Archiv článků

Ocenění hráčů a klubů po základní části ČSHL 2011/2012

06.03.2012 12:15

Po třetím finálovém utkání hraném ve Zlíně v sobotu 3.3. Byly při slavnostním předávání medailí a poháru vyhlášeny i individuální ocenění hráčů a klubů po základní části České sledge hokejové ligy 2011/2012.

ALL STAR ČSHL 2011/2012

Vápenka Michal

Sparta Praha  (v playoff hostoval u SKV Sharks K. Vary)

Hábl Zdeněk

SHK Lapp Zlín

Fojtík Erik

HC Studénka (na play off se vrátil do mateřského klubu SHK Lapp Zlín)

Berger Jiří

SKV Sharks K. Vary

Kubeš Pavel

SHK Mustangové Pardubice

Geier Michal

SHK Pardubice (na play off se vrátil do mateřského klubu SKV Sharks K. Vary)

NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČ ČSHL 2011/2012  (neklasifikovatelný)

Nejedlý Luboš

SKV Sharks K. Vary

Julina Pavel

SHK Lapp Zlín

Zapletal Jan

Sparta Praha (na play off se vrátil do mateřského klubu SHK Lapp Zlín)

Kudrna Petr

HC Studénka

Buhr Richard

SHK Mustangové Pardubice

Hornich Martin

SK Draci Kolín

David Jakub

Králové Č. Budějovice

 

NEJLEPČÍ STŘELEC základní části ČSHL 2011/2012

Berger Jiří

SKV Sharks K. Vary

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ základní části ČSHL 2011/2012

Hábl Zdeněk

SHK Lapp Zlín

OBJEV SEZÓNY 2011/2012

Motyčka David

SHK Mustangové Pardubice

 

vítěz základní části ČSHL 2011/2012

SHK Lapp Zlín

Cena Fair Play

SKV Sharks K. Vary

 

 

Ligový titul pro sledge hokejisty Zlína !!! Hoši děkujem !!!

03.03.2012 14:22

Zlínští sledge hokejisté přepisují tuzemské mistrovské dějiny. Poprvé je Zlín nositelem ligového titulu. Jen okrajově připomínáme, že úplně první titul byl udělen zlínským sledge hokejistům již v roce 2003, ale to byla zcela jiná soutěž - Český pohár ve sledge hokeji, jehož se účastnily 3 historicky nejstarší tuzemské týmy, kromě Zlína ještě Kohouti Olomouc a Draci Kolín. Poté přišly roky s bednou, ba i bez bedny či dokonce bez play off. Toto vše je však minulostí. JSME MISTŘI !!!

Děkujeme svému současnému generálnímu partnerovi  LAPP KABEL s.r.o. za nezastupitelnou podporu, Bez ní bychom se nemohli této mistrovské soutěže zúčastnit. Děkujeme Statutárnímu městu Zlín za vylepšování podmínek pro tréninkovou činnost a za jedinečnou mediální podporu při domácích utkáních. Děkujeme agentuře H-production za úspěšná jednání s dalšími partnery, kteří zlínský sledge hokej v letošní sezóně podpořili. Děkujeme i všem fanouškům za podporu v hledišti či na sociálních sítích a zcela významné poděkování náleží všem, kteří drží náš tým zezadu. I je najdete  je na našich webových stránkách. Nezapomeńte si je přidat do oblíbených.

Druhý zápas finálové série vyhráli Žraloci - série musí pokračovat

03.03.2012 08:35

Před slušně zaplněným hledištěm PSG Arény se odehrál zápas finálové série mezi SHK LAPP Zlín a SKV SHARKS Karlovy Vary. Řada zlínských vítězství, která od října loňského roku nebyla přerušena jediným zakolísáním právě skončila v nejméně příhodný čas. Po třetinách 0:2, 0:2, 1:1 si zaslouženě karlovarští vynutili prodloužení série - 3. rozhodující zápas 3.3. v 11:15 hodin - buďte s námi ...

Zpráva z Itálie IV - "Karlovarský pozdrav"

26.02.2012 18:42

foto: Verinika ColucciaFinálové utkání mezi domácími Italy a naší reprezentací skončilo 1:4, přičemž české góly nasázeli dva karlovarští bardi - 3x Michal Geier a 1x Mira Hrbek. Chlapci děkujem!

Zprávy z Itálie III

25.02.2012 22:03

foto: Veronika ColluciaTak dosavadní průběh turnaje byl potvrzen i třetím dnem - doposud neporažené celky svedly velmi vyrovnaný souboj s minimem chyb na obou stranách, v základní hrací době padlo po jedné brance na každé straně a to až ve třetí třetině. Jednu dal David Palát, za Itálii skóroval Florian Planker. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy, v nichž David Motyčka a Jiří Berger přetavili své střely v české vítězství. V neděli po poledni budou tyto dva týmy vědět, který z nich pojede domů se zlatou a který se stříbrnou medailí na krku.

Zprávy z Itálie II

24.02.2012 19:13

Tak se nám to vyjasňuje, v druhém dni opět dva zápasy a ani tentokrát nám los nepřinesl duel ITA - CZE jako repete loňského finále  na ME v Solleftea. Pořadatelé jej naplánovali na sobotu. Dnes Estonci vstřelili první gól na turnaji, ale vzhledem k tomu, že jim Italové nadělili SEDMIČKU, bylo jim to málo platné. V dalším vystoupení České repre se překvapení také nekonalo, výsledek utkání se Švédy - naši vyhráli 6:2, bohužel video záznam lze sledovat pouze v Itálii, takže v sobotu čekejme duel neporažených... 

Zprávy z Itálie I

23.02.2012 19:26

Dnes oficiálně začal 3. ročník mezinárodního sledge hokejového turnaje "O POHÁR MĚSTA TURÍNA", kterého se mimo domácí SQUADRY AZZURRI zúčastní i reprezentace Švédska, Estonska a tradičně České republiky. V ní mají díky svým stabilním výkonům své místo i borci SHK LAPP Zlín - jmenovitě Jan Matoušek, Erik Fojtík,   Zdeněk Hábl a David Palát.

A dali o sobě vědět hned při prvním turnajovém vystoupení proti reprezentaci Estonska, kterou jim navíc do skupiny na blížícím se MS v norském Hamaru přidělilo i rankingové umístění.

Takže dnes o půl druhé malá generálka a ejhle - první branku utkání zaznamenává DAVID PALÁT a otevírá skóre, které následně vylepšují na 2:0 - Michal Geier, na 3:0 - Pavel Kubeš, a na konečných 4:0 - uzavírá statistiku zápasu ZDENĚK HÁBL. Jen tak dál!

Nádherný zápas finálové série v Ostrově nad Ohří, a vyhráli jsme jej.

19.02.2012 23:14

Pravda, jen s minimálním skóre potřebným k vítězství, a to 1:0 z našeho pohledu. Divácká kulisa, kterou lze zažít jen v Ostrově (jak to ti varští dělají?) hnala své borce do neuvěřitelně vyrovnaného zápasu, jehož takřka minutový průběh si můžete připomenout díky bezchybné zasvěcené práci Honzy Chlubny, přítomny byly kamery hned dvou televizních kanálů - regionálního i veřejnoprávného sportovního. Byť se oba reprezentační brankáři - na každé straně po jednom - postarali o 40 minut hry bez branky, i přesto záběry z tohoto duelu budou patřit k tomu nejlepšímu z letošní mistrovské soutěže. Honza Matoušek dnes svůj protějšek v osobě Michala Vápenky překonal - Michal byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu, na druhé straně převzal ocenění střelec jediného gólu v utkání, kapitán SHK LAPP Zlín, Zdeněk Hábl, kterému asistoval David Palát. On, se Zdeňkem, Erikem Fojtíkem a Honzou Matouškem však zpět na Moravu nedorazili - reprezentační povinnosti ve formě přípravného turnaje v Itálii je nasměrovaly do Litoměřic. Mistrovství světa skupiny A, kam od roku 2009 patří i ČR, se totiž kvapem blíží - ale to už je jiná story. Finálová série však bude pokračovat již 2.3. ve Zlíně. Máme mečbol.

Závěrečná fáze letošní mistrovské soutěže, posledních 1000 km v tomto ročníku

18.02.2012 11:55

To jsou jistoty, které dnes máme. Zítra touto dobou se budou již psát řádky zaznamenávající průběh prvního finálového zápasu České sledge hokejové ligy 2011/2012 na ONLAJNY.CZ. Aktéři: SKV SHARKS Karlovy Vary jako domácí a SHK LAPP Zlín jako hosté. Místo: Zimní stadion Ostrov nad Ohří.

SHARKS však nebudou týmiž SHARKS, se kterými jsme se podvakráte utkali v základní části a podvakráte jsme je porazili. Proti nám nastoupí výrazně reprezentačně posílené mužstvo, jehož sestava obsahuje to nejlepší na tuzemské scéně, pochopitelně bez zlínských borců. A to dává šanci na na excelentní sérii. Na první dějství právě vyrážíme. Držte nám palce.

Finálová dvojice je známa

04.02.2012 21:09

Pár minut před 21. hodinou je to oficiální. Díky jednoznačnému výsledku Karlovy Vary povrdily svůj cíl jít opět do finále, opravdu si v Pardubicích na SHK Mustangové v druhém zápase semifinálové série smlsly a finálový rébus vyřešili při skóre  0:8 hned druhým zápasem definitivně. Dosaženým výsledkem posílají svému soupeři na jihovýchodě Moravy jasný vzkaz - Žraloci také jedou do finále a SHK LAPP Zlín by rádi zanechali opět na stříbrném podnose, neboť si brousí zuby na ZLATO (a rekordní záznam do historických análů českého sledge hokeje, neboť doposud platilo pravidlo 2x a DOST!). Ale my ve Zlíně víme své a jen tak se nedáme... ,že?

Divácký zájem o sledge hokej podpořily volné vstupenky

04.02.2012 20:12

Lucka a Lenča se dnes staraly o vstupenky a hlásí, že odevzdáno ke slosování o věcné ceny bylo 144 kontrolních ústřižků. 4 držitelé vylosovaných vstupenek si odnesli věcné ceny, které pro dnešní zlínské semifinále mezi SHK LAPP Zlín a SK DRACI Kolín připravili generální partner klubu LAPP KABEL Otrokovice a Statutární město Zlín. Zástupci obou partnerů předali ceny divákům i nejlepším hráčům obou týmů - kolínskému brankáři Petru Bočkovi a  domácímu křídelnímu útočníkovi Davidu Palátovi. Partnerům děkujeme a oceněným gratulujeme.

TVCOM.CZ nabídl SHK LAPP Zlín další technologickou premiéru

04.02.2012 13:33

A tak - pokud to vše dobře dopadne, bude dnešní utkání také k vidění na chytrých telefonech, pokud si jejich majitelé v 15:30 přes adresu m.tvcom.cz vyhledají náš zápas.

Tento víkend rozhodne o finalistech

03.02.2012 22:55

Sledge hokejový národ, zejména však aktivní aktéři play off České sledge hokejové ligy ročníku 2011/2012, bude po prvním únorovém víkendu znát dvojici bojující o bronz a samozřejmě též finalisty.

Zatímco Pardubice v prvním zápase semifinálové série podlehli Karlovým Varům, Zlín byl při výpravě ke Kmochovi úspěšnější a přivezl si domů výhru. 
Bookmakeři důkladně analyzovali stavy a sestavy týmů v play off, neboť po základní části došlo k přesunům hráčů, kteří se z hostování vrátili případně na hostování vyrazili, což trošičku mění situaci proti základní části soutěže. Po tomto přesunu se stali vážnými uchazeči o finále karlovarští žraloci. Musí však potvrdit svou dominanci nad Pardubicemi a stejně tak jako SHK LAPP Zlín mají o tomto víkendu maximálně dav pokusy. V obou případech Varům i Zlínu stačí jedno vítězství a postupují do finále.

Mistrovství Světa ve sledge hokeji 2012

17.01.2012 09:16

Mistrovství Světa ve sledge hokeji se uskuteční od 21.3.2012 do 2.4.2012
V norském městě Hamar na zimním stadiónu Hamar Olympic Amphitheatre


 

Sledge hokejový klub LAPP Zlín vítězem základní části mistrovské soutěže

08.01.2012 22:17

SHK LAPP Zlín půjde do nadstavbové části aktuálního ročníku ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY z první příčky tabulky, platné po právě ukončené základní části, v níž se utkalo 7 tuzemských týmů. Do play off postupují ze čtvrtého místa Draci Kolín, kteří tak budou naším semifinálovým soupeřem již za dva týdny. Další semifinálovou dvojici tvoří týmy SKV Žraloci Karlovy Vary z třetí příčky a ze druhé pozice "nováček ligy" - SHK Mustangové Pardubice.
Rozhodly o tom výsledky uplynulého víkendu. Zlín měl naplánovánou cestu přes Budějovice (kde Králové inkasovali po úporné hře 6 gólů a žádný nevstřelili) do Kolína. Jak řekl vedoucí týmu Petr  Julina, to už byl mnohem lepší zápas, hráči SHK LAPP Zlín hráli co měli a dosáhli nad Draky dvoubrankového vítězství. Čisté konto tak vylepší statistiku oběma našim brankářům a do tabulek přibyde též další hattrick. To naleznete brzy v sekci ČSHL 2011/2012 těchto webových stránek v oddílu věnovaném průběžným hráčským statistikám.

Za dva týdny se do Kolína opět vypravíme. Zde se odehraje nedělní utkání ze série, která se hraje na dvě vítězství. Začátek února je vyhrazen pro případné dva zápasy ve Zlíně.

PF 2012

26.12.2011 08:50

DĚKUJEME ZA POMOC I PŘÍZEŇ V ROCE 2011
A TĚŠÍME SE S VÁMI NA ROK 20:12

Pardubická neporazitelnost je minulostí - SHK LAPP Zlín oplatil východočeským sledge hokejistům porážku

12.12.2011 10:18

Do tuzemské sledge hokejové historie připisují zlínští sledge hokejisté po uplynulém víkendu další významný záznam. Hráči sledge hokejového klubu LAPP Zlín přerušili šňůru neporazitelnosti, která se s nováčkem letošního ročníku mistrovské soutěže vinula celou dosavadní základní částí České sledge hokejové ligy 2011/2012. SHK Mustangové Pardubice totiž ve Zlíně zažili něco, s čím se nikde jinde nesetkali - jejich dvoubrankový náskok byl během šesti vteřin na samém konci druhé třetiny vymazán a v závěrečné třetině SHK LAPP Zlín dotáhl zápas do vítězného konce.

Poslední letošní boj o body v základní části mistrovské soutěže

09.12.2011 08:42

Letos naposledy vyjedou k ligovému utkání hráči SHK LAPP Zlín na ledovou plochu "domácí" PSG Arény ve Zlíně, a to v sobotu 10.12. 2011. V zápase začínajícím ve 12:45 hodin hostí svého jediného letošního přemožitele - SHK Mustangové Pardubice. Utkají se tedy dva aktuálně nejúspěšnější celky probíhajícího ročníku České sledge hokejové ligy. Zlínští sledge hokejisté budou chtít vyrovnat vzájemnou bilanci. Přijďte je tedy povzbudit!

Elitní světová čtyřka před MS 2012 nyní měří síly za oceánem

29.11.2011 08:36

Máte-li zájem vidět naše lepší soupeře, nahlédněte občas SEM. Česká republika díky rankingu z MS 2009 v Ostravě bude mít v norském Hamaru ve své skupině určitě USA, Japonsko a pravděpodobně někdo z dvojice EST, SWE.

Víkend se šesti bodovým ziskem, dva zlínští hráči si připsali hattrick

28.11.2011 11:44

Dunivý sobotní zápas SHK LAPP Zlín proti SPARTĚ připsal do naší klubové tabulky kanadského bodování 10 bodů, o které se podělili 4 hráči: 3 góly vstřelil David Palát a jeden Zdeněk Hábl, který u všech ostatních gólů asistoval, dvě asistence zvládl Kamil Šnajdar a jednu Petr Stodůlka. 
Nedělní komorní odpolední představení SHK LAPP Zlín versus SKV Sharks Karlovy Vary opět dirigovali zlínští borci: Zdeněk Hábl  3 góly a 1 asistence, David Palát jednou skóroval a třikrát asistoval, Kamil Šnajdar jedenkrát skóroval, Pavel Julina a Peter Štít si připsali po asistenci. 
Oba zápasy můžete dodatečně shlédnout na TVCOM.CZ, ale vřele doporučujeme rozplánovat si předvánoční aktivity tak, abyste mohli osobně přijít shlédnout 10.12. 2011  od 12:45 boj o první místo v základní části ligy se soupeřem, který doposud jako jediný dokázal v letošním ročníku mistrovské soutěže zlínské sledge hokejisty porazit. K odvetnému utkání přijede totiž tým SHK Mustangové Pardubice.

Sledge hokej ve Zlíně 26.-27.11.

21.11.2011 10:48

Milí fanoušci zlínského sledge hokeje,

je Nám moc líto, ale na utkání ČSHL SHK Lapp Zlín vs. Sparta Praha hrané v sobotu 26.11.2011 na PSG Aréně ve Zlíně Vám nebude umožněn přístup. Areál zimního stadiónu bude z důvodu konání festivalu Masters Of Rock na zimním stadiónu Luďka Čajky uzavřen. V prostorách areálu zimního stadionu se budou pohybovat vystupující kapely a agentura se obává, že by nemohla zajistit jejich soukromí a bezpečnost. Proto agentura nikoho do areálu nepustí. Fandit nám bude možno jen na dálku, prostřednictvím přenosu na tvcom.cz ZDE a onlajny.cz. ZDE

V neděli 27.11. při utkání SHL Lapp Zlín vs. Sharks K. Vary, žádné omezení přístupu na PSG Arénu nebudou. Začátek je v 15:30 hodin.

 

Těšíme se na Vaši účast a podporu.

Hráči SHK Lapp Zlín.

Studénka cup 2011 - 2. den

18.11.2011 15:15

Také dnes hráče SHK LAPP Zlín čekala dvě utkání. Nejprve jsme hned po ránu porazili pětigólovým přídělem Čechy a Molino dokázal uhájit další nulu. Své trenérské prvotiny může sepisovat také kustod Jarda, jenž se stal také hlavní postavou úvodního týmového ceremoniálu v brankovišti. 

Následoval zápas s domácí Studénkou, po kratičké přestávce určené na úpravu ledu. Řada promarněných šancí, výborné výkony brankářů a minimální úspěšnost v koncovkách  - to byl převažující obraz hry. Minimální brankový náskok SHK LAPP Zlín vydržel až do závěru třetí třetiny, kdy Studénka vyrovnala na 1:1. 

Rozhodl až poslední samostatný nájezd Studénky, jediný úspěšný v celé sérii. Tak nás porazili.

V celkovém hodnocení SHK LAPP Zlín rozhodně nechyběl - Nejlepší střelec turnaje Zdeněk Hábl, pohár pro vítězný tým a náš brankář Jan Matoušek byl v dresu Studénky vyhlášen nejlepším brankářem.

Závěrečný raut byl zároveň pozvánkou na příští ročník, plánovaný na první polovinu září 2012.

Studénka cup 2011 1. hrací den

17.11.2011 21:49

Sledge hokejově nabitý měsíc listopad je teprve v polovině.  Odehráli jsme již zdvojený duel Zlín – Studénka a hned na to naši reprezentanti absolvovali pravidelné soustředění završené třemi zápasy v Itálii. Dnes máme za sebou první turnajový den ve Studénce. Tradiční turnaj je zcela netradičně a neplánovaně redukován na miniturnaj 3 týmů. Polský tým původně očekávaný na severu Moravy zamířil na jinou akci v Německu, naopak  Němci se v úterý „omluvili“.

Týmy Výběru Čech, SHK LAPP Zlín a domácí HC Studénky spolu sehrály zápasy ve formátu 3x15 minut, což pro každý tým znamenalo absolvovat 2 „plnotučné“ zápasy.

Výběr Čech – HC Studénka                                        0:1
Výběr Čech – SHK LAPP Zlín                                       0:3
HC Studénka  - SHK LAPP Zlín                                    1:2

Na zítřejší den jsou naplánována odvetná utkání. Do nich SHK LAPP Zlín nastupuje bez porážky.

 

 

 

Studénka Cup 2011

15.11.2011 13:58

Tým SHK Lapp Zlín se od čtvrtku 17.11 do soboty 19.11.2011 zúčastní klubového turnaje ve Studénce.

Po půlce mistrovské soutěže na čele tabulky

08.11.2011 21:00

Tým SHK LAPP Zlín čtyřmi vítěznými zápasy v řadě upevnil svou pozici v horní části tabulky. Cílem trenéra je, aby to bylo stabilní až do závěrečných bojů určujících soupeře v play off. Budeme bojovat o posty nejvyšší s naším doposud jediným přemožitelem, pardubickými Mustangy? 

Tah rychlejších koní...

01.10.2011 15:24

Pardubičtí Mustangové pokračují v jízdě bez porážky. Ani snaha SHK LAPP Zlín jim nezabránila v důraznější, přesnější hře a efektivnější střelbě. Skóre 4:1 mohlo být i jiné, neb jeden gól nám nebyl uznán již v první části hry a v těch dalších už jen východočeští sledge hokejisté dokončili námětové cvičení pro další zamyšlení se zlínského týmu nad další strategií účasti v lize. Body z Chrudimi mohou v konečných součtech chybět... 

Souboj doposud neporažených týmů - SHK LAPP Zlín jede na první utkání s Mustangy

30.09.2011 13:45

Ač Mustangové mají své sídlo v Pardubicích, zápas se odehraje na Zimním stadionu v Chrudimi.
Ač jde o nový tým na mapě českého sledge hokeje, řada hráčů východočeské soupisky už ve sledge hokeji má své jméno nejen na klubové, ale též na nejprestižnější světové sledge hokejové scéně.

Očekáváme kvalitní souboj a své příznivce odkazujeme na onlajny.cz, kde budou mít možnost průběh této premiéry alespoň z povzdálí sledovat. Držte nám palce...

Z velmi velké dálky jsem sledoval začátek ligy...

21.09.2011 09:01

... a také s významným časovým posunem, často v nočních hodinách. Tak ani není divu, že jsem radostí nemohl usnout, což bylo sice částečně dáno postupnou adaptací na jiné časové pásmo, ale znáte to - adrenalin dělá svoje. Jak jste mohli sami zjistit osobně nebo z onlajnů, stalo se něco neuvěřitelného - ani největší pamětníci nepamatují, že by zlínský sledge hokej získal během výjezdu plný počet bodů! Hoši, děkuji ... 

Liga se rozjíždí - zatím bez generálního partnera

14.09.2011 22:11

Sledge hokejový klub LAPP Zlín se na úvod dalšího ročníku tuzemské mistrovské soutěže utká s pražskou Spartou a karlovarskými Sharks. V prvním případě v Neratovicích, v druhém v Ostrově nad Ohří. Soupeři se navzájem dobře znají a patří v tuzemsku dlouhodobě k nejlepším. Tak držme zlínským chLAPPákům palce, ať se jim start do sezóny vydaří ...

 

Karel Rachůnek tragicky zahynul při leteckém neštěstí

07.09.2011 17:10

 

   
Pomalu jsme uklízeli pracoviště, když se z rádia ozvala hrozná zpráva o leteckém neštěstí v Rusku. Mezi mrtvými byl jmenován též  Karel Rachůnek , jeden z našich dvou "kmotrů", kteří zlínskému sledge hokeji pomohli v dobách nejtěžších...

 

Fotky ze zápasů Lapp Cup 2011 autor Martin Vomáčka

06.09.2011 11:53

 

LAPP CUP Zlín 2011 je již historií ...

04.09.2011 21:07

Nedělní dopoledne bylo ve znamení loučení se zahraničními účastníky turnaje. Jako první opustil hotel Baltaci U Náhonu tým ISHA z Rakouska, následovaný italskými SOUTH TYROL EAGLES. Před polednem se dala do pohybu směrem na severozápad Německa i kolona vozů  BREMER PIRATES. Na shledanou příště... 

SHK LAPP Zlín se s výběrem ČR o medaili neutká

03.09.2011 07:47

Známe již dvojice pro boje o medaile:

11:00 - o bronz: SHK LAPP Zlín vs Bremer Pirates

13:00 o zlato: Výběr ČSHA vs South Tyrol Eagles

Sledujte probíhající klání LAPP CUP Zlín 2011 !!!

02.09.2011 08:03

Již nyní jsou v archivu unikátní záběry! Sledujte 26. minutu čtvrtečního utkání ČSHA vs SHK LAPP Zlín, nebudete litovat. Všechna utkání jsou na TVCOM.CZ. A kdo můžete, přijďte do ochozu PSG Arény ve Zlíně.

Kalendář sledge hokeje na sezónu 2011/2012

30.08.2011 22:37

Kalendář a rozlosování ČSHL pro SHK Lapp Zlín na sezónu 2011/2012  ZDE

 

Maskot Lapp Cupu Zlín 2011

30.08.2011 15:40

Představujeme Vám maskota turnaje, který se uskuteční od čtvrtku 1.9. do soboty 3.9. 2011 na PSG Aréně ve Zlíně. Časový harmonogram turnaje naleznete ZDE. Všechny utkání Lapp Cupu bude možno sledovat online na tvcom.cz a onlajny.cz.

Přijďte povzbudit Náš tým  SHK Lapp Zlín.

 

Mezinárodní sledge hokej opět ve Zlíně

24.08.2011 17:37

 

V kolébce českého sledge hokeje se po čtyřech letech opět obnovuje tradice klubového turnaje s mezinárodní účastí. Díky významné podpoře Statutárního města Zlína a nového generálního partnera nejstaršího tuzemského klubu zahájí evropští sledge hokejisté další sezonu turnajem pro pět týmů. LAPP Cup Zlín 2011 je též „výběrovým turnajem“, neboť kromě pořádajícího vicemistra ČR SHK LAPP Zlín, Bremen Pirates z Německa a South Tyrol Eagles  z Itálie se na ledě PSG Arény ve Zlíně utkají také výběry ČR a nováčka na sledge hokejové mapě Rakouska. O jejich optimální pohodu a snadnou orientaci ve Zlíně se postará pořadatelský tým, výrazně posílený studenty zdejší Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati.

Utkání každého s každým jsou naplánována na čtvrtek 1. září a pátek 2. září, kdy budou odehrány zápasy ve zkráceném formátu 2x15 minut, zápasy o celkové umístění jsou naplánovány na sobotu 3. září, na všechna utkání je vstup volný. Podrobnosti nejen k tomuto turnaji, ale též k dvanáctileté historii zlínského sledge hokeje naleznete na www.sledgehokejzlin.cz, tam i v ochozech PSG Arény se na vaši podporu těší SHK LAPP Zlín.

Malá mírně zamlžená fotoreportáž

23.08.2011 09:42

Potřeba utajení taktických cvičení zlínských sledge hokejistů i přes nezměrné úsilí vytvořit neprůhlednou clonu na PSG Aréně v době právě proběhlého soustředění před nadcházející sezonou neodolala neodbytnému fotografovi - jak vidno - nevidno ZDE.

Týmové soustředění začíná

17.08.2011 22:56

Takřka v plné sestavě zahajují hráči SHK LAPP Zlín své pravidelné soustředění před zahájením další sledge hokejové sezony. Zcela jistě bude na jejím začátku obnovený mezinárodní klubový turnaj, o němž budou záhy informace na jiném místě tohoto webu - viz LAPP CUP Zlín 2011.
Naordinován je dvoufázový trénink na ledové ploše PSG Arény ve Zlíně, prokládaný oblíbeným pobytem ve sportovním areálu Zelené.

První trénink

01.08.2011 08:42

Ve čtvrtek 11.8. se uskuteční první trénink v nové sezóně sledge hokejistů SHK Lapp Zlín na PSG Aréně od 19:00 hodin.

Sledge hokej na Nově

11.06.2011 18:34

Po rozhodujícím finálovém zápase a s vědomím, že reportáž bude odvysílána v magazínu VÍKEND v úterý, nachystal si Petr nahrávání a čekal .... Mnoho týdnů ... a potom nahrávání zrušil .... a ejhle, reportáž se nečekaně objevila. Tak pro Petra i ty další, kteří to nestihli - zde je archivní vysílání 

Filmová klapka pro ZAS Zlín

20.05.2011 12:40

Minisalon – Filmové klapky, tradiční a zřejmě nejprestižnější doprovodná akce ZFF má před sebou zlínskou výstavu (pasáž OC Zlaté jablko, 17.5.- 2.6.) a především pak veřejnou aukci. Ta oproti minulým letům neproběhne v aule Akademia Centra, ale nově v kinosále
č. 1 multikina Golden Apple Cinema v OC Zlaté jablko na náměstí Míru, a to v pátek 3. 6. od 14 h. V průběhu 51. ZFF bude slavnostně představena nová virtuální galerie www.minisalon.cz, jež bude nejen představovat projekt Minisalon – Filmové klapky od jeho začátků po dnešek, ale rovněž je zaměřena na autory Klapek a jejich další ‚neklapková‘ díla. Novinkou je také to, že v rámci letošní aukce Minisalonu budou dvě klapky vydraženy ve prospěch dalších zlínských subjektů: Klubu Íčko a Zlínských aplikovaných sportů. Jsou to klapky autora Martina Šimlíka (klapka Ticho) a autorské dvojice Lukáše a Břetislava Belliniho (klapka Dobrý vodníček Brčálníček z povodí Moravy).

 Bellini Lukáš a Břetislav-Dobrý vodníček Brčálníček z povodí řeky Moravy

 

 Šimlík Martin-Ticho

 

STC REPORT SPONSORSHIP

16.05.2011 14:14

STC REPORT SPONSORSHIP

STC REPORT - OFFICIATING

16.05.2011 13:10

STC REPORT - OFFICIATING     

STC REPORT - COMPETITION

16.05.2011 11:44

STC REPORT - COMPETITION 

STC REPORT - CLASSIFICATION

16.05.2011 10:39

STC REPORT - CLASSIFICATION 

STC REPORT - DEVELOPMENT

16.05.2011 09:55

 STC REPORT - DEVELOPMENT

Jan Matoušek sportovcem Jihomoravského kraje za rok 2010 v kategorii "handicapovaný sportovec"

31.03.2011 14:57

Plejádu zlínských sledge hokejistů mezi TOP sportovci svého regionu rozšířil i brankář Jan Matoušek, který již několik let patří do národního reprezentačního výběru. Jeho účast na Zimních paralympijských hrách ve Vancouveru neunikla hodnotící komisi ankety Sportovec Jihomoravského kraje a po zásluze byl mezi nejlepší sportovce regionu zařazen. Blahopřejeme!

foto: www.kr-jihomoravsky.cz

SHK LAPP Zlín - vicemistr ČR ve sledge hokeji v sezóně 2010/2011

27.03.2011 19:32

 Další stříbrná medaile ve sbírce zlínských sledge hokejistů přibyla po pátečním druhém zápase finálové série. Jak již několik let vědí příznivci tohoto sportu, mohla veřejnost sledovat sledge hokejová utkání díky textovým on-line reportážím na www.onlajny.cz.
Poslední tři zlínská utkání však prostřednictvím nejnovější technologie on-line streamu www.tvcom.cz jsou i k vidění. Právě proto vás ke shlédnutí posledního letošního ligového utkání zveme.
Uvidíte totiž jeden z nejlepších zápasů posledních několika sledge hokejových play off. Úsudek o kvalitě soupeřů i nasazení hráčů na obou stranách vám jistě umocní i nádherné gólové akce - a že jich bylo!

Důstojné finále ročníku 2010/2011!

Blahopřejeme Drakům k titulu a našim klukům k vynikající reprezentaci zlínského sledge hokeje.

Poslední výjezd této sezóny aneb téměř jistá STŘÍBRNÁ JÍZDA

24.03.2011 22:10

Pro zlínský sledge hokej to byla zajímavě houpavá sezóna. Tradičně v základní části několik překvapivých výsledků i líté boje v soubojích papírově jasných. A příchod nového generálního partnera LAPP. A přechod přes Spartu do finále. A první on-line internetový sportovní portál TVCOM.CZ s tisíci diváky na našich zápasech play off.

S čím jedeme do Kolína? S týmem, který ještě bude bojovat, nejedeme na popravu. Ikdyž zázemí budeme mít opět po čase U kata. Naši soupeři to dobře ví a tak diváci přímo na zimním stadionu v Kolíně i u počítače nasměrovaného na TVCOM.CZ budou svědky utkání aktuálně nejlepších týmů na české sledge hokejové mapě.

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín mezi nejúspěšnějšími sportovci zlínského regionu za rok 2010

21.03.2011 08:08

Končící sledge hokejová sezóna přináší vyvrcholení nejen finálové série, ale také miniseriál oceňování nejúspěšnějších sportovců v regionech celé ČR.
Jsme velmi rádi, že i hráči SHK LAPP Zlín jsou do těchto výběrů přizváni. Prvním z nich je kapitán týmu SHK LAPP Zlín Zdeněk Hábl, který se stal nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem města Zlína za rok 2010. Jeho medailonek, prezentovaný během slavnostního vyhlášení 17. března 2011 ve zlínském Kongresovém centru, máte možnost shlédnout naším prostřednictvím ZDE.
Věřte, že miniseriál o našich sledge hokejistech bude pokračovat - na řadě hned tento pátek bude obdobný ceremoniál v Otrokovicích. I tam máme želízko v ohni ...

Víkendovka OPEN sledge hokejová

13.03.2011 20:00

 Ligový kolotoč ještě neskončil, ale naskytla se příležitost sejít se na oblíbeném místě a zahrát si OPEN ve STUDÉNCE. Domácímu týmu budou rozpouštět led, tak pozval další 3 týmy k přátelskému ukončení sledge hokejového provozu ve Studénce v této sezóně. V tomto ohledu má reprezentat severomoravského regionu bezkonkurenční postavení pořadatele turnajů a promo akcí za uplynulé dva roky. Uznání a poděkování, přátelé!

Na ledě se krom osvědčených hvězd zúčastněných týmů měli možnost projevit i ti, jimž je po většinu sezony určeno hlavně místo na střídačkách, což je další inspirativní charakteristika tohoto jednodenního turnaje. Znovu jsme po několika letech měli možnost vidět na ledě slovenského mladíčka Martina Joppu, který je už teď jedním z nejnadějnějších Zbojníků. 

OPEN formát prospěl také "pauzírujícím" Kohoutům z Olomouce, posíleným o tahouny Krupičku a Bejvla. Rázem by liga vypadala jinak, že? 

SHK LAPP Zlín právě s Olomouckými Kohouty ztratil bod, což rozhodlo o konečné podobě čela výsledkové tabulky tunaje SLEDGE OPEN STUDÉNKA 2011.

První zápas - výhra Draků - a off-line reportáž

05.03.2011 17:22

Fyzicky nás přehráli, technika nám nepřála, ale z pohledu nezaujatého diváka to byl zápas lepší než semifinále se Spartou. Díky obětavé práci moderátorů a TVCOM.CZ však ani s mírnou časovou prodlevou o záznam nikdo nepřichází a my vás na jeho sledování zveme sem .

První zápas finálové série hrajeme doma už tuto sobotu!!!

28.02.2011 21:36

 Po dlouhé reprezentační přestávce se pozornost příznivců sledge hokeje obrací opět na domácí scénu - boje o medaile začínají tento víkend. Jistá paralela mezi národním reprezentačním výběrem a jeho ambicemi na uplynulém Mistrovství Evropy a SHK LAPP Zlín a jeho ambicí ve finálové sérii tu bezesporu existuje. Jde o obhajobu stříbrné pozice. Repre svou pozici obhájila, Zlín již má stříbro jisté, ale...
Ale!
Hráči SHK LAPP Zlín chtějí letos více - prolomit mnohaleté čekání na návrat na český sledge hokejový trůn, na kterém východomoravané stáli či seděli pouze v prvním ročníku tuzemské mistrovské soutěže - v Českém poháru 2002/2003. Od té doby už ne. Podaří se to pod vedením trenéra Tomáše Sedláčka? Poradí si s obhájcem titulu, fenomenálním týmem Draci Kolín?
Přijďte a povzbuďte naše chLAPPy!!! V sobotu 5.3.2011 ve 14:00 hodin na PSG Aréně. Utkání zahájí před kamerami on-line internetového přímého přenosu TVCOM.CZ nedávno zvolený primátor města Zlína, MUDr. Miroslav Adámek.

Nervi mi nervy!!!

20.02.2011 11:02

Kolik nervydrásajících utkání člověk může zvládnout za jedno pozdní odpoledne a večer? Jedno úplně stačí a dvě? Dvě už je příliš. V tom prvním Italové přepsali sledge hokejové dějiny - to když do bojů o bronz poslali obhájce evropského titulu Nory. Emocemi byl nabit celý zimák, fankluby obou stran bylo slyšet téměř celý zápas. Troubení, mlácení zvonců, Italia-Italia-heja-Norge. Opouštěl jsem komentátorsko-kameramansko-diskžokejské bidýlko s hlavou jak pátrací balon. Potkal jsem se s norským trenérem, kterého norský kolega zpravodaj táhl kamsi k miniposilovně na asi ne zrovna příjemný rozhovor. Na mou letmou otázku co se stalo?   Mortens jen odtušil - "je to tak lepší pro sport".  

A pak - to trápení se s Estonci. Nedaří se a ani vyložené tutovky nejsou proměněny. Jakoby měli kluci čím dál svázanější ruce. Pokud by se prodlužovalo, tak v tomto případě o deset minut. Uběhlo už deset a půl minuty poslední třetiny a Estonci se podruhé dostávají do oslabení. Fanoušci na webu tvcom.cz už do sebe lijí kde co, já opatrně usrkávám zbyteček kávy a stejně se mi dostal lógr mezi zuby. To bude artikulace...

Z přesilovky už uplynula víc než minuta a konečně se dostáváme zpět před estonskou branku. To je přesně místo, které mi cloní dřevěný sloupek konstrukce kukaně. Cinkla kovová konstrukce (to je vedle, ale je to slyšet - byl jsem nedávno poučen), je tam Šafi a Háblík a ten ještě nevzdává a ...

A je to tam! Kouzelník jediného gólu! Jediného a všichni s pohledem na časomíru doufáme, že toho vítězného. Jedno šokující překvapení denně přeci musí stačit, a to už obstarali Italové.

Zbývají dvě minuty a Estonci vyklidili svou bránu, hrají vabank.

Sledge hokej je krásný sport a utužuje nervovou soustavu. Něco o tom vím, Zdenále. Díky tobě jdeme do finále. 

 

A zase Kessler

17.02.2011 20:23

Podívejte se na zákrok německého reprezentanta Sebastiana Kesslera v utkání na Mistrovství Evropy v Solleftea 2011 na  norského hráče Thomasa Jacobsena.

Proti tomuto zákroku podala norská výprava protest ke sportovní komisy šampionátu.  

Čas zákroku 1:46 s a zpomaleně 4:02 s.

Reportáž u komory 12.2.2011

13.02.2011 19:32

 Rozhovory s hráči a trenérem po prvním utkání českých sledge hokejistů na Mistrovství Evropy proti domácímu Švédsku 12.2.2011.

 

 Rozhovor s hráčem Michalem Geierem

 

Rozhovor s trenérem Tomášem Zelenkou

 

 Rozhovor s hráčem Miroslavem Hrbkem

Reportáž připravili J. Chlubna, R. Herink a A. Ahmetaševič.

 

 

Sedmička na úvod, ale trochu jiný turnaj ... než jsme čekali ...

12.02.2011 22:34

Hm. Dovolte několik slov úvodem. Jeli jsme do Švédska na Mistrovství Evropy, v krátké sledge hokejové historii teprve třetí. Pamětníkům i těm historií sledge hokeje nedotčeným na okraj připomenu, že to PRVNÍ ME se konalo ve Zlíně v nově postavené sledge hokejové hale se šesti účastníky. Výsledky jsou k mání například zde.
Na DRUHÉ ME sledge hokejisté zamířili o dva roky později do paralympiádou prověřené Itálie. Po všech stránkách slušný standard, a naše výsledky překvapivé (ZDE). Pod značkou IPC se před aktuálně probíhajícím šampionátem uskutečnila dvě Mistrovství světa a jedna Paralympiáda. Tedy dost akcí na to, aby se stanovila jasná kritéria pro pořádání takto "značkových" akcí.
ME v Solleftea se to netýká. Zimní stadion disponuje čtyřmi šatnami pro deset týmů. Po zápase se ty šatny musí vyklidit a vše přenést do určených, ehm, kumbálů či jiných prostor určených k jiným aktivitám. Češi jsou na tom velmi dobře - skladují se v kuchyňce. Od Rusů v jídelně je dělí přepážka.

Ještě 12 hodin před prvním zápasem turnaje nebyly instalovány správně průhledné mantinely. Výškový rozdíl mezi ledem a střídačkou je řešen nahrnutím a udusáním ledu z rolby. V hledišti je instalováno 160 ks sedaček. Striktně požadované parametry IPC se ME v Solleftea nenosí. 

Týmy se též musí rozloučit s představou, že obdrží dvd se svým zápasem. Dveře tiskového střediska byly polepeny již 10.2., doposud však žádné press centrum nepracuje. Informace my už tedy nesháníme, my je tvoříme. Také provozní doba zdejšího bufetu je  nezjistitelná.  Spousta maličkostí, které by se v případě jednotlivého výskytu daly přejít povzdechem či mávnutím ruky, ale pokud se vyskytují naráz, tak je to obtížně obhajitelné. 
Informační standard MS Ostrava či ZPH Vancover? ZDE je ukázka reálného zápisu z našeho úspěšného vstupu do turnaje. Nějaký komentář? Hm, jsme přece na akci, která je hned po paralympiádě tou NEJ...
Za těchto okolností se velice omlouváme všem, kdož marně čekají na online zpravodajství z jiných než našich zápasů. Není v našich silách změnit zdejší chod událostí, tak sbíráme síly na semifinále a finále. To už totiž bude po návštěvě korunní princezny Viktorie. Hm, nevíme, jestli se vůbec v den D dostaneme na stadion. Zatím nemáme akreditace a v podstatě vysíláme ilegálně. Píše se rok 2011.

Zimní Světový pohár v Solleftea 2011

09.02.2011 21:14

Součástí Zimního světového poháru ve švédském městě Solleftea bude i Mistrovství Evropy ve sledge hokeji. O titul mistra Evropy se popere 10 evropských národních mužstev. Turnaj se uskuteční od soboty 12.2. do neděle 20.2.2011.

Budeme se Vám na našich stránkách snažit přinášet co nejaktuálnější výsledky jednotlivých utkání a informace přímo ze zimního stadiónu. Jsou zajištěny textové online, které přímo na místě bude psát Jan Chlubna a Roman Herink. Pokoušíme se od organizátorů delší dobu zjistit, zda budou zápasy přenášeny na nějaké internetové tv, ale do  dnešního dne jsme neobdrželi žádnou informaci. Pokud se nám podaří zjistit nějakou tv, která tyto přenosy bude vysílat, ihned Vás budeme na našich stránkách informovat.

Oficiální stránky winter world cup ZDE

 


Zlínští sledge hokejisté jdou do finále SPORTMALL sledge hokejové ligy 2010-2011

31.01.2011 07:19

Semifinálová série (druhého a třetího týmu po základní části) hraná na dvě vítězná utkání skončila již po dvou zápasech, neboť SHK LAPP Zlín porazil v sobotním duelu SPARTU Praha 2:1 v samostatných nájezdech.

Také Draci Kolín porazili svého semifinálového soupeře Sharks Karlovy Vary a tak se finalisté po roce setkají ve stejném složení. Loni zlínští sledge hokejisté obsadili konečné druhé místo a letos stříbrnou příčku zcela jistě obhájí. Chtěli by však suveréna posledních dvou let porazit a po dlouhých osmi letech opět získat mistrovský titul.

K tomuto okamžiku by mohlo dojít při finálové sérii, která bude zahájena úvodním zápasem na zlínské domácí půdě v prvním březnovém víkendu. Důvodem prodlevy je odjezd české sledge hokejové reprezentace na únorové Mistrovství Evropy ve švédském Solleftea.

Zlínský tým dodává do tohoto reprezentačního výběru hned čtveřici paralympioniků - jednoho brankáře – Jana Matouška a tři hráče v poli – Erika Fojtíka, Zdenka Hábla a Davida Paláta. Češi zde budou obhajovat stříbro v konkureci dalších devíti evropských celků.

Roman Herink, Zlínské aplikované sporty - Sledge Hokejový Klub LAPP Zlín

www.sledgehokejzlin.cz 

První tisícovka diváků na našich zápasech

31.01.2011 07:14

Neplníme ochozy, ale návštěvnost na tvcom.cz je za těch několik málo dní, kdy se zde prezentujeme, výtečná. Nahlédněte i vy do sekce ostatní sporty a sami se přesvědčíte. Zatím nejsledovanější je druhý semifinálový zápas se Spartou...

Test na tvcom.cz

29.01.2011 21:25

Díky přímé podpoře tvcom.cz přímo na místě proběhlo první české ligové online vysílání. Asi 4x nezvládl laptop zpracovat signál, takže došlo k několika výpadkům, přesto se na zápas dívalo přes třistapadesát sledujících a komentujících diváků, viz. ZDE. Poděkování jak tvcom.cz, tak Davidovi Háblovi za učenlivý přístup k novým úkolům za kamerou. I toto byla několikanásobná premiéra. A vy se můžete na tvcom.cz podívat na tento i předcházející zápasy na cestě do letošního FINÁLE!!!

A jde se do FINÁLE!!!

29.01.2011 21:16

Krátká zpráva: SHK LAPP Zlín zvítězil i v druhém utkání semifinálové série nad Spartou. Po vyrovnaném skóre 1:1 po základní hrací době musely rozhodnout samostatné nájezdy. Oranžové dresy si odbyly také vítěznou premiéru, zvláště díky brankáři Matouškovi. MATES SPARŤANY VYCHYTAL a to rozhodlo!

První online video vysílání

27.01.2011 16:37

 První online televizní vysílání SPORTMALL ČSHL se uskuteční pokusně v sobotu 29.1.2011 na internetové televizi tvcom.cz. Utkání Sparty Praha vs. SHK Lapp Zlín hrané na zimním stadiónu v Neratovicích od 15:30 hodin.

Další videa naleznete na www.tvcom.cz

Že by švédská mlha v území zalitém sluncem?

26.01.2011 19:47

Solleftea se za několik málo dnů stane místem konání Paralympijského zimního světového poháru. Světovost této letošní zimní prestižní akce bude korunována přítomností hlavy korunované, pozvání totiž přijala korunní princezna Viktorie. Jak sdělují na oficiálních webových stránkách www.pwwc.se pořadatelé v  doposud poslední publikované "novince" z 5. ledna tohoto roku, zúčastní se princezna slavnostního zahájení PWWC 15. února 2011. Pravda, to už naši kluci budou mít za sebou třetinu sledge hokejového turnaje, který oficiální zpráva označuje za Mistrovství světa. Zřejmě těch deset zúčastněných států vzbudilo patřičný dojem, neboť tatáž zpráva hovoří o tom, že PWWC je řazen co do významu a postavení v zimních sportech hned za zimní paralympijské hry. Možná dostáváme jiné informace, v každém případě situaci v Solleftea pozorně průběžně sledujeme. A budeme návštěvníky našich stránek orientovat co nejpřesněji, navzdory mlžení a relativní blízkosti severního pólu.

Pokusné vysílání z klubové základny úspěšné

26.01.2011 15:18

 Dnes krátce po poledni jsme to zkusili. S "Armstrongovskými" pocity, malými krůčky (kabel mezi kamerou a laptopem je příliš krátký) připravujeme velký skok pro český sledge hokejový svět. Již brzy na www.tvcom.cz ...

Blíží se on-line vysílání českého sledge hokejového play off

26.01.2011 10:15

Stačila prostá lidská vstřícnost provozovatele on-line video portálu tvcom.cz a vyřešení technických podmínek snímání, přenosu signálu a je to! Pokusíme se již  z Neratovic otestovat a na finálovou sérii oficiálně publikovat. Do konce této sezóny s úplnou bezplatnou podporou tvcom.cz. Děkujeme!

Organizátoři ME ve Švédsku jsou skoupí na informace

22.01.2011 16:58

 

Dodnes marně hledáme informace o čemkoliv, co by se dalo označit jako mediální podpora kvapem se blížícího 3. mistrovství Evropy ve sledge hokeji. Tak nějak v pozadí tradičního lyžařského Světového zimního poháru se uskuteční doposud největší turnaj sledge hokejových reprezentací v jedné kategorii. Přestože IPC v minulosti nabádalo, aby se takto neslučovalo, ve Švédsku to nevadí. Nevadí ani to, že nevhodně zvoleným termínem zasahuje ME nejen do probíhajících ligových soutěží v Itálii, Německu a u nás, ale že v podstatě pohřbilo ME i tradiční klubový sledge hokejový turnaj MALMO OPEN 2011 - letos určitě a pro další roky se ani neodvažuji předvídat. 

Kompletní servis o utkání SHK LAPP Zlín vs SPARTA Praha

22.01.2011 16:44

Informace o prvním semifinálovém zápase se Spartou je tedy kompletní. Zde můžete nalézt jak textové onlajny, tak oficiální zápisy. Již je v provozu plné video i fotogalerie.

CELÝ ZÁPAS MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE

Zápis o utkání strana 1 a strana 2

Co se do Onlajnů nevešlo...

Svaz paraplegiků - změny

21.01.2011 22:59

Svaz paraplegiků po transformaci rozvíjí činnost. Aktuální informace a přihlášky naleznete ZDE.

Jens Kask už nikdy na led nenastoupí

20.01.2011 20:57

 Ve věku 44 let zemřela náhle legendární postava švédského sledge hokeje, hráč s číslem 13, Jens Kask. Svou sledge hokejovou kariéru zahájil skvostně zlatem v Lillehammeru, přidal ještě dvě bronzové medaile a na paralympiádě se prezentoval i ve Vancouveru.
My jsme se s Jensem setkali mnohokrát na MALMO OPEN a nebo na námi pořádaných turnajích. Evropský sledge hokej ztratil jednu z nejvýraznějších osobností.

Konečně plnohodnotné internetové vysílání sledge hokejových zápasů

20.01.2011 16:05

Na vědomost se dává, že tak, jak nám to čas dovolí, budeme zveřejňovat video archiv našich zápasů. Postupujeme nazpět proti času, takže nyní si můžete připomenout zápas se Studénkou na konci minulého roku zde: https://www.sledgehokejzlin.cz/products/sedici-medvedi-zlin-vs-hc-studenka-18-12-2010/

Mladé pušky na Moravě I

16.01.2011 17:32

 Vývoj hráčské základny - to je téma, které zajímá snad každého sportovního činovníka. Měl jsem možnost shlédnout utkání Studénka - Budějovice a tak trochu se podívat do kabiny Studénky. Ba i pronést slovo s Liborem z první generace českých a moravských sledge hokejistů. To vše na téma "ti mladí"...

Jsou tu a ne že ne, mají zájem a rostou, dá-li se jim prostor. Jsou dokonce i "čekatelé", čekající, že už na ně snad přijde řada. Každý rok byste na zlínském tréninku mohli vidět, že šéf týmu Petr sedá do sledge a mimo hlavní tréninkový program uvádí do tajů a kouzla sledge hokeje mladé či nové zájemce. A ti postupně, pokud mají dostatek motivace a výdrže, podporu rodiny a přátel, nabírají "stadiony" do svých paží a začínají si tykat s pukem. Každý má své tempo a jistě i svůj limit a možná nepřeskočitelnou laťku. Někteří pak naběhnou do společného tréninku s tím, že chybějící dovednosti, návyky a postoje přijdou "samo sebou časem". Když ano a získané zkušenosti posunou sledgemana vpřed, má tým dalšího platného hráče. Ale pokud stále ještě něco chybí - lhostejno, zda rychlost, výdrž, orientace na ploše, znalost pravidel, schopnost vnímat spoluhráče či pokora k životu - dochází chtě nechtě k brzdění. A protože je to týmová hra, brzdí to všechny. Představit si to můžete jako skokana do výšky - rozběh, odraz výborný a všechno kromě paty přešlo přes laťku - a pokus je neplatný, laťka spadla. Nezbývá než zvládnout i tu "patu" a znovu a znovu opakovat pokus, dokud není platný.

Jenže - liga je liga. Mistrovská soutěž. Hon za vítězstvím. V jeho jménu nasadíme to nejlepší, tedy - ty nejlepší. Sledge hokejová sezona je naštěstí rozdělena na základní a nadstavbovou část a to umožňuje trenérům i občas zariskovat a do ostrých zápasů nasazovat i ty začátečníky a juniory. Na rozdíl od Kanady a USA tady zatím není dostatečné zázemí pro pouze juniorskou či začátečnickou soutěž, o to víc je cenné, když mladý či začátečník vydrží v konkurenci zkušenějších a reprezentantů i do další sezony. 

K těm zlínským Tondům, Tomášům, Mirům po tomto víkendu řadím i Petry, Aleše a Miry ze Studénky - a jak se proslýchá, ani v Olomouci mladí nespí. Myslím, že je čas si dát s nimi extra víkend...

 

Hlasujte v naší mimořádné FAN anketě

16.01.2011 09:38

 Vytvořili jsme speciální web pro naše sledge hokejové fanoušky. S ohledem na limitované možnosti bychom rádi jeho náplň co nejvíce přiblížili vašemu skutečnému zájmu. Klikněte SEM, abyste se dostali k naší mimořádné anketě, hlasování není nijak omezováno.

Reprezentační soustředění se dvěma mezistátními výhrami

16.01.2011 09:21

 Ve stejnou dobu se stejným programem, ale sto kilometrů od sebe, trávily reprezentační sledge hokejové výběry ČR a Německa. Naši v Litoměřicích, Němci v Drážďanech. Manažeři obou reprezentací se dohodli, že této výjimečné blízkosti využijí k sehrání dvou původně neplánovaných testovacích zápasů, v podstatě posledních před nadcházejícím nejpočetněji obsazeným mistrovským turnajem - Mistrovstvím Evropy. Zatímco ze švédského Solleftea přichází informace sporadicky a spíše o komplikacích, které mají tamní organizátoři se zvládnutím nečekaného(!?!) zájmu a nedostatečnými ubytovacími kapacitami, z Drážďan přichází zprávy jiné. V prvním zápase Češi dodatečně nadělovali, utkání vyhráli 4:1, sobotní výsledek už ukazoval na vyrovnané utkání - Češi opět zvítězili, tentokrát s jednogólovou převahou 4:3.

Hráči SHK LAPP Zlín v reprezentaci

11.01.2011 17:31

 Hráči SHK LAPP Zlín Zdeněk Hábl, Jan Matoušek, David Palát a Erik Fojtík odjíždí na první letošní reprezentační soustředění, v jehož rámci sehrají přípravné mezistátní utkání s reprezentací Německa. Vrcholí příprava na únorové Mistrovství Evropy ve švédském Solleftea a hlavní trenér Tomáš Zelenka bude vybírat hráče pro tuto vrcholnou akci sledge hokejové sezóny. Držme našim chlappcům palce!

Pokusná aplikace - kalendář

10.01.2011 13:56

 ZDE

První zápas v semifinálové sérii přinesl vítězství SHK LAPP Zlín

08.01.2011 20:59
Zase nervy. Start do play off se ve Zlíně nesl v atmosféře představování se v nových barvách a pod novým názvem - SHK LAPP Zlín. Snad pouze úvodní vhazování provedené výrobním ředitelem firmy LAPP KABEL s.r.o. Marcelem Šabršulou nebylo poznamenáno napětím.
Ale další minuty velmi vyrovnaného zápasu opět zvyšovaly pravděpodobnost kolapsového stavu u realizačních týmů na obou střídačkách - a jak se později ukázalo, i v boxu časomíry. Nenadálý technický výpadek v okamžiku oboustranného vyloučení hráčů s číslem 82 a následný chaos na světelné tabuli v situaci, kdy se ještě žhavě diskutovalo, zda zlínský první, jediný a tak i vítězný gól nebyl dosažen v rozporu s pravidly. Početný zástup diváků dnes navíc působil dost zamlkle a zápasu chyběla výraznější divácká kulisa. Stav se však  nezměnil ani při dvojnásobné početní výhodě SPARTY a tři body za první minimální vítězství v semifinálové sérii si připisuje LAPP Zlín. I tradiční pozápasové vítězné provolání na šatně bylo neobvykle krátké. Za tři týdny série pokračuje, a to v Neratovicích, které se stanou protentokrát domácím zázemím SPARTĚ.

Zlínský sledge hokej mění název týmu a dresy - LAPP Kabel s.r.o. oficiálně v pozici generálního partnera klubu

06.01.2011 16:17

Dnes v dopoledních hodinách podepsali statutární zástupci obou stran střednědobou smlouvu, která umožní občanskému sdružení Zlínské aplikované sporty zajistit stabilní chod tuzemského nejstaršího sledge hokejového klubu nejen v závěru probíhající sezony, ale minimálně i v sezoně nadcházející. V souvislosti s tím dochází také ke změnám, reflektujícím na vizuální styl generálního partnera. Do semifinálových bojů s pražskou sledge hokejovou Spartou tak zlínští nastupují v nových dresech a pod názvem SHK LAPP Zlín.

Silné partnerství sportovcům s postižením poskytuje základ pro stabilizaci stávajícího týmu i dává perspektivu pro práci s nováčky a mládeží. Dosavadní zkušenosti ukazují, že lze během několika let přivést i člověka s handicapem na vrcholné světové soutěže. To dokladovali i mladí paralympionici ve zlínském týmu, Zdeněk Hábl a David Palát při příležitosti uzavření smlouvy. 

David Palát byl podpořen svým městem

04.01.2011 13:19

 Otrokovice již v průběhu loňského roku rozhodly o podpoře nadějného reprezentanta ve sledge hokeji v rámci svého grantového programu a významnou měrou se podílely na pořízení speciální sportovní pomůcky pro sportovce s těžkým tělesným postižením - handbike. Toto unikátní kolo na ruční pohon přispívá ke zvýšení fyzické kondice, a to díky svým parametrům může Davida Paláta přivést mezi absolutní světovou elitu. Za což patří poděkování i domovské obci výše jmenovaného paralympionika.

Předsilvestrovský mač roku, ba možná i desetiletí

29.12.2010 18:34

Již zítra, tedy 30.12.2010, vyjedou naposledy na led zlínští Sedící Medvědi. Jejich soupeři budou ti, kteří na ně v průběhu celé historie shlíželi svrchu, shora, z nadhledu stojících. Pro tentokrát se však postaví, tedy vlastně posadí, na stejnou vzdálenost od ledu  - na oněch 9 cm. Přijdete-li se na vlastní oči přesvědčit, dobře uděláte. Onlajny totiž nebudou k dispozici a ani televizní technika nebude švenkovat po vyčerpaných obličejích. Tak tedy - v 18:00 hodin místo tréninku.  

Zlínský sledge hokejový tým má opět generálního partnera

26.12.2010 18:03

 V současnosti probíhá poslední fáze příprav na oficiální a velmi zásadní změnu - podruhé v jedenáctileté historii se našla firma, která svou skutečnou ekonomickou podporou naplňuje v plném slova smyslu pojem "generální partner". Velmi brzy - již v prvním zápase semifinálové série - se s novým partnerem, novým oficiálním i neoficiálním názvem, novým logem, maskotem a koneckonců i novou grafikou zlínských dresů setkají protihráči i veřejnost. Předcházet tomu bude slavnostní podepsání dlouhodobé smlouvy s následnou tiskovou konferencí v sídle firmy.

Konec základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy - jasné semifinálové dvojice

19.12.2010 17:13

 Zlínští sledge hokejisté sehráli poslední zápas základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy formou moravského derby na domácím ledě. Před necelými devíti desítkami diváků zahájil utkání úvodním bully náměstek primátora Ondřej Běták, jemuž do balíčku kompetencí patří mládež, tělovýchova a sport. Zatímco zlínské hráče znal od vidění ze čtvrtečních tréninků, kdy na sledge hokejisty navazoval blok amatérské ligy a on byl aktivním hráčem týmu "Baťovky", hráči Studénky byli pro něj neznámými. Sledoval tedy hru a snad si tak udělal ucelenější obrázek o fenoménu sledge hokeje.
Hru sledovaly oči řady dalších návštěvníků - například členů realizačního zázemí sledge hokejového nároďáku, kteří budou své poznatky jistě referovat hlavnímu trenérovi Tomáši Zelenkovi. Jiný trenér, taktéž Tomáš, zlínský Sedláček, zatím prožíval infarktové situace na domácí střídačce. Velmi stručně - důvodem byla hra Sedících Medvědů v prvých dvou třetinách zápasu a skóre na světelné tabuli - 2:3. Trenér vyprovázel hráče z ledu výzvou, že pokud nechtějí hrát, tak ať se jdou do šatny svléknout.
Vedoucí týmu Petr Julina byl naopak svědkem klidného náhledu ředitele firmy, která pod svá křídla generálního partnera převezme brzy osiřelý zlínský tým. Jako jednatel české filiálky vyjádřil optimistický náhled na další vývoj na ledě a následný vývoj skóre mu dal za pravdu. Naši hráči nejdřív vyrovnali a po oddechovém času skóre obrátili na konečných 5:3. To, po ukončení všech zápasů závěrečné série základní části ligy, rozhodlo o konečné pozici v tabulce. Jsme třetí a budeme v semifinále 8. ledna bojovat s pražskou SPARTOU. Ale to už bude až v roce 2011, v roce významné změny ve zlínském sledge hokeji...

Z webu zlínské radnice ...

09.12.2010 18:02

Tiskové zprávy

Radnice bude podporovat tělesně postižené sportovce

09.12.2010

 

Zlín – Sportovní aktivity tělesně postižených budou mít i nadále podporu radnice. Takové ujištění dostal předseda Zlínských Aplikovaných Sportu (ZAS) Roman Herink při jednání s radním Ondřejem Bětákem.
ZAS jsou organizací, která umožňuje tělesně postiženým věnovat se celé řadě sportů. Nejznámějším a také nejstarším odvětvím je sledge hokej, díky ZAS se ve Zlíně mohli zapojit i hráči florbalu na elektrických vozících (dnes samostatný klub EWH Rejnoci Zlín), šachu, své příznivce má i boccia a sálový curling. ZAS je dnes respektovanou organizací s celou řadou tuzemských i zahraničních kontaktů. "Tělesně postižení, kteří se aktivně věnují sportu, mají můj obdiv. Nepoddali se nepříznivému osudu a i díky sportu se dokázali včlenit do běžného života," svěřil se Ondřej Běták"Jsme velmi rádi, že se město o naše aktivity zajímá a hledá způsoby, jak je podpořit," prohlásil Roman Herink.
Běták i Herink se shodli na tom, že je nutné, aby se spolupráce města a organizace zastřešující tělesně postižené sportovce řídila podle přesných pravidel. "Ty je potřeba nastavit, což bude náš společný úkol pro příští týdny a měsíce," konstatoval radní.
Zlín patří mezi průkopníky sportování tělesně postižených v České republice. Právě v tomto městě vznikl před jedenácti lety český sledge hokej, což je lední hokej, který můžou společně hrát handicapovaní i zdraví hráči. Zlínští hráči poté stáli za zrodem další tuzemských klubů. Česká liga je nyní považovaná za nejkvalitnější soutěž v Evropě. Zlínští sledge hokejisté se prosazují i v reprezentaci, v současné době v ní mají pětinásobné zastoupení. Roman Herink je zároveň prezidentem České sledge hokejové asociace.

Zástupci magistrátu přijdou podpořit zlínský sledge hokejový klub ZAS Sedící Medvědi při jejich nejbližším domácím utkání, kterým bude 18. prosince souboj se Studénkou. 

Ligová přestávka ve zlínském sledge hokeji? To je čas pro reprezentaci a diplomacii prakticky po celém světě.

04.12.2010 10:32

 Zatímco V. Hamrla (H-Production, partner ČSHA) míří do Ameriky, Roman Herink jedná ve Švédsku o podmínkách účasti ČR na ME 2011 a případném obnovení účasti zlínského sledge hokejového klubu na Malmo Open, tak Erik Fojtík, Zdeněk Hábl, Jan Matoušek a David Palát (hráči), Robert Hamrla (manažer), Bronislava Hašpicová (tlumočnice),  Miroslav Salát (kustod) a Radim Šojdr (fyzioterapeut) - tato sestava spolu s dalšími členy české sledge hokejové reprezentace vyráží na Východ. Na pozvání Ruského paralympijského výboru se zúčastní Novoročního poháru v Подо́льск, v němž sehrají utkání nejen s hostitelskou Sbornou, ale též s týmy Norska a Korei. Bude to předposlední přípravná fáze před únorovým Mistrovstvím Evropy ve Švédsku, kdy do  devítitisícové Sollefteå zamíří 10 z 11 evropských reprezentací, chybět bude pouze začínající Finsko. Slovensko ani Rakousko, kde je sledge hokej také v začátcích, ještě reprezentační týmy neustanovily.

Předvánoční derby se blíží

30.11.2010 14:25

Poslední letošní domácí zápas základní části SPORTMALL SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY zavede na PSG Arénu ve Zlíně hráče, činovníky a příznivce domácích SEDÍCÍCH MEDVĚDŮ  a jejich jediného moravského rivala - HC Sledge Studénka.
V tabulce sedí výše Sedící Medvědi a rádi by tak vysoko sedět zůstali, neboť jim aktuálně (pří)sluší třetí příčka. A tedy i jistota účasti v play off. Teprve předvánoční víkend prozradí definitivně, kdo se s kým v semifinále utká. Ani České Budějovice, ani Studénka však letos nadstavbovou část domácí mistrovské soutěže neozdobí.

Přijďte 18.12.2010 patnáct minut před patnáctou do ochozů zlínské PSG Arény povzbudit náš žlutomodrý tým v bojích o co nejlepší výsledek. My se budeme snažit jej dosáhnout...  

Dva body a jedna premiéra - bilance tohoto výjezdu

28.11.2010 19:14

To je zatím stručná bilance při pohledu na reporty www.onlajny.cz. Zlínský tým v oslabené minimalistické sestavě v Kolíně žádné body nezískal a v Budějovicích získal dva. To jej v tomto okamžiku ponechává na třetím místě tabulky.
A ta premiéra ? Premiéru střelce gólu si do svých pamětí jistě uloží Tomáš Mach. Výborně, kluci!

Poslední letošní výjezd Sedících Medvědů

25.11.2010 12:11

 O tomto víkendu se Sedící Medvědi Zlín letos naposledy vypraví bojovat o důležité body v základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy. Nejdříve se vypraví k úřadujícímu mistru ČR do Kolína, kde sehrají odvetné utkání s Draky Kolín. V předchozím utkání totiž Sedící Medvědi prohráli doma koncem září poměrem 2:6, když zcela propadli ve třetí třetině a inkasovali v ní 3 branky. Odveta začíná na ZS Kolín 27.12. v 15:30 hodin.
Na 28.12. pak připadá utkání s českobudějovickými B.B. Kings, které začne ve 13:00 na malé hale Budvar Arény. V minulém vzájemném zápase Sedící Medvědi zvítězili 4:1, přičemž góly padaly pouze v první třetině utkání.
Oba zápasy můžete sledovat spolu se mnou na www.onlajny.cz. Držme našim borcům palce!

Už i na východě Čech ...

21.11.2010 14:09


Na české sledge hokejové mapě dochází k další změně. Jak je obvyklé v našich krajích, dojde-li k nárůstu počtu hráčů v určitém klubu a přitom řada z nich dojíždí ze vzdálenějších míst, lze očekávat vznik dalšího týmu. Od letošních prázdnin se tak poprvé objevuje v médiích nový pojem - SHK Pardubice Mustangové . Jejich hlavními tahouny jsou Pavel Kubeš a Tomáš Kvoch.

Citace:
28.07.2010 - (zln) - Kraj Pardubický - str. 01

Ve městě vzniká klub sledge hokejistů

PARDUBICE

Po úspěšném návratu z paralympiády ve Vancouveru, kde Česká republika obsadila páté místo, se reprezentanti Pavel Kubeš a Tomáš Kvoch, rozhodli založit nový sledge hokejový klub v Pardubicích. Ten ponese jméno SHK Mustangové a domácí stánek najde v ČEZ Areně, kde hráčům město zajistilo pronájem ledové plochy. Již dnes má mužstvo 14 hráčů a i nadále své řady rozšiřuje o nové sportovce. Sledgehokej je sport pro tělesně postižené sportovce, kteří hrají hokej na speciálně upravených „sáňkách“.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj 

... z Hradiščá ... si Sedící Medvědi odvezli 6 bodů!

07.11.2010 18:34

Tak tento víkend si Sedící Medvědi poradili s oběma soupeři, kterým doposud v tabulce z povzdálí dýchali na záda. Potěšený trenér Sedláček přičetl výborný výsledek týmové hře a skvěle chytajícím brankářům, což spolu se slušnou střeleckou produktivitou přispělo k dosažení zmíněných 6ti bodů, posunu v tabulce na třetí příčku a aktivní gólové bilanci.
Sedící Medvědi si také v tomto víkendu velmi pravděpodobně zajistili účast v play off - v nadstavbově části letošního ročníku Sportsmall sledge hokejové ligy. 
Mnoho přítomných také poprvé zažilo mazákům dobře známou atmosféru zimního stadionu v Uherském Hradišti, umocněnou jedinečným komentátorským výkonem nestora místních hlasatelů, váženého pana Bočka. 
Reportáž ze sobotního utkání Sedících Medvědů se Spartou Praha zaznamenávala kamera ČT, tak bude slovácké kolo nabídnuto i televizním divákům...
Za tento víkend si tým Sedících Medvědů zasloužil ono vše vystihující "Hoši, děkujem!"
 

... z Hradiščá ... si Sedící Medvědi odvezli 6 bodů!

07.11.2010 18:10

Tak tento víkend si Sedící Medvědi poradili s oběma soupeři, kterým doposud v tabulce z povzdálí dýchali na záda. Potěšený trenér Sedláček přičetl výborný výsledek týmové hře a skvěle chytajícím brankářům, což spolu se slušnou střeleckou produktivitou přispělo k dosažení zmíněných 6ti bodů, posunu v tabulce na třetí příčku a aktivní gólové bilanci.
Sedící Medvědi si také v tomto víkendu velmi pravděpodobně zajistili účast v play off - v nadstavbově části letošního ročníku Sportsmall sledge hokejové ligy. 
Mnoho přítomných také poprvé zažilo mazákům dobře známou atmosféru zimního stadionu v Uherském Hradišti, umocněnou jedinečným komentátorským výkonem nestora místních hlasatelů, váženého pana Bočka. 
Reportáž ze sobotního utkání Sedících Medvědů se Spartou Praha zaznamenávala kamera ČT, tak bude slovácké kolo nabídnuto i televizním divákům...
Za tento víkend si tým Sedících Medvědů zasloužil ono vše vystihující "Hoši, děkujem!"
 

TIME OUT v pravý čas

18.10.2010 09:16

Když ukazatel svítil se skóre 2:2 a v závěrečné třetině se vlekla osmá minuta, vedení týmu Sedláček - Julina naznalo, že i naši hráči se vlečou. Trenér využil přerušení hry při našem zakázaném uvolnění a vyžádal si oddechový čas. Slova, která se z jeho úst řinula na hráče, nelze zde reprodukovat. Nicméně jejich účinek se dostavil za 16 vteřin od opětovného zahájení hry. Zdeněk Hábl s asistencí Davida Paláta dovršil svůj hattrick a o šest minut později nahrál Petrovi Stodůlkovi na pečetící trefu za Hulínova záda.

TIME OUT v pravý čas

18.10.2010 09:16

Když po dvou třetinách ukazatel svítil se skóre 2:2 a v závěrečné třetině se vlekla osmá minuta, vedení týmu Sedláček - Julina naznalo, že i naši hráči se vlečou. Trenér využil přerušení hry při našem zakázaném uvolnění a vyžádal si oddechový čas. Slova, která se z jeho úst řinula na hráče, nelze zde reprodukovat. Nicméně jejich účinek se dostavil za 16 vteřin od opětovného zahájení hry. Zdeněk Hábl s asistencí Davida Paláta dovršil svůj hattrick a o šest minut později nahrál Petrovi Stodůlkovi na pečetící trefu za Hulínova záda

Na moravské derby do Studénky

17.10.2010 14:22

Sedící Medvědi se na otočku vypravují k prvnímu ligovému utkání v této sezóně se svým regionálně nejbližším soupeřem, HC Sledge Studénka. Východní derby SPORTMALL České sledge hokejové ligy SLEDUJTE NA ONLAJNECH.CZ

 

 

 

 

 

 

 

Víkend podle papírových předpokladů

27.09.2010 11:05

 Jak se proslýchalo již před uplynulým víkendem, do zápasu s Kolínem nastupovali v pozici favoritů právě Draci Kolín. Ještě na konci druhé třetiny to však nebyla tak jasná záležitost, leč gólový nášup ve třetí třetině ukázal, že na kolínskou výpravu jedna pětka nestačí. K vidění byl dobrý hokej i tvrdé posuzování ze strany rozhodčích. Na výsledném skóre se tím nic nemění, Draci si po zásluze odvezli 3 body.
 Stejný bodový příděl si připisují i Sedící Medvědi za vítězství nad českobudějovickými B.B. Kings. Tento zápas se však nesl ve velmi, velmi tiché divácké kulise. Domácí tým si do svých statistik zapsal už druhý osobní trest za nesportovní chování v tomto víkendu a počet obdržených trestných minut už takřka dosáhl hodnoty regulérního čistého času jednoho utkání. Při nepočetné soupisce to zřejmě stojí za úvahu. Do utkání se Studénkou snad vyléčí své zranění i Pavel Julina a tým tak nastoupí k moravskému derby v co nejsilnější sestavě.

Víkend podle papírových předpokladů

27.09.2010 11:05

 Jak se proslýchalo již před uplynulým víkendem, do zápasu s Kolínem nastupovali v pozici favoritů právě Draci Kolín. Ještě na konci druhé třetiny to však nebyla tak jasná záležitost, leč gólový nášup ve třetí třetině ukázal, že na kolínskou výpravu jedna pětka nestačí. K vidění byl dobrý hokej i tvrdé posuzování ze strany rozhodčích. Na výsledném skóre se tím nic nemění, Draci si po zásluze odvezli 3 body.
 Stejný bodový příděl si připisují i Sedící Medvědi za vítězství nad českobudějovickými B.B. Kings. Tento zápas se však nesl ve velmi, velmi tiché divácké kulise. Domácí tým si do svých statistik zapsal už druhý osobní trest za nesportovní chování v tomto víkendu a počet obdržených trestných minut už takřka dosáhl hodnoty regulérního čistého času jednoho utkání. Při nepočetné soupisce to zřejmě stojí za úvahu. Do utkání se Studénkou snad vyléčí své zranění i Pavel Julina a tým tak nastoupí k moravskému derby v co nejsilnější sestavě.

Sedící Medvědi brousí o sto šest

20.09.2010 09:29

 Před prvním domácím vystoupením to ve Zlíně hodně jiskří. Brousí se totiž na mnoha frontách - brusle, hroty, zuby, drápy - to proto, že letos poprvé v rámci SPORTMALL ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY budou žlutomodří Sedící Medvědi bojovat na domácím ledě. Nejdříve si to rozdají s úřadujícím Mistrem ČR - týmem Draci Kolín, a to v sobotu 25.9.2010 v tradičním čase 15:15 hodin. Pokusí se narušit přízračnost kolínského týmu, jenž svou aktuální sestavou staví letošní ročník ligy do polohy souboje o 2. až 6. místo, neboť to první je již přece obsazeno. Uvidíme v sobotu v podvečer, komu budou liběji znít tóny navazujícího koncertu Alexandrovců.
V neděli pak od 15:00 začne utkání Sedících Medvědů s týmem, který zlínské hráče v historii již několikrát nepříjemně překvapil a který tedy nemůže být ani tentokrát podceňován - jde o jihočeský SHC B.B. Kings.
Ale zlínský tým chce vytěžit z tohoto víkendu maximum, tedy neváhejte a buďte u toho s námi.

Sedící Medvědi brousí o sto šest

20.09.2010 09:29

 Před prvním domácím vystoupením to ve Zlíně hodně jiskří. Brousí se totiž na mnoha frontách - brusle, hroty, zuby, drápy - to proto, že letos poprvé v rámci SPORTMALL ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY budou žlutomodří Sedící Medvědi bojovat na domácím ledě. Nejdříve si to rozdají s úřadujícím Mistrem ČR - týmem Draci Kolín, a to v sobotu 25.9.2010 v tradičním čase 15:15 hodin. Pokusí se narušit přízračnost kolínského týmu, jenž svou aktuální sestavou staví letošní ročník ligy do polohy souboje o 2. až 6. místo, neboť to první je již přece obsazeno. Uvidíme v sobotu v podvečer, komu budou liběji znít tóny navazujícího koncertu Alexandrovců.
V neděli pak od 15:00 začne utkání Sedících Medvědů s týmem, který zlínské hráče v historii již několikrát nepříjemně překvapil a který tedy nemůže být ani tentokrát podceňován - jde o jihočeský SHC B.B. Kings.
Ale zlínský tým chce vytěžit z tohoto víkendu maximum, tedy neváhejte a buďte u toho s námi.

Jediný bod z prvního výjezdu

13.09.2010 09:14

 To je celková zlínská bilance po odehraných dvou zápasech. Jak lze vyčíst z reportů na Onlajny.cz, v Praze Medvědy porazil Zdenda Krupička, ve Varech rozhodl Jirka Berger v samostatných nájezdech. Ale hokej to byl pěkný, jen ta naše koncovka...

Sledge hokejová liga začíná, Zlín vyjíždí do českých luhů a hájů

09.09.2010 10:06

 Sedící Medvědi, zeštíhlení hostováním svých hráčů ve Studénce a na Spartě, vyjíždí k prvním zápasům tento víkend do Prahy a do Ostrova nad Ohří. Začátek ligy tedy velmi ostrý, nicméně nový trenér Tomáš Sedláček se již s kádrem Medvědů seznámil a bude se snažit vytěžit z hráčů maximum. Oporou týmu samozřejmě budou hráči s reprezentačními zkušenostmi, příležitost však bude nabídnuta i nereprezentantům. Tak nám držte palce a sledujte naše výsledky na www.onlajny.cz.

Záznamy: 501 - 600 ze 759
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>