Archiv článků

První zápas v semifinálové sérii přinesl vítězství SHK LAPP Zlín

08.01.2011 20:59
Zase nervy. Start do play off se ve Zlíně nesl v atmosféře představování se v nových barvách a pod novým názvem - SHK LAPP Zlín. Snad pouze úvodní vhazování provedené výrobním ředitelem firmy LAPP KABEL s.r.o. Marcelem Šabršulou nebylo poznamenáno napětím.
Ale další minuty velmi vyrovnaného zápasu opět zvyšovaly pravděpodobnost kolapsového stavu u realizačních týmů na obou střídačkách - a jak se později ukázalo, i v boxu časomíry. Nenadálý technický výpadek v okamžiku oboustranného vyloučení hráčů s číslem 82 a následný chaos na světelné tabuli v situaci, kdy se ještě žhavě diskutovalo, zda zlínský první, jediný a tak i vítězný gól nebyl dosažen v rozporu s pravidly. Početný zástup diváků dnes navíc působil dost zamlkle a zápasu chyběla výraznější divácká kulisa. Stav se však  nezměnil ani při dvojnásobné početní výhodě SPARTY a tři body za první minimální vítězství v semifinálové sérii si připisuje LAPP Zlín. I tradiční pozápasové vítězné provolání na šatně bylo neobvykle krátké. Za tři týdny série pokračuje, a to v Neratovicích, které se stanou protentokrát domácím zázemím SPARTĚ.

Zlínský sledge hokej mění název týmu a dresy - LAPP Kabel s.r.o. oficiálně v pozici generálního partnera klubu

06.01.2011 16:17

Dnes v dopoledních hodinách podepsali statutární zástupci obou stran střednědobou smlouvu, která umožní občanskému sdružení Zlínské aplikované sporty zajistit stabilní chod tuzemského nejstaršího sledge hokejového klubu nejen v závěru probíhající sezony, ale minimálně i v sezoně nadcházející. V souvislosti s tím dochází také ke změnám, reflektujícím na vizuální styl generálního partnera. Do semifinálových bojů s pražskou sledge hokejovou Spartou tak zlínští nastupují v nových dresech a pod názvem SHK LAPP Zlín.

Silné partnerství sportovcům s postižením poskytuje základ pro stabilizaci stávajícího týmu i dává perspektivu pro práci s nováčky a mládeží. Dosavadní zkušenosti ukazují, že lze během několika let přivést i člověka s handicapem na vrcholné světové soutěže. To dokladovali i mladí paralympionici ve zlínském týmu, Zdeněk Hábl a David Palát při příležitosti uzavření smlouvy. 

David Palát byl podpořen svým městem

04.01.2011 13:19

 Otrokovice již v průběhu loňského roku rozhodly o podpoře nadějného reprezentanta ve sledge hokeji v rámci svého grantového programu a významnou měrou se podílely na pořízení speciální sportovní pomůcky pro sportovce s těžkým tělesným postižením - handbike. Toto unikátní kolo na ruční pohon přispívá ke zvýšení fyzické kondice, a to díky svým parametrům může Davida Paláta přivést mezi absolutní světovou elitu. Za což patří poděkování i domovské obci výše jmenovaného paralympionika.

Předsilvestrovský mač roku, ba možná i desetiletí

29.12.2010 18:34

Již zítra, tedy 30.12.2010, vyjedou naposledy na led zlínští Sedící Medvědi. Jejich soupeři budou ti, kteří na ně v průběhu celé historie shlíželi svrchu, shora, z nadhledu stojících. Pro tentokrát se však postaví, tedy vlastně posadí, na stejnou vzdálenost od ledu  - na oněch 9 cm. Přijdete-li se na vlastní oči přesvědčit, dobře uděláte. Onlajny totiž nebudou k dispozici a ani televizní technika nebude švenkovat po vyčerpaných obličejích. Tak tedy - v 18:00 hodin místo tréninku.  

Zlínský sledge hokejový tým má opět generálního partnera

26.12.2010 18:03

 V současnosti probíhá poslední fáze příprav na oficiální a velmi zásadní změnu - podruhé v jedenáctileté historii se našla firma, která svou skutečnou ekonomickou podporou naplňuje v plném slova smyslu pojem "generální partner". Velmi brzy - již v prvním zápase semifinálové série - se s novým partnerem, novým oficiálním i neoficiálním názvem, novým logem, maskotem a koneckonců i novou grafikou zlínských dresů setkají protihráči i veřejnost. Předcházet tomu bude slavnostní podepsání dlouhodobé smlouvy s následnou tiskovou konferencí v sídle firmy.

Konec základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy - jasné semifinálové dvojice

19.12.2010 17:13

 Zlínští sledge hokejisté sehráli poslední zápas základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy formou moravského derby na domácím ledě. Před necelými devíti desítkami diváků zahájil utkání úvodním bully náměstek primátora Ondřej Běták, jemuž do balíčku kompetencí patří mládež, tělovýchova a sport. Zatímco zlínské hráče znal od vidění ze čtvrtečních tréninků, kdy na sledge hokejisty navazoval blok amatérské ligy a on byl aktivním hráčem týmu "Baťovky", hráči Studénky byli pro něj neznámými. Sledoval tedy hru a snad si tak udělal ucelenější obrázek o fenoménu sledge hokeje.
Hru sledovaly oči řady dalších návštěvníků - například členů realizačního zázemí sledge hokejového nároďáku, kteří budou své poznatky jistě referovat hlavnímu trenérovi Tomáši Zelenkovi. Jiný trenér, taktéž Tomáš, zlínský Sedláček, zatím prožíval infarktové situace na domácí střídačce. Velmi stručně - důvodem byla hra Sedících Medvědů v prvých dvou třetinách zápasu a skóre na světelné tabuli - 2:3. Trenér vyprovázel hráče z ledu výzvou, že pokud nechtějí hrát, tak ať se jdou do šatny svléknout.
Vedoucí týmu Petr Julina byl naopak svědkem klidného náhledu ředitele firmy, která pod svá křídla generálního partnera převezme brzy osiřelý zlínský tým. Jako jednatel české filiálky vyjádřil optimistický náhled na další vývoj na ledě a následný vývoj skóre mu dal za pravdu. Naši hráči nejdřív vyrovnali a po oddechovém času skóre obrátili na konečných 5:3. To, po ukončení všech zápasů závěrečné série základní části ligy, rozhodlo o konečné pozici v tabulce. Jsme třetí a budeme v semifinále 8. ledna bojovat s pražskou SPARTOU. Ale to už bude až v roce 2011, v roce významné změny ve zlínském sledge hokeji...

Z webu zlínské radnice ...

09.12.2010 18:02

Tiskové zprávy

Radnice bude podporovat tělesně postižené sportovce

09.12.2010

 

Zlín – Sportovní aktivity tělesně postižených budou mít i nadále podporu radnice. Takové ujištění dostal předseda Zlínských Aplikovaných Sportu (ZAS) Roman Herink při jednání s radním Ondřejem Bětákem.
ZAS jsou organizací, která umožňuje tělesně postiženým věnovat se celé řadě sportů. Nejznámějším a také nejstarším odvětvím je sledge hokej, díky ZAS se ve Zlíně mohli zapojit i hráči florbalu na elektrických vozících (dnes samostatný klub EWH Rejnoci Zlín), šachu, své příznivce má i boccia a sálový curling. ZAS je dnes respektovanou organizací s celou řadou tuzemských i zahraničních kontaktů. "Tělesně postižení, kteří se aktivně věnují sportu, mají můj obdiv. Nepoddali se nepříznivému osudu a i díky sportu se dokázali včlenit do běžného života," svěřil se Ondřej Běták"Jsme velmi rádi, že se město o naše aktivity zajímá a hledá způsoby, jak je podpořit," prohlásil Roman Herink.
Běták i Herink se shodli na tom, že je nutné, aby se spolupráce města a organizace zastřešující tělesně postižené sportovce řídila podle přesných pravidel. "Ty je potřeba nastavit, což bude náš společný úkol pro příští týdny a měsíce," konstatoval radní.
Zlín patří mezi průkopníky sportování tělesně postižených v České republice. Právě v tomto městě vznikl před jedenácti lety český sledge hokej, což je lední hokej, který můžou společně hrát handicapovaní i zdraví hráči. Zlínští hráči poté stáli za zrodem další tuzemských klubů. Česká liga je nyní považovaná za nejkvalitnější soutěž v Evropě. Zlínští sledge hokejisté se prosazují i v reprezentaci, v současné době v ní mají pětinásobné zastoupení. Roman Herink je zároveň prezidentem České sledge hokejové asociace.

Zástupci magistrátu přijdou podpořit zlínský sledge hokejový klub ZAS Sedící Medvědi při jejich nejbližším domácím utkání, kterým bude 18. prosince souboj se Studénkou. 

Ligová přestávka ve zlínském sledge hokeji? To je čas pro reprezentaci a diplomacii prakticky po celém světě.

04.12.2010 10:32

 Zatímco V. Hamrla (H-Production, partner ČSHA) míří do Ameriky, Roman Herink jedná ve Švédsku o podmínkách účasti ČR na ME 2011 a případném obnovení účasti zlínského sledge hokejového klubu na Malmo Open, tak Erik Fojtík, Zdeněk Hábl, Jan Matoušek a David Palát (hráči), Robert Hamrla (manažer), Bronislava Hašpicová (tlumočnice),  Miroslav Salát (kustod) a Radim Šojdr (fyzioterapeut) - tato sestava spolu s dalšími členy české sledge hokejové reprezentace vyráží na Východ. Na pozvání Ruského paralympijského výboru se zúčastní Novoročního poháru v Подо́льск, v němž sehrají utkání nejen s hostitelskou Sbornou, ale též s týmy Norska a Korei. Bude to předposlední přípravná fáze před únorovým Mistrovstvím Evropy ve Švédsku, kdy do  devítitisícové Sollefteå zamíří 10 z 11 evropských reprezentací, chybět bude pouze začínající Finsko. Slovensko ani Rakousko, kde je sledge hokej také v začátcích, ještě reprezentační týmy neustanovily.

Předvánoční derby se blíží

30.11.2010 14:25

Poslední letošní domácí zápas základní části SPORTMALL SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY zavede na PSG Arénu ve Zlíně hráče, činovníky a příznivce domácích SEDÍCÍCH MEDVĚDŮ  a jejich jediného moravského rivala - HC Sledge Studénka.
V tabulce sedí výše Sedící Medvědi a rádi by tak vysoko sedět zůstali, neboť jim aktuálně (pří)sluší třetí příčka. A tedy i jistota účasti v play off. Teprve předvánoční víkend prozradí definitivně, kdo se s kým v semifinále utká. Ani České Budějovice, ani Studénka však letos nadstavbovou část domácí mistrovské soutěže neozdobí.

Přijďte 18.12.2010 patnáct minut před patnáctou do ochozů zlínské PSG Arény povzbudit náš žlutomodrý tým v bojích o co nejlepší výsledek. My se budeme snažit jej dosáhnout...  

Dva body a jedna premiéra - bilance tohoto výjezdu

28.11.2010 19:14

To je zatím stručná bilance při pohledu na reporty www.onlajny.cz. Zlínský tým v oslabené minimalistické sestavě v Kolíně žádné body nezískal a v Budějovicích získal dva. To jej v tomto okamžiku ponechává na třetím místě tabulky.
A ta premiéra ? Premiéru střelce gólu si do svých pamětí jistě uloží Tomáš Mach. Výborně, kluci!

Poslední letošní výjezd Sedících Medvědů

25.11.2010 12:11

 O tomto víkendu se Sedící Medvědi Zlín letos naposledy vypraví bojovat o důležité body v základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy. Nejdříve se vypraví k úřadujícímu mistru ČR do Kolína, kde sehrají odvetné utkání s Draky Kolín. V předchozím utkání totiž Sedící Medvědi prohráli doma koncem září poměrem 2:6, když zcela propadli ve třetí třetině a inkasovali v ní 3 branky. Odveta začíná na ZS Kolín 27.12. v 15:30 hodin.
Na 28.12. pak připadá utkání s českobudějovickými B.B. Kings, které začne ve 13:00 na malé hale Budvar Arény. V minulém vzájemném zápase Sedící Medvědi zvítězili 4:1, přičemž góly padaly pouze v první třetině utkání.
Oba zápasy můžete sledovat spolu se mnou na www.onlajny.cz. Držme našim borcům palce!

Už i na východě Čech ...

21.11.2010 14:09


Na české sledge hokejové mapě dochází k další změně. Jak je obvyklé v našich krajích, dojde-li k nárůstu počtu hráčů v určitém klubu a přitom řada z nich dojíždí ze vzdálenějších míst, lze očekávat vznik dalšího týmu. Od letošních prázdnin se tak poprvé objevuje v médiích nový pojem - SHK Pardubice Mustangové . Jejich hlavními tahouny jsou Pavel Kubeš a Tomáš Kvoch.

Citace:
28.07.2010 - (zln) - Kraj Pardubický - str. 01

Ve městě vzniká klub sledge hokejistů

PARDUBICE

Po úspěšném návratu z paralympiády ve Vancouveru, kde Česká republika obsadila páté místo, se reprezentanti Pavel Kubeš a Tomáš Kvoch, rozhodli založit nový sledge hokejový klub v Pardubicích. Ten ponese jméno SHK Mustangové a domácí stánek najde v ČEZ Areně, kde hráčům město zajistilo pronájem ledové plochy. Již dnes má mužstvo 14 hráčů a i nadále své řady rozšiřuje o nové sportovce. Sledgehokej je sport pro tělesně postižené sportovce, kteří hrají hokej na speciálně upravených „sáňkách“.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj 

... z Hradiščá ... si Sedící Medvědi odvezli 6 bodů!

07.11.2010 18:34

Tak tento víkend si Sedící Medvědi poradili s oběma soupeři, kterým doposud v tabulce z povzdálí dýchali na záda. Potěšený trenér Sedláček přičetl výborný výsledek týmové hře a skvěle chytajícím brankářům, což spolu se slušnou střeleckou produktivitou přispělo k dosažení zmíněných 6ti bodů, posunu v tabulce na třetí příčku a aktivní gólové bilanci.
Sedící Medvědi si také v tomto víkendu velmi pravděpodobně zajistili účast v play off - v nadstavbově části letošního ročníku Sportsmall sledge hokejové ligy. 
Mnoho přítomných také poprvé zažilo mazákům dobře známou atmosféru zimního stadionu v Uherském Hradišti, umocněnou jedinečným komentátorským výkonem nestora místních hlasatelů, váženého pana Bočka. 
Reportáž ze sobotního utkání Sedících Medvědů se Spartou Praha zaznamenávala kamera ČT, tak bude slovácké kolo nabídnuto i televizním divákům...
Za tento víkend si tým Sedících Medvědů zasloužil ono vše vystihující "Hoši, děkujem!"
 

... z Hradiščá ... si Sedící Medvědi odvezli 6 bodů!

07.11.2010 18:10

Tak tento víkend si Sedící Medvědi poradili s oběma soupeři, kterým doposud v tabulce z povzdálí dýchali na záda. Potěšený trenér Sedláček přičetl výborný výsledek týmové hře a skvěle chytajícím brankářům, což spolu se slušnou střeleckou produktivitou přispělo k dosažení zmíněných 6ti bodů, posunu v tabulce na třetí příčku a aktivní gólové bilanci.
Sedící Medvědi si také v tomto víkendu velmi pravděpodobně zajistili účast v play off - v nadstavbově části letošního ročníku Sportsmall sledge hokejové ligy. 
Mnoho přítomných také poprvé zažilo mazákům dobře známou atmosféru zimního stadionu v Uherském Hradišti, umocněnou jedinečným komentátorským výkonem nestora místních hlasatelů, váženého pana Bočka. 
Reportáž ze sobotního utkání Sedících Medvědů se Spartou Praha zaznamenávala kamera ČT, tak bude slovácké kolo nabídnuto i televizním divákům...
Za tento víkend si tým Sedících Medvědů zasloužil ono vše vystihující "Hoši, děkujem!"
 

TIME OUT v pravý čas

18.10.2010 09:16

Když ukazatel svítil se skóre 2:2 a v závěrečné třetině se vlekla osmá minuta, vedení týmu Sedláček - Julina naznalo, že i naši hráči se vlečou. Trenér využil přerušení hry při našem zakázaném uvolnění a vyžádal si oddechový čas. Slova, která se z jeho úst řinula na hráče, nelze zde reprodukovat. Nicméně jejich účinek se dostavil za 16 vteřin od opětovného zahájení hry. Zdeněk Hábl s asistencí Davida Paláta dovršil svůj hattrick a o šest minut později nahrál Petrovi Stodůlkovi na pečetící trefu za Hulínova záda.

TIME OUT v pravý čas

18.10.2010 09:16

Když po dvou třetinách ukazatel svítil se skóre 2:2 a v závěrečné třetině se vlekla osmá minuta, vedení týmu Sedláček - Julina naznalo, že i naši hráči se vlečou. Trenér využil přerušení hry při našem zakázaném uvolnění a vyžádal si oddechový čas. Slova, která se z jeho úst řinula na hráče, nelze zde reprodukovat. Nicméně jejich účinek se dostavil za 16 vteřin od opětovného zahájení hry. Zdeněk Hábl s asistencí Davida Paláta dovršil svůj hattrick a o šest minut později nahrál Petrovi Stodůlkovi na pečetící trefu za Hulínova záda

Na moravské derby do Studénky

17.10.2010 14:22

Sedící Medvědi se na otočku vypravují k prvnímu ligovému utkání v této sezóně se svým regionálně nejbližším soupeřem, HC Sledge Studénka. Východní derby SPORTMALL České sledge hokejové ligy SLEDUJTE NA ONLAJNECH.CZ

 

 

 

 

 

 

 

Víkend podle papírových předpokladů

27.09.2010 11:05

 Jak se proslýchalo již před uplynulým víkendem, do zápasu s Kolínem nastupovali v pozici favoritů právě Draci Kolín. Ještě na konci druhé třetiny to však nebyla tak jasná záležitost, leč gólový nášup ve třetí třetině ukázal, že na kolínskou výpravu jedna pětka nestačí. K vidění byl dobrý hokej i tvrdé posuzování ze strany rozhodčích. Na výsledném skóre se tím nic nemění, Draci si po zásluze odvezli 3 body.
 Stejný bodový příděl si připisují i Sedící Medvědi za vítězství nad českobudějovickými B.B. Kings. Tento zápas se však nesl ve velmi, velmi tiché divácké kulise. Domácí tým si do svých statistik zapsal už druhý osobní trest za nesportovní chování v tomto víkendu a počet obdržených trestných minut už takřka dosáhl hodnoty regulérního čistého času jednoho utkání. Při nepočetné soupisce to zřejmě stojí za úvahu. Do utkání se Studénkou snad vyléčí své zranění i Pavel Julina a tým tak nastoupí k moravskému derby v co nejsilnější sestavě.

Víkend podle papírových předpokladů

27.09.2010 11:05

 Jak se proslýchalo již před uplynulým víkendem, do zápasu s Kolínem nastupovali v pozici favoritů právě Draci Kolín. Ještě na konci druhé třetiny to však nebyla tak jasná záležitost, leč gólový nášup ve třetí třetině ukázal, že na kolínskou výpravu jedna pětka nestačí. K vidění byl dobrý hokej i tvrdé posuzování ze strany rozhodčích. Na výsledném skóre se tím nic nemění, Draci si po zásluze odvezli 3 body.
 Stejný bodový příděl si připisují i Sedící Medvědi za vítězství nad českobudějovickými B.B. Kings. Tento zápas se však nesl ve velmi, velmi tiché divácké kulise. Domácí tým si do svých statistik zapsal už druhý osobní trest za nesportovní chování v tomto víkendu a počet obdržených trestných minut už takřka dosáhl hodnoty regulérního čistého času jednoho utkání. Při nepočetné soupisce to zřejmě stojí za úvahu. Do utkání se Studénkou snad vyléčí své zranění i Pavel Julina a tým tak nastoupí k moravskému derby v co nejsilnější sestavě.

Sedící Medvědi brousí o sto šest

20.09.2010 09:29

 Před prvním domácím vystoupením to ve Zlíně hodně jiskří. Brousí se totiž na mnoha frontách - brusle, hroty, zuby, drápy - to proto, že letos poprvé v rámci SPORTMALL ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY budou žlutomodří Sedící Medvědi bojovat na domácím ledě. Nejdříve si to rozdají s úřadujícím Mistrem ČR - týmem Draci Kolín, a to v sobotu 25.9.2010 v tradičním čase 15:15 hodin. Pokusí se narušit přízračnost kolínského týmu, jenž svou aktuální sestavou staví letošní ročník ligy do polohy souboje o 2. až 6. místo, neboť to první je již přece obsazeno. Uvidíme v sobotu v podvečer, komu budou liběji znít tóny navazujícího koncertu Alexandrovců.
V neděli pak od 15:00 začne utkání Sedících Medvědů s týmem, který zlínské hráče v historii již několikrát nepříjemně překvapil a který tedy nemůže být ani tentokrát podceňován - jde o jihočeský SHC B.B. Kings.
Ale zlínský tým chce vytěžit z tohoto víkendu maximum, tedy neváhejte a buďte u toho s námi.

Sedící Medvědi brousí o sto šest

20.09.2010 09:29

 Před prvním domácím vystoupením to ve Zlíně hodně jiskří. Brousí se totiž na mnoha frontách - brusle, hroty, zuby, drápy - to proto, že letos poprvé v rámci SPORTMALL ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY budou žlutomodří Sedící Medvědi bojovat na domácím ledě. Nejdříve si to rozdají s úřadujícím Mistrem ČR - týmem Draci Kolín, a to v sobotu 25.9.2010 v tradičním čase 15:15 hodin. Pokusí se narušit přízračnost kolínského týmu, jenž svou aktuální sestavou staví letošní ročník ligy do polohy souboje o 2. až 6. místo, neboť to první je již přece obsazeno. Uvidíme v sobotu v podvečer, komu budou liběji znít tóny navazujícího koncertu Alexandrovců.
V neděli pak od 15:00 začne utkání Sedících Medvědů s týmem, který zlínské hráče v historii již několikrát nepříjemně překvapil a který tedy nemůže být ani tentokrát podceňován - jde o jihočeský SHC B.B. Kings.
Ale zlínský tým chce vytěžit z tohoto víkendu maximum, tedy neváhejte a buďte u toho s námi.

Jediný bod z prvního výjezdu

13.09.2010 09:14

 To je celková zlínská bilance po odehraných dvou zápasech. Jak lze vyčíst z reportů na Onlajny.cz, v Praze Medvědy porazil Zdenda Krupička, ve Varech rozhodl Jirka Berger v samostatných nájezdech. Ale hokej to byl pěkný, jen ta naše koncovka...

Sledge hokejová liga začíná, Zlín vyjíždí do českých luhů a hájů

09.09.2010 10:06

 Sedící Medvědi, zeštíhlení hostováním svých hráčů ve Studénce a na Spartě, vyjíždí k prvním zápasům tento víkend do Prahy a do Ostrova nad Ohří. Začátek ligy tedy velmi ostrý, nicméně nový trenér Tomáš Sedláček se již s kádrem Medvědů seznámil a bude se snažit vytěžit z hráčů maximum. Oporou týmu samozřejmě budou hráči s reprezentačními zkušenostmi, příležitost však bude nabídnuta i nereprezentantům. Tak nám držte palce a sledujte naše výsledky na www.onlajny.cz.

Sledge hokejová liga začíná, Zlín vyjíždí do českých luhů a hájů

09.09.2010 10:06

 Sedící Medvědi, zeštíhlení hostováním svých hráčů ve Studénce a na Spartě, vyjíždí k prvním zápasům tento víkend do Prahy a do Ostrova nad Ohří. Začátek ligy tedy velmi ostrý, nicméně nový trenér Tomáš Sedláček se již s kádrem Medvědů seznámil a bude se snažit vytěžit z hráčů maximum. Oporou týmu samozřejmě budou hráči s reprezentačními zkušenostmi, příležitost však bude nabídnuta i nereprezentantům. Tak nám držte palce a sledujte naše výsledky na www.onlajny.cz.

Exhibice sledge hokeje v Havířově

29.08.2010 21:04

Čtveřice zlínských hráčů se v sobotu ocitla na zimním stadiónu v Havířově, aby se zúčastnila velmi zdařilé akce na podporu povědomí sportovní veřejnosti o tomto sportu. Jeden - Erik - v dresu domácích, tedy HC Sledge Studénka a tři - David, Dan a Roman v dresech hostů, tedy "výběru ČSHL". Podrobnosti z akce, která si zaslouží uznání, naleznete zde.

Sborná opouštěla Zlín poučena

24.08.2010 20:49

 Týdenní pobyt ve Zlíně přinesl po opatrném začátku jednoznačnou informaci o tom, jak na tom Sborná po několika měsících skutečně je. Na jedné straně zřetelná státní podpora - hráči Ruska jezdí buď na kanadských sledgehokejových saních značky Unique, nebo na ArcticFlash od německé firmy Otto Bock, což je nejvyšší cena i kvalita v tomto sortimentu. Už zmiňovaná fyzická připravenost k tomu a máte několik pětek dobrých bruslařů. Ale proti tomu na straně druhé několik pětek indiviualistů, jimž se daří snad vše, kromě přihrávek nebo zakončení. Nakolik se na tom podílí zvolená délka hokejek a nakolik ještě nesehranost ve standardních herních situacích nechť si přebere ruský realizační tým. Ten již v průběhu pobytu ve Zlíně dva adepty z reprezentačního výběru vyřadil pro nedodržení disciplíny...

Sborná měla více hráčů a více sil v závěru utkání

18.08.2010 09:15

 Na straně domácích nastoupilo k zápasu 9 hráčů a brankář, soupeř měl k dispozici kompletní 3 formace a 1 náhradníka a vystřídal oba brankáře. To se po dvou vyrovnaných třetinách projevilo - zlínští hráči už neměli dost sil v závěru, kdy fyzicky velmi dobře disponovaní Rusové snáze pronikali před jinak velmi dobře chytajícího Matouška. Výsledek 3:6 ukázal, že s nováčky na sledge hokejové světové mapě se bude muset velmi brzy vážně počítat. Zápis o utkání ve formátu JPG je k dispozici ZDE.
Odveta se uskuteční v pátek 20.8.2010 od 19:00 hodin v PSG Aréně.

Zápas Sedících Medvědů se Sbornou Ruska bude na onlajnech!!!

17.08.2010 00:11

 Sledujte s námi premiérovou konfrontaci aktuálního stavu sledge hokeje v obou hokejových velmocech. Tradiční náboj utkání Česko - Rusko bude mít i seriál zlínských zápasů tento týden. Kdo můžete, přijďte fandit, ostatní - sledujte www.onlajny.cz!!!

Širší kádr ruské sborné ve Zlíně

16.08.2010 11:24

 

Surname and name Year of a birth
1 Berdnik Ivan 6.4.1988
2 Glebov Alexandr 22.10.1971
3 Dvinyaninov Andrey 3.9.1985
4 Kozhevnikov Kirill 20.5.1978
5 Krulikovskiy Valeriy 21.7.1971
6 Kuznetsov Ivan 16.1.1986
7 Kuzminykh Maxim 2.9.1985
8 Lisov Dmitriy 23.10.1990
9 Lobanov Konstantin 20.12.1973
10 Lyubimov Aleksandr 24.2.1963
11 Petrov Evgeny 19.2.1990
12 Selyukin Vadim 26.3.1977
13 Starostin Vladimir 8.5.1972
14 Noskov Igor 21.4.1974
15 Shirobokov Pavel 5.9.1978
16 Shklyaev Pavel 18.11.1976
17 Frolov Dmitry 10.4.1976
18 Doletskiy Valery 27.2.1949
19 Samoylov Sergey 16.2.1952
20 Kamenetskiy Iakov 30.1.1938
21 Larionov Alexander 21.2.1970
22 Prima Mikhail 14.12.1971
23 Postnikov Viktor 18.4.1954
24 Avzalov Ilgam 1.5.1967
25 Golubev Oleg  17.8.1963

SLEDGEHOKEJOVÁ BOMBA hned na začátku sezóny!!!

12.08.2010 13:24

Sedící Medvědi budou historicky prvními tuzemskými soupeři národní reprezentace Ruska, která právě ve Zlíně stráví týden od 16. 8. 2010. Mimo zlínského týmu ji čekají také reprezentanti ČR.
Mezi členy ruského týmu jsou nejen paralympijští sportovci, ale objevují se i známá hokejová jména - Kuzněcov, Larjonov, Starostin. Rusové to s přípravou na zimní paralympiádu v Soči myslí vážně. Jak se jim daří po několika měsících, tak to uvidíme již brzy. Buďte s námi u toho.

Rozpis přátelských utkání

Zlín, PSG Aréna, vstup volný

kdy

kdo

čas

úterý 17.8.

Zlín - Rusko

17:00

středa 18.8.

Česko - Rusko

19:00

čtvrtek 19.8.

Rusko - Česko

19:00

pátek 20.8.

Rusko - Zlín

19:00

sobota 21.8.

Rusko - Česko

19:00

 

 

První trénink

06.08.2010 11:24

První trénink Sedících Medvědů v nové sezóně se uskuteční ve středu 11.8. 2010 na PSG Aréně ve Zlíně od 20:30 hodin.

Kalendář Sledge hokeje na sezónu 2010/2011

16.07.2010 10:42

Kalendář SHK LAPP Zlín na sezónu 2010/2011 ZDE

Celkový kalendář Českého Sledge hokeje  na sezónu 2010/2011 ZDE

Informace o ČSHL na sezónu 2010/2011

16.07.2010 10:29

Pravidla, propozice a kalendář ČSHL schválené valnou hromadou na sezónu 2010/2011

PROPOZICE

VÝSTROJ

KOMPLETNÍ KALENDÁŘ

KALENDÁŘ SEDÍCÍCH MEDVĚDŮ

Úspěšná nominace kapitána zlínských sledge hokejistů

02.05.2010 08:09

Již po osmé Zlínský kraj (www.kr-linsky.cz) v rámci propagace a podpory tělovýchovné činnosti vyhlásil anketu o nejúspěšnější sportovce Zlínského kraje pro rok 2009. Pořádající AGENTURA VELRYBA s.r.o. do Velkého kina ve Zlíně na slavnostní vyhlašování výsledků ankety pozvala moderátora Tomáše Hanáka. Spolu s ním se na pódiu představila také zpěvačka Dara Rolinc, skupina All-X, populární dvojice českých DJ´s Tommy Rogers & Peet a Rychlé šípy ze Slováckého divadla z Uherského Hradiště a také francouzští akrobaté.
Hejtman MVDr. Stanislav Mišák při vyhlašování mj. řekl: 

„Ocenění nejúspěšnější sportovci reprezentovali sebe, své kluby i Zlínský kraj při vrcholných soutěžích po celé ČR i v zahraničí. Považuji si za čest předat ceny a poděkovat těm, kteří se od útlého věku věnují sportu a dosahují v něm výborných výsledků."

Mezi dalšími kategoriemi byla tradičně zařazena i kategorie Nejúspěšnější handicapovaný sportovec.  Zde byla úspěšně proměněna nominace Zdeňka Hábla, který v roce 2009 v reprezentačním dresu ČR obsadil 5. místo na Mistrovství světa ve sledge hokeji a byl tamtéž zařazen jako útočník do All Stars.

 

 

 

 

Sledge hokej na ČT4 Sport

27.04.2010 10:11

ČT4 Sport odvysílá 40 minutový záznam finálového utkání ČSHL mezi SK Draky Kolín a Sedícími Medvědy Zlín. Hrané v Ostrově nad Ohří 16.4.2010.

Časy vysílání: čtvrtek 29.4. v 06:20 h, pátek 30.4. v 15:30 h, úterý 4.5. v 05:40 h, čtvrtek 6.5. v 13:35 h. ivysílání

Další reportáž z finálových zápasů ČSHL budou vysílány v Paralympijském magazínu na ČT4 Sport.

Časy vysílání: čtvrtek 29.4. v 04:20 h a 19:05 h, úterý 4.5. v 05:00 h, pátek 7.5. v 04:35 h. ivysílání 

 

Konec ročníku 2009/2010 České sledge hokejové ligy se blíží

09.04.2010 08:31

 V pátek 16. dubna 2010 se sehrají na zimním stadionu v Ostrově nad Ohří druhé zápasy play off. Zlínský tým vyráží ono ráno v 8 hodin od PSG Arény. Na své středočeské soupeře se těší, v pozici účastníka finálových zápasů se žlutomodří objevují po několikaleté odmlce. 

Český tým je v základní skupině třetí

16.03.2010 19:28

 Po bojích systémem každý s každým ve skupinách A a B je již zcela jasné, že český národní sledge hokejový tým bude pro další část paralympijského turnaje účastníkem klání o 5. - 8. místo. Překvapení ala tým Německa v Turíně 2006 se tedy nekoná. Zrekapitulujme si, že to byly zápasy CZE - JAP (1:2) a CZE - USA (0:3), které tomu zabránily. Zápas CZE - KOR (4:2) naopak rozhodl o tom, že jako dalšího soupeře budeme mít nejhorší tým ze skupiny B, naše staré známé kolegy ze slunné Itálie.

Velmi podrobné informace jsou www.vancouver2010.com, kde je možnost si průběžně v reálném čase zobrazit výsledky s tak detailním rozborem, jako je například délka doby pobytu každého hráče, jeho střelecká a přihrávková aktivita, úspěšnost při vhazování i místo průniku puku do branky.

Úvodní zápas sledge hokejového turnaje - plný dům! - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO!

13.03.2010 10:54

 Ještě 20 minut před úvodním buly mezi Kanadou a Itálií bylo v UBC ThunderBird Aréně vidět v hledišti volná místa. To se však během desíti minut změnilo a utkání začalo před plným hledištěm, určeným veřejnosti. Volná místa zůstala pouze v sektoru IPC.

V první třetině Italové houževnatě bránili a pouze nešťastně odražený puk od předního zobáku saní vlastního obránce zapříčinil změnu skóre, Kanada vyhrála první třetinu 1:0.

Druhá třetina začala se zpožděním, po úpravě ledu totiž zůstalo za brankami příliš mnoho vody a hřiště nebylo způsobilé. Přes tlak domácího týmu se však skóre nezměnilo a do šaten po druhém dějství odjížděli borci obou týmů s nezměněným gólovým účtem. Italové viditelně spokojenější s průběhem zápasu.

Třetí třetina se zpočátku neodlišovala od předchozích, hodně faulů pískaných i nepískaných. Postupně ale začala propadávat italská obrana a to bylo něco pro kanadské útočníky. Bezmocný Stillitano se jen mohl zlobit na svou doposud úspěšnou obrannou hráz. 

Zlíňané ve Vancouveru posilují

13.03.2010 08:27

 Počet Zlíňanů ve Vancouveru vzrostl nejen díky rodinné enklávě našeho kapitána, ale též díky studentovi UTB Janu Školovi a jednomu z 5 oficiálních zástupců Evropy v řadách sledge hokejových rozhodčích. Je to Leon Wesley, se kterým jsme se letmo setkali po slavnostním zahájení. Na něm se také objevil základ zlínského a českého fanklubu, reprezentovaný několikaletou obyvatelkou Vancouveru zlíňankou Jitkou.

Zpívající autobus

10.03.2010 11:59

Dnešní jízda na trénink, trvající obvykle půl až tři čtvrtě hodiny, byla časově stejně náročná. Zvláštní událostí byl skupinový spontánní zpěv, čerpající z hlubokých paměťových stop z dob raného dětství a prvních školních let. Doprovozený tu a tam tleskáním o své i cizí dlaně. Potud O.K. Jen ta mutující variabilita ...  

Testovací zápas s Kanadou

09.03.2010 20:36

 můžete shlédnout na onlajnech ZDE

David Palát se zapsal...

09.03.2010 09:01

Akreditační karta uzamčená na šatně zimního stadionu

aneb jak proniknout do neproniknutelné zóny – to už po druhém tréninku českého týmu může zájemcům prozradit útočník David. Náš bus se již blížil mezi zábranami k místu první kontroly, když se ze zadní části vozu ozvalo konstatování slušně přetlumočitelné asi takto: ach, jsem já to popleta, nechal jsem akreditační kartu na zimáku. Plni očekávání jsme sledovali chod věcí příštích. Kontrola byla důsledná a David opouští bus již v prostoru první kontroly. Spolu s ním odchází jeden z našich skvěle anglicky komunikujících Martinů. Pokoušíme se kontaktovat technické zázemí týmu obvykle ještě působící na šatně, leč to už je na zaslouženém obědě. Nekompletní výprava absolvuje i obvyklou druhou osobní kontrolu při stupu do olympijské vesnice a většina se odebírá přímo do jídelny. Za několik málo okamžiků se k nám připojují i oba předčasně vysazení a je jasné, že v tomto spletitém organizačním prostředí někdo předpokládal eventualitu výskytu takového jevu a do systému zavedl možnost vystavení dočasné akreditační karty s platností 24 hodin. Do té doby snad Davidovu kartu nalezneme.

První trénink, první taktický rozbor

08.03.2010 07:00


Fyzicky se v neděli dostal český národní sledge hokejový tým poprvé na led. Poprvé na úzkou ledovou plochu, po drobné časové úpravě způsobené pozdějším dodáním cargo zásilky se sledgemi. Také proto ještě několik hodin po tréninku technické zabezpečení týmu řešilo úpravy rámů, sedáků, hrotů na hokejkách. Zvládnuty byly i nástrahy jiného napětí ve zdejší elektrické síti. Erikovi to s novým sedákem šlo s obtížemi. Bylo to způsobeno nesprávným umístěním sedáku k rámu, kustod mu to musel převrtat a vycentrovat . Při nesymetrii amputací Erikovi totiž původně nastavený sedák sice vzhledově působil jako umístěný na ose, ale již první sklouznutí na ledě ukázalo tendenci k jednostrannému zatáčení.Fyzicky dobře disponovaný Erik to se zvýšeným úsilím korigoval, ale bylo to na úkor jeho obvyklého výkonu. Po vyladění to snad už bude lepší. Zeptáme se Erika po dalším tréninku.

 

Zatim bez hacku a carek, ale uz z Vancouveru

07.03.2010 10:09

 

Tak se hlasime z pocitacoveho centra paralympijske vesnice ve Vancouveru. Zlinska cast Ceskeho paralympijskeho tymu je tvorena pany Fojtikem, Hablem, Hamrlou, Herinkem, Matouskem, Palatem a Sojdrem.
Cesta ze zasnezene Prahy do takrka jarniho Vancouveru probehla standardne, cestou poskozena zavazadla byla uspesne vyreklamovana a po nekolikanasobnych fyzickych prohlidkach jsme dorazili do bloku D tiche paralympijske vesnice. Ubytovaci komplex umoznil, aby cely cesky sledge hokejovy tym bydlel v jedne, a to pate etazi. Bytove jednotky s velkou halou a jednou nebo dvema koupelnami se staly pro unavene paralympioniky vitanym utocistem.

 

Doma v této sezóně naposledy

18.02.2010 10:02

Sedící Medvědi Zlín již tuto sobotu ukončí účinkování na domácí ledové ploše PSG Arény v duelu s Draky Kolín. Jde o první zápas finálové série, která se hraje na dvě vítězství. Jde o zápas, jehož vítěz bude mít lépe nakročeno k získání titulu Mistra ČR ve sledge hokeji.
Jak nám sdělil předseda kolínského klubu Michal Najbrt, na jejich soupisce budou chybět ze základního kolínského kádru pánové Hron a Obořil. Obrovský otazník se vznáší též nad paralympionikem Šafránkem, jemuž se zřejmě záhy začne říkat "palič". Nejenže tu a tam spálí i vyloženou šanci, ale nyní přistoupil i k neplánované tepelné úpravě svých vlastních končetin, čímž se přesvědčil o výkonnosti domácího topného systému. My se domníváme, že blízkost ledu je za této situace více než žádoucí, pokud to tedy Zdenda zase nepřepálí. 
Nic neponechají Draci náhodě, vypravují z Čech na Moravu zájezdový autobus, do nějž lákají nejen své fanoušky, ale i hráče Sparty Praha, aby i oni měli možnost shlédnout kvalitní sledge hokejový zápas. O kvalitu se jistě postarají též oba brankáři v bílých kolínských dresech, pánové Boček a Hulín, stejně jako zahraniční hostující hráč Pabst a tuzemský hostující hráč Hornich. Síla Draků však spočívá zejména v týmové hře a souhře, při níž každý hráč v poli svým podílem přispívá, byť se do zápisu vejde pouze střelec gólu a jeho asistující spoluhráči.
Sedící Medvědi se na toto utkání těší a věří, že i divácká kulisa přispěje ke kvalitnímu sportovnímu výkonu. Utkání bude jistě bedlivě sledováno  on-line. Také televizní kamery nebou chybět, ikdyž nepůjde o přímý přenos.
Navíc zde bude přítomen i výzkumný mezinárodní tým, který si na tomto zápase otestuje pomocí tří kamer a vybraných hráčů v obou týmech systém sběru informací pro vědecké analýzy, který za necelý měsíc bude používán v UBC při Zimních paralympijských hrách ve Vancouveru.

 

Takový závěr ligy tu ještě nebyl ... a doufám už nikdy nebude

13.02.2010 10:32

Nečekaný vývoj čeká také samotný vrchol letošní tuzemské sledge hokejové sezony. Záměrně zdůrazňuji tuzemské, neboť ta mezinárodní má zcela jasně dané podmínky. Na tomto webu jsme pro zájemce připravili kompletní informační servis z paralympijského sledge hokejového turnaje ve Vancouveru. 
Ta tuzemská sezona nebyla prosta překvapení a změn zejména kvůli paralympiádě a postupně zajišťované přípravě na ni. Ale nastaly i vnitřní doposud neprožité změny - Olomouc v průběhu sezony odstoupila ze soutěže. Důsledky ředitel soutěže ještě nějakou dobu bude sumarizovat.
Po dohodě účastníků finálové série se první duel o bronzovou pozici odehraje o tomto víkendu v Ostrově nad Ohří, úvodní zápas o zlato a mistrovský titul příští týden ve Zlíně.
Potom přichází skutečná reprezentační přestávka. Ve čtvrtek 11.2.2009 se dozvídáme, že v souvislosti s náročnou logistikou směr Vancouver a zpět budou muset být sportovní zavazadla paralympijského týmu odbavena s dvoutýdenním předstihem jako cargo zásilka. Je stanoven termín 22.2.2010. Pro návrat zpět platí obdobný předpoklad - sportovní výstroj se reprezentantům vrátí z Kanady do ČR v první dekádě dubna.
Za těchto okolností ředitel ligy  upravuje harmonogram tak, aby byla naprostá  jistota, že týmy mají na čem odehrát rozhodující zápas či zápasy. Vrchol sezony tedy proběhne o víkendu 16.-18.4.2010.
Za těmito informacemi se však skrývá mnoho otazníků a skutečných komplikací. Týmy ve finálové sérii nejsou složené jen z reprezentantů a takto dlouhá repre přestávka zcela ovlivní tréninkový režim v tomto období. Žel, negativně. Je to nečekaná daň za Vancouver.

Slzy se nedaly zadržet

30.01.2010 19:48

V roce 2003 byli zlínští sledge hokejisté poprvé prvními Mistry ČR ve sledge hokeji po vítězství v Českém poháru ve sledge hokeji. Potom ještě dvakrát zažili finále, ale odešli poraženi, "pouze" stříbrní.
Po letech se znovu dostávají Sedící Medvědi do finálových bojů. Ten návrat jsme dnes v Ostrově nad Ohří my "pamětníci" obrečeli. 

 

Zpět do semifinálové série: Zlínští Sedící Medvědi míří na Západ

28.01.2010 10:12

 Po prvním zápase vedeme v sérii 1:0. Čeká nás obtížná cesta na opačnou stranu republiky k dalšímu zápasu či zápasům s úřadujícími dvojnásobnými mistry, neboť série se hraje na dvě vítězství. Chtěli bychom se po několika letech opět vrátit na medailové příčky a oslavit tak desetiletí existence zlínského sledge hokeje. Držte nám palce. Děkujeme.

V úterý se vrátí kluci z Nagana, vyzpovídáme zlínské hráče

24.01.2010 21:40

 Bohatší o další herní zkušenosti, dojmy z Nagana i Tokya, cestování proti i před časem. Nabití energií a chutí do dalších zápasů. To jsou letmá avíza. Tak se máme na co těšit.

Japonci vyhráli na nájezdy

23.01.2010 10:29

Češi vyhráli první třetinu 1:0, Japonci ve druhé vyrovnali, ve třetí třetině ani v prodloužení gól nepadl. Až v nájezdech Vápenka kapituloval. Se štěstím a podporou prihovaných příznivců jdou do bojů o zlato domácí Japonci. Naši zítra nastoupí proti poraženému týmu z další semifinálové dvojice NOR - USA. Držme našim palce, už teď ale potvrdili, že do světové špičky patří.

V sobotu opět s Japonskem

21.01.2010 13:35

 Před českou reprezentací je den odpočinku a tréninku, do sobotního semifinále jdou z prvního místa s posledními Japonci. Druzí Noři a třetí Američané si to rozdají ve druhém semifinále, vítězové se pak utkají v neděli v boji o zlato.

Aktuální tabulka JAPAN PARA NAGANO 2010

21.01.2010 11:14
NAGANO JAP CZE NOR USA VÝHRY/PROHRY SKÓRE Pozice
JAP BIG HAT 0:2 1:2 1:3 0/3 2:7 4.
CZE 2:0 JAPAN 5:3 0:1 2/1 7:4 1.
NOR 2:1 3:5 PARA 3:1 2/1 8:7 2.
USA 3:1 1:0 1:3 2010 2/1  5:4 3.

 

Kdo že porazil norské nože?!?

21.01.2010 09:50

Jako z kategorie sci-fi zní aktuální zpráva z Nagana: Výsledek utkání ČR vs NOR je 5!:3. Michal Najbrt lakonicky sděluje: Natrhli jsme jim PRDEL! Michal Geier si připsal další 2 góly, Erik Fojtík jeden, dnešní narozeninový oslavenec Zdeněk Klíma nadělil dáreček Norům do prázné brány a Zdeňa Hábl předvedl "medvědí valašskou specialitu" - ukázal, jak se dávají góly v oslabení. Co vy na to?

Na VÝRAZNÉ UPOZORNĚNÍ opravuji: Romane řekl jsem:"natrhli jsme jim zadek"

NEEEE PRDEL

Michal

S úřadujícími mistry světa čeští sledge hokejisté prohráli s nejmenším možným rozdílem

20.01.2010 10:36

 

Utkání s týmem USA skončilo před chvílí. Přes obtížné získávání informací Vojta Buhr zjistil, že Češi prohráli 0:1. Samotný výsledek hovoří sám za sebe, byl to náš historicky první zápas s Američany, týmem stojícím ještě loni touto dobou o dvě výkonnostní pozice výše. A byl to prý zápas vyrovnaný. Díky, kluci.  

 

Naši se štěstíčkem překonali domácí

20.01.2010 10:12
Japonské Nagano v těchto dnech hostí tradiční Turnaj 4, který letos poprvé zahrnula do svého harmonogramu přípravy na Zimní paralympijské hry i česká sledge hokejová reprezentace. V prvním zápase se svěřencům Tomáše Zelenky podařilo dvakrát překonat japonského brankáře a přitom udržet na své straně čisté konto.V českých barvách se tentokrát střelecky prosadili Michal Geier (SKV Sharks Karlovy Vary) a Erik Fojtík (Sedící Medvědi Zlín), zápas tak po třetinách 0:0, 1:0 a 1:0 skončil výsledkem 2:0. 

 

První zápas turnaje v Nagano zná svého vítěze

19.01.2010 11:11

Rozlosování turnaje proti sobě postavilo oba finalisty posledního Mistrovství světa ve sledge hokeji v Ostravě - Zlaté USA a Stříbrné Nory. Tentokrát skandinávský tým poslal všem soupeřům ve Vancouveru jasný vzkaz: NOR 3 - USA 1. 

Naši v Zemi vycházejícího slunce

17.01.2010 21:13

 Česká sledge hokejová reprezentace se v rámci přípravy na Zimní paralympijské hry vypravila do Nagana na tradiční turnaj ČTYŘ. Kromě pořádajícího Japonska otestují také Norsko a USA.

Velký Klobouk - Big Hat - Wakasato. To je víceúčelový komplex, v němž pod vedením Tomáše Zelenky sehrají i hráči Sedících Medvědů v barvách repre utkání s týmy, které všechny na loňském Mistrovství světa v Ostravě skončily před námi.   

 

18. ledna    (Po) Tréninky: 11:00  JPN 13:00 USA 15:00  NOR 17:00 CZE 19. ledna  (Út)    Kvalifikační kolo 15:00 NOR-USA 18:40 CZE-JPN 20. ledna (St)  Kvalifikační kolo 15:30 CZE-USA 18:30 NOR-JPN 21. ledna (Čt)  Kvalifikační kolo 15:30 NOR-CZE 18:30 USA-JAP 22. ledna (Pá) volný den 23. ledna (So)  Semifinále 15:30 1. vs 4. 18:30 2. vs  3.  24. ledna (Ne)                         11:00 utkání o bronz     14:00

utkání o zlato  

 

 

 

 

 

Po dvou letech jdou Sedící Medvědi Zlín do play off České sledge hokejové ligy

04.01.2010 09:20

Čtvrtá pozice v letošní tabulce základní části České sledge hokejové ligy znamená pro zlínský tým jistotu účasti v bojích o medaile. Znamená to však také to, že ve všech zápasech bude v pozici týmu s horším umístěním a to podle nastaveného systému znamená již jen dvě domácí utkání.

To nejbližší se odehraje již v sobotu 9. ledna 2010 od 15:00 hodin na domovské PSG Aréně ve Zlíně, soupeřem bude tým úřadujících Mistrů ČR v posledních dvou letech - tým SKV Sharks Karlovy Vary. Semifinále se hraje na dvě vítězná utkání, výhodu případných dvou utkání tedy zužitkuje náš soupeř, ke kterému se vydáme deset let poté, co jsme se představili v České televizi tuzemským divákům.

V základní části jsme v tomto ročníku ČSHL s Karlovými Vary 1 x vyhráli (u nich - překvapení sezóny) a 1x prohráli (doma - krutý debakl). Oba týmy disponují výraznými reprezentačními oporami národního sledge hokejového výběru, který se v březnu tohoto roku vydá poprvé v historii ČR na Zimní paralympijské hry do Vancouveru, na ledě by mělo být vidět celou polovinu reprezentačního týmu - Berger, Geier, Hrbek, Kvoch na straně hostů, Fojtík, Hábl, Matoušek a Palát na zlínské soupisce.

Zveme proto všechny hokejové příznivce do hlediště PSG Arény - přijďte povzbudit dva ze čtyř letos nejlepších sledge hokejových týmů, zvláště pak nás, domácí Sedící Medvědy. Vstup je tradičně volný.

Peter Štít bloguje na www.sledgehokej.sk

01.01.2010 10:20

Na exhibícii dobre, ale bez divákov 20.12.2009

Exhibičné stretnutie sa pripravovalo dlhší čas. Napriek tomu, že bolo vyrobené trochu na kolene a nikto z organizátorov nemal s podobnými akciami veľké skúsenosti, na mieste všetko fungovalo fajn.

Najlepšia na celej akcii bola dobrá nálada. Všetci účinkujúci sa zabávali a vytvorili okolo seba príjemnú atmosféru.

Najskôr sme si my sledgehokejisti zahrali sami proti sebe – modrí proti žltým. Hralo sa na desať minút. Mal som na sebe žltý dres. Samozrejme nehralo sa úplne na doraz. Boli sme trochu lepší a vyhrali sme 2:0. To, že som na prvý gól nahral a druhý som dorazil sám v poslednej sekunde je samozrejme nepodstatné. Ale spomenúť som to musel...

Nasledujúcich 5 minút sme hrali proti trenčianskym extraligovým hokejistom. Tam už ozaj išlo o zábavu. Pretože mali našeho skvelého brankára, súboj sa skončil 0:0, niekoľko samostatných nájazdov nevyužili ani Trenčania.

Proti futbalistom, medzi ktorými nechýbal Fanendo Adi z Nigérie sme už vyhrali 2:0, aby nebola hanba. Hokejisti porazili futbalistov 1:0 a bolo vidieť, že ľadu viacej rozumejú.

O výsledky samozrejme nešlo. Na ľade bolo príjemne, dobre padlo, že všetci brali svoje účinkovanie s úsmevom. V záverečných sekundách posledného zápasu dokonca došlo k súboju na päste. Samozrejme s nadhľadom.

Všetko s prehľadom moderoval Michal Bujna, televízny reportér.

Sama Tomečka na korčuliach som nezažil, lebo som bol v sprche. Určite bol podmanivý.

Na prášky bola bohužiaľ Petra – hlavná organizátorka a duša akcie. Vzhľadom k tomu, že prišlo asi 200 divákov a nevydražili sa dresy, príjem je minimálny. Z tohto pohľadu je akcia vlastne prepadákom. Škoda obrovského úsilia, ktoré do toho vložila.

Verím, že prínosom bude aspoň propagácia medzi zúčastnenými a nabraté skúsenosti. Ja som sa cítil dobre a snáď aj väčšina zúčastnených.

Články, fotky a videá na internete:
https://www.supporters.sk/index.php?cat=1&clanok=161
https://www.hokejportal.sk/?q=clanok/24226
https://www.sportal.sk/hokej/v-trencine-zostali-bariery-primrznute

DERBY ZLÍN - STUDÉNKA - Neděle 13.12.2009

09.12.2009 10:16

Sedící Medvědi mají před sebou poslední zápas základní části České sledge hokejové ligy 2009/2010. Po odstoupení týmu Olomouce v průběhu soutěže už zbývá jediný tým, který ještě v PSG Aréně proti domácím Sedícím Medvědům nenastoupil - "nováček" ligy, HC KES Studénka.

Poprvé v dresu domácích nastoupí i čerstvý přírustek - Tomáš Mach. Na tréninku se už také znovuobjevil Kamil Šnajdar. Před zápasy play off tak doma vystoupí většina akceschopných hráčů.

Přijďte povzbudit zlínské sledge hokejisty v neděli v 11:15 hodin!

Zrušení pravidelného treninku

30.11.2009 09:30

Ve Čtvrtek 3.12.2009 se neuskuteční trenink sledgehokejistů Zlina.

Dvě prohry a nulový bodový zisk

29.11.2009 18:10

 

Tato víkendová rekapitulace není vůbec pro Sedící Medvědy příznivá , ve dvou zápasech jsme nezískali ani bod a jediným úspěšným střelcem se stal David Palát, jehož ukázková sólová akce znamenala jediný gól za zády sparťanského brankáře Michala Vápenky. V sobotu jsme ale neproměnili žádnou z deseti střel na karlovarskou branku a naopak 8x jsme vytahovali puk zpoza brankové čáry. V neděli jsme velmi chtěli odčinit předchozí prohru a hra byla o poznání lepší. Dokonce nejlíp nám to šlo při Šojdrově vyloučení. Brankář Stanislav Molek byl však dvakrát překonán a Palátův gól byl málo. V domácím dresu bylo dnes hodně vidět při úspěšné obranné činnosti slovenského hráče Petera Štíta, který šanci nabídnutou trenérem Davidem Vrbkou využil bezezbytku. Rozhovor s Peterem Štítem, věnovaný okolnostem jeho střelecké premiéry v předchozích kolech České sledge hokejové ligy, naleznete v blogové části tohoto webu. 

Peter Štít - interwiev z oka do oka

29.11.2009 18:05

Dostal som za úlohu urobiť rozhovor s Petrom Štítom, hráčom Zlína, ktorý v zápase s Karlovými Varami dal svoj prvý ligový gól v kariére. To by samo osebe nebolo problémom, keby som zhodou okolností zároveň nebol aj tým hráčom. Rozhovor sa teda niesol - ako inak - v mierne schizofrenickom duchu.

Nebol mi veľmi sympatický. Neustále sa mi zdráhal pozerať pri rozhovore do očí a uhýbal pohľadom. V určitých chvíľach sme si otvorene liezli na nervy a dali by sme si možno aj po papuli, nebyť istých fyzických prekážok.

Rozhovor prinášame:

Ahoj.

Ahoj.

V zápase proti Varom si strelil svoj prvý gól v kariére. Ako sa na to pozeráš?

S odstupom.

Konkrétne?

Konkrétne s odstupom troch týždňov.

Duchaplné. Teraz si láskavo odpusti vtípky a sústreď sa. Dobre?

Dobre.

Popíš gólovú situáciu zo svojho pohľadu.

Snažil som sa vybojovať puk za bránou, ale sa mi to nepodarilo. Tak som si povedal, že možno by bolo najlepšie zajsť pred bránu, možno sa tam niečo udeje. V tom momente Pájovu strelu vyrazil brankár pred seba, rovno na moju hokejku. Nevedel som čo s pukom. Videl som nabiehajúceho Zdeňu, ale strašne som sa bál mu prihrať, aby som to nepokazil. Váhal som. Takto som váhal asi tri sekundy a kedže som bol v pohybe a náhodou ležiaci brankár už v pohybe nebol, ocitol som sa pred prázdnou polovicou brány...

Pocity?

Radosť.

No tak sa trochu prekonaj a skús rozvitú vetu.

Pocítil som veľkú radosť.

Môjtybože! A čo si si pomyslel?

Že to musíme udržať, lebo inak bude ten gól zbytočný.

Čo pre teba ten prvý gól znamená?

Upokojenie. Už nemusím čakať na ten prvý.

Zvíťazili ste proti veľkému favoritovi, čo na to hovoríš?

Je to fajn pocit, ale nemali sme prehrať v Prahe, bolo by to krajšie.

Ešte povieš niečo sám od seba k tomuto zápasu?

Ďakujem za dôveru trénerovi aj spoluhráčom.

Aké sú tvoje najbližšie športové ciele?

Poraziť Olomouc a Studénku.

A osobné?

Pomôcť tímu čo najviac.

A ako konkrétne?

Ako bude treba. Ak bude treba podávať nápoje, som pripravený.

To má čitateľ ako pochopiť?

Tak. Mňa baví každá činnosť. Keď preruším súperovu akciu, vybojujem puk, keď sa na mne súper vyfauluje. Nemusím to byť práve ja, čo dáva góly.

Tu niečo smrdí pokrytectvom. Mám napísať ako trikrát denne navštevuješ tabuľku produktivity, či sa tam niečo nezmenilo?

Daj sa vypchať.

Zbohom.

Zbohom.

Zásadní tisková zpráva z Olomouce

17.11.2009 15:19

 

Vážení přátelé,

klub APA VČAS Olomouc se kvůli nedostatku hráčů rozhodl ukončit své účinkování v letošním ročníku České sledge hokejové ligy. Bližší informace naleznete v tiskové zprávě, kterou zveřejňujeme na našem webu.

Za způsobené komplikace se všem omlouváme.

Ondřej Kubát
Sledge hokej APA VČAS Olomouc

Další "houpavý" víkend za námi

16.11.2009 14:05

Sedící Medvědi vyrazili na své poslední zápasy základní části letošního ročníku České sledge hokejové ligy, které neodehrají na domovském ledu PSG Arény Zlín. Tentokrát si do itineráře cesty zapsali trasu Zlín - Kolín - České Budějovice - Zlín. Oproti jiným výjezdům bylo potřeba vyrazit ze Zlína již v pátek podvečer, přespat nedaleko Kolína a v sobotu dopoledne už být na zimním stadionu v Kolíně. Draci tentokrát nedostali jiný čas než od 10.00 hodin ráno. Medvědům tak časný zápas vůbec, ale vůbec nesvědčil, prohráli s Draky neuvěřitelným poměrem 0:6, ještě že report na onlajnech byl tak strohý. Rozmrzelí Medvědi putovali od Kolína do Budějovic, aby sehráli zápas snad s rekordním časem začátku. Králové totiž naordinovali termín vskutku královský - v neděli v 7:15 hodin.  Onlajny byly opět při tom a tak ještě než se tým dostal zpět domů, rekonvalescentující  vedoucí týmu již věděl o našem vítězství 3:1, a že jsme o víkendu buď 3 body ztratili nebo získali (záleží na úhlu pohledu).

To BYL ale týden!

08.11.2009 18:53

Sledge hokej NONSTOP, VESTA k tomu a nakonec SLEDGE NA VLASTNÍ KŮŽI - tak by se dal shrnout  v kostce úsek od středy do neděle. Kdyby byli naši reprezentanti sdílnější, jistě byste se zájmem vyslechli neuvěřitelné story o tréninkové dřině, reprezentačních i klubových povinnostech v na sebe navazujících časových blocích. A kdyby ta sdílnost byla ještě větší, poznali byste, čím je Studénka tak atraktivní, zvláště večer... (zde posléze naleznete odkaz na web foto galerii)

V polovině vpředu

18.10.2009 18:02

 

Pro zlínský sledge hokejový tým se víkend 17. a 18. října 2009 stal termínem, kdy odehrál všechny zápasy první poloviny základní části České sledge hokejové ligy v ročníku 2009/2010.
Sedící Medvědi mají po loňském propadu mimo play off velmi jasný cíl - letos si účast v nadstavbové části zajistit co nejdříve. Znamená to neprohrát více jak polovinu zápasů základní části - tento cíl se přibližuje nadosah ruky. Ze šesti utkání první části ligy jsme se ocitli na straně poražených jednou, a to v zápase s pražskou Spartou při skóre 5:1 pro Spartu. V ostatních zápasech jsme byli úspěšnější my: 3:1 s Draky Kolín, 4:1 s Krály ČB, 7:3 se Sharks KV, 7:0 s Kohouty Olomouc a 5:1 se Studénkou.
Letošní liga zatím nemá jednoznačného lídra. Až se dohrají i zbývající utkání první poloviny soutěže, bude čelo tvořeno týmy Kolín, Praha, Vary a Zlín s minimálním bodovým rozdílem a takřka kruhovou vyrovnaností vzájemných zápasů tří posledně jmenovaných týmů.

 

Další dva zápasy mimo domácí led, tentokrát MORAVA TOUR 09

15.10.2009 21:58

Tým Sedících Medvědů ve žlutomodrých dresech tentokrát čeká výjezd "za humna". Ale to neznamená jistý úspěch. Právě s moravskými týmy totiž nebývají zápasy jednoznačné - jak se trápíme s Kohouty (viz minulá sezona) a jak NEVÁLCUJEME Studénku (viz přípravná utkání) - to si před nadcházejícím víkendem většina hráčů dobře pamatuje. 
Stejně tak víme, jak dobře zlínský sledge hokejový styl znají hráči v barvách našich příštích soupeřů - řada z nich zlínským týmem prošla, tu krátce, tu déle. 
A tak s vědomím věčného koloběhu odchodů a nových objevů nastoupíme s co největším nasazením i do těchto zápasů, jejichž výsledek je tak nepředvídatelný. Ale to k našemu týmu patří - umí překvapit. Chcete-li být co nejvíc s námi? Sledujte on-line zpravodajství a držte nám palce.

Se Spartou Praha v Letňanech, s karlovarskými Žraloky v Ostrově nad Ohří...

24.09.2009 12:21

Zlínští sledge hokejisté Sedící Medvědi se o nadcházejícím prodlouženém víkendu vydávají na pouť za svými soupeři v Čechách. Shodou okolností však ani jeden zápas nesehrají na jejich domovských zimních stadionech. Na Spartě je přeplněno, tak letíme do Letňan, kde se v neděli od 10:00 hodin utkáme s ambiciózním pražským týmem. 
Také druhý zápas nebude v domácím prostředí soupeře, ale též bude v časných dopoledních hodinách - začátek utkání s úřadujícím Mistrem ČR je stanoven v Ostrově nad Ohří na pondělí od 9:30 hodin.

Nové jevy v českém sledge hokeji

16.09.2009 21:19

Milí spoluhráči, český sledge hokej se začíná projevovat tak, že mne coby stařešinu a otce zakladatele staví do pozice, v níž se vůbec necítím dobře - ba - cítím se přímo napaden. Tak aby bylo jasno, jsem si vědom, že doba a vztahy známé z Rychlých šípů je dávno ta tam. Nedělám si ani iluze o "jednotném nadšení pro sledge hokej". Ale verbální i fyzická agresivita a hrubost na všech možných fórech, blozích a na ledě, střídačkách i šatnách, agresivita ve vztazích k soupeři a činovníkům sledge hokeje, to už je na mne trochu moc. Překračuje totiž meze tolerance a mezilidské úcty a posouvá i jinak lidsky řešitelné problémy do konfliktní roviny - a to čím hůře, tím vlastně lépe. To už ani nejsou malí kluci na pískovišti. To je buď naprosto neadekvátní obrana před neexistujícím útokem, anebo cílený pokus typu "když mně se nedaří, tak ať nikomu!" Aktivní účastníci těchto konfliktů tak zřejmě vůbec netuší, jak velmi poškozují nejen sami sebe, ale vůbec sport osob s postižením.
Milí přátelé, doufám, že to je pouze přechodný jev způsobený velmi složitými podmínkami pro činnost a samotnou existenci klubů v době, kdy všichni musí přehodnotit náklady a přichází o doposud existující zdroje, aniž by se někde na obzoru rýsovala nějaká systematická podpora. Žel, to se netýká jen sledge hokeje. 
Stávající týmy by měly hledat cesty ke zlevnění činnosti. Má snaha o zachování dosažené úrovně - tedy celosezónní aktivitě - mne vede k tomu, abychom základní část mistrovské soutěže rozdělili na divize Východ a Západ a na zhruba polovinu snížili náklady na cestování a ubytování. Tomu brání stávající počet aktivních týmů, chyběl tým na severu Moravy, chybí ještě týmy na jihu Moravy, západě a severu Čech, na Vysočině a ještě snad jeden v Praze. Neblouzním, jen počítám. Záměrně pomíjím "bolestnost" tohoto rozvoje pro stávající týmy, protože to, co potkalo letos Olomouc, již v dávnověku českého sledge hokeje potkalo Zlín a o něco později Kolín, při vzniku Plzně to asi poznají Vary, mohlo to už přijít při úvahách o Prostějově.
Obecné povědomí o sledge hokeji po uplynulém MS mírně vzrostlo, a to více v kladném slova smyslu. Jsem přesvědčený, že to po Vancouveru bude ještě lepší a konečně se to odrazí i v tom, co doposud kluby postrádají - podporu ze strany "své" asociace. Dejte zelenou této cestě, je sice pomalá, ale vede správným směrem. Pojďte si tu právě zahájenou sezónu užít. S úctou k životu. Vím, co říkám...

Víkendové zápasy očima diváka Marcely Knedlové

15.09.2009 18:17

V uplynulém víkendu začala ČSHL 2009 – 2010.

Sedící Medvědi Zlín na svém ledě přivítali v sobotu 12.9. Draky Kolín.

I když utkání skončilo výhrou Sedících Medvědů 3:1, bylo vidět, že domácí tým po dlouhé herní pauze se jen těžko rozehrával, měl problémy v obraně a nepřesné přihrávky.

Góly Zlína: 2x Zdeněk Hábl, Radim Šojdr

Góly Kolína: Pavel Kubeš

Asistence Zlína: Pavel Julina, David Palát, Petr Stodůlka

Asistence Kolína: Jiří Raul

V neděli 13.9. odehráli Sedící Medvědi Zlín druhý zápas ČSHL s B.B.Č. Budějovicemi.

Na tomto utkání byla vidět větší rozehranost a spolupráce hráčů na ledě. Zápas skončil zaslouženým vítězstvím pro domácí tým 4:1.

Góly Zlína: Zdeněk Hábl, Pavel Julina, 2 x David Palát

Góly Č. Budějovic: Josef Dvořák

Asistence Zlína: 2x Pavel Julina, Petr Štít, Zdeněk Hábl

Asistence Č. Budějovic: Zdeněk Klíma

 

Změna tréninku

06.09.2009 09:09

Trénink který se měl konat ve středu 9.9. na zimním stadiónu v U. Hradišti, se přesouvá na čtvrtek 10.9. na PSG Arénu do Zlína. Začátek tréninku 18:00 hodin.

Přípravné utkání plné mlhavých gólů

30.08.2009 11:50

Sedící Medvědi Zlín takřka na začátku svého předsezónního soustředění sehráli v neděli před polednem přátelské utkání. Protože tomuto zápasu předcházelo soustředění nováčka sledge hokejové scény, stal se vcelku pochopitelně tento tým tím týmem, se kterým zlínští sledge hokejisté na jeho domácím ledě toto utkání odehráli. Ano, řeč je o soustředění ve Studénce a o týmu HC  KES Studénka SLEDGE.
Zpravodajská úroveň tohoto článku je silně poznamenaná několika okolnostmi. Jednou z nich byla příslovečná srpnová mlha, která často zahalila nejen ledovou plochu a sedící hráče, ale tu a tam i nějaký ten prohřešek proti pravidlům (a to na obou stranách) a přes onu mlhu nebylo vidět ani diváky. Ztíženo to měli i na časomíře, neboť zřejmě neviděli na světelnou tabuli sice výrazně oznamující, že teplota v hale kolísá mezi 14 a 15 °C, ale bez zřetelné informace o hracím čase. Tak se stalo, že v zápise o utkání máme jména hráčů (střelců i asistentů), ale nikoliv čas vstřelení branky. 
První gól padl do zlínské branky, střelcem byl Erik Fojtík s kapitánským céčkem na žlutočerném dresu domácího tým, asistoval mu Martin Hornich. Tato dvojice se do zápisu o utkání v totožných pozicích zapsala ještě dvakrát s tím, že jednou Erikovi Fojtíkovi nahrál Daniel Minster a Martin Hornich jednou asistoval u střely Tomáše Mlčáka.
První třetinu vyhrála Studénka 2:1, v dalších dvou dvacetiminutovkách se stejným poměrem prosadili zlínští borci, takže po základní hrací době se z vítězství radovali Sedící Medvědi, utkání skončilo za stavu 4:5, a to zásluhou Pavla Juliny, který jednou skóroval a jednou asistoval, po dvou brankách a jedné asistenci si připsali David Palát a Zdeněk Hábl, dvě asistence zaznamenal Radim Šojdr. 
 

Pozvánka na exhibiční utkání

27.08.2009 21:13

Sledge hokejisté Zlína dostali pozvánku na slavnostní otevření zimního stadiónu v Brumově - Bylnici, konané v sobotu 5.9.2009. Zde sehrají exhibiční utkání proti nově  vzniklému sledge hokejovému týmu HC KES Studénka. Začátek exhibice je stanoven na 14:00 hodin.

Celý program akce najdete na  www.hcbbss.cz/

 

První a druhé kolo ČSHL 2009/2010

27.08.2009 11:45

V prvním kole přivítají sledge hokejisté Zlína na svém ledě Kolínské Draky. Utkání začíná v sobotu 12.9. od 15:30 hodin na PSG Aréně ve Zlíně. V neděli 13.9. pokračuje ČSHL druhým kolem v němž Sledge hokejisté Zlína změří síly s B.B. Kings Č. Budějovice. Utkání začíná v 15:00 hodin na PSG Aréně ve Zlíně .

První a druhé kolo ČSHL 2009/2010

27.08.2009 11:42

V prvním kole přivítají sledge hokejisté Zlína na svém ledě Kolínské Draky. Utkání začíná v sobotu 12.9. od 15:30 hodin na PSG Aréně ve Zlíně. V neděli 13.9. pokračuje ČSHL druhým kolem v němž Sledge hokejisté Zlína změří síly s B.B. Kings Č. Budějovice. Utkání začíná v 15:00 hodin na PSG Aréně ve Zlíně .

Přípravný zápas Sedících Medvědů

25.08.2009 08:00

 Sedící Medvědi Zlín na začátku soustředění sehrají přípravný zápas proti nově vzniklému sledge hokejovému týmu HC Studénka Sledge hokej. Přípravný zápas se odehraje v neděli 30.8. 2009 v 9:45 hod na zimním stadiónu ve Studénce.

Sedící Medvědi budou mít skvělé zastoupení na letošní Zlaté hokejce

19.08.2009 08:49

Vynikající účinkování kapitána zlínského sledge hokejového týmu Sedící Medvědi Zdeňka Hábla na letošním mistrovství světa v Ostravě se stalo pozvánkou na slavnostní televizní vyhlášení prestižní ankety Zlatá hokejka. Mladý Hábl byl na již zmiňovaném MS 2009 nepřehlédnutelný a právem se zařadil mezi ALL STARS šampionátu mezi přední světové sledge hokejisty. Mediální profil tohoto budoucího účastníka Zimní Paralympiády ve Vancouveru 2010 budete moci shlédnout i díky přímému televiznímu přenosu tuto sobotu na programu ČT1 v hlavním večerním vysílacím čase. Nahlédněte tedy s námi do karlovarského Puppu, nezapomeňte - již tuto sobotu! 

Termín tréninku

14.08.2009 10:57

Další trénink Sedících Medvědů Zlín se uskuteční ve středu 19.8. 2009 na zimním stadiónu v U. Hradišti od 19:30

Kalendář Sledge hokeje na sezónu 2009/2010

12.08.2009 12:44

 

Kalendář Sedících Medvědů Zlín na sezónu 2009/2010 ZDE

Celkový kalendář Českého Sledge hokeje  na sezónu 2009/2010 ZDE

 

 

 

V září turnaj ve Studénce nebude

12.08.2009 00:00

V uplynulých dnech se výrazně zkomplikovala situace při pořádání tradičního klubového turnaje, a to z důvodu malého zájmu zejména zahraničních týmů. Organizátoři již nyní hledají alternativu, aby nedošlo ke ztrátě kontinuity a tradice. Budeme vás průběžně informovat.

Druhý trénink

09.08.2009 10:47

Druhý trénink Sedících Medvědů Zlín, se uskuteční 13.8.2009 na zimním stadiónu v U. Hradišti od 17:45 hodin.

První trénink v nové sezóně

31.07.2009 11:18

První trénink Sedících Medvědů Zlín se uskuteční v neděli 9.8. 2009 na zimním stadiónu v U. Hradišti od 18:10 hodin. Všechny tréninky konané v srpnu se přesouvají na zimní stadión do U. Hradiště z důvodů opravy zimního stadionu ve Zlíně.

 

Kalendář Sledge hokeje na sezónu 2009/2010

17.06.2009 08:31

Při zasedání valné hromady ČSHA konané 13.6.2009 na hotelu Atom v Třebíči, byl schválen kalendář akcí a rozlosování ČSHL na sezónu 2009/2010

Kalendář Sedících Medvědů Zlín na sezónu 2009/2010 ZDE

Celkový kalendář Českého Sledge hokeje  na sezónu 2009/2010 ZDE

 

 

 

 

 

 

 

Sedící Medvědi očekávají posilu

27.05.2009 14:30

Už jen několik kilometrů a formálních záležitostí dělí nejstarší tuzemský klub od uzavření naprosto nečekaného, neobvyklého a netradičního kontraktu na posilu pro příští sezóny. Ano, Sedící Medvědi vítají svého nového spoluhráče, už se to dokonce dostalo do médií...

Hlavní cena ve foto soutěži pro Jaroslava Kvapila

26.05.2009 20:32

  1. Hlavní cenu ve foto soutěži, kterou vyhlásilo muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, získal Jaroslav Kvapil a to za sadu sedmi černobílých fotografií, které nafotil při ligových zápasech sledge hokejistů Zlína na PSG Aréně. Fotografie jsou vystaveny ve spojovací chodbě zlínského zámku do 6.9. 2009.

Fotky z MS ve sledge hokeji Ostrava 2009

21.05.2009 00:00

Webové stánky kde mužete shlédnout fotky z MS

 

www.sledge2009.cz

www.handisport.cz

 

Neuvěřitelný úspěch zlínského kapitána na MS

20.05.2009 09:02

Zdeněk Hábl, kapitán Sedících Medvědů, byl vybrán do  ALL STARS právě ukončeného Mistrovství světa ve sledge hokeji v Ostravě. Zařadil se tak mezi ostřílené hvězdy sledge hokejového nebe a zcela jistě na sebe bude vázat pozornost i na Zimní paralympiádě ve Vancouveru.

MS v sledge hokeji na ČT4 Sport

05.05.2009 12:49

Česká televize bude  vysílat na ČT4 Sport záznamy utkání České reprezentace z MS ve sledge hokeji. V sobotu 16.5. se bude v přímém přenosu vysílat finálové utkání.  

 

datum

čas

zápas

10.5.

14:50

Kanada - Česko

11.5.

15:40

Japonsko - Česko

12.5.

22:10

Německo - Česko

14.5.

15:35

MS ve sledge hokeji

16.5.

9:45

MS ve sledge hokeji

16.5.

18:55

přímý přenos finálového utkání

 

Sedící Medvědi na MS ve sledge hokeji

04.05.2009 22:34

Na soupisce České reprezentace sledge hokeje pro mistrovství světa konané od 9-16.5.2009 v Ostravě  se objeví  4 jména hráčů Sedících Medvědů Zlín. Brankář Jan Matoušek, útočníci Zdeněk Hábl, David Palát a fyzioterapeut Radim Šojdr.  Tuto čtveřici doplňuje ještě jeden Sedící Medvěd,  Roman Herink,ve funkci předsedy organizačního výboru MS ve sledge hokeji Ostrava 2009.

Výsledky z MS můžete sledovat na našich stránkách online v sekci MS Ostrava 2009.

Všechny zápasy se odehrají na zimním stadionu Sareza Ostrava - Poruba.

Systém zápasů MS v sledgehokeji Ostrava 2009

30.04.2009 09:33

Osm nejlepších světových sledge hokejových týmů je rozděleno do dvou základních hracích skupin A a B. V základních skupinách se hraje systémem každý s každým. První dva týmy z každé skupiny postupují do semifinále, ostatní dva do bojů o umístění.

Na tomto mistrovství světa je velmi důležité umístění i mimo semifinálovou čtveřici, neboť minimálně 6 nejlepších týmů postupuje na Zimní paralympijské hry do Vancouveru v roce 2010..

Další video spot na MS ve Sledge hokeji 2009

16.04.2009 08:11

 

Víkend Českého Sledge hokeje 2009

14.04.2009 10:20


Se uskuteční v sobotu 18.4.2009 na Hokejové hale Dětí a Mládeže v Brně .

Program:

Exhibiční utkání Východ vs Západ

Za výběr Východu nastoupí kompletní pětky z Kolína, Zlína a Olomouce.

Za výběr Západu nastoupí kompletní pětky z Prahy, Karlových Varů a Českých Budějovic.

Sraz hráčů ve 13:00h na zimním stadionu v Brně

Začátek utkání 14:30h

V 1. a 2. přestávce jsou připraveny dovednostní soutěže pro hráče

Předpokládaný konec v 17:30h

Slavnostní večer 

Začátek v 19:30h

V rámci tohoto večera budou předány ocenění za individuální výkony v uplynulé sezóně.

Vystoupení kapely Benjamin Bands

Předpokládaný konec do 21:30h

Adresa místa konání :

Hokejová hala dětí a mládeže, Střední 595 / 26, Brno

www.hokejovahalabrno.cz

GPS: 49°12'37.609"N, 16°36'22.845"E

Hotel Avanti, Střední 61, Brno

www.brno-hotel.hotelavanti.cz

GPS: 49°12'46.183"N, 16°36'16.664"E

 

 

 

 

 

Soupiska na exhibiční utkání

09.04.2009 08:34

Soupiska hráčů na exhibiční utkání ve Sledge hokeji. Které se bude konat v Hokejové Hale Dětí a Mládeže v Brně 18.4.2009 od 14:30 hod.

 

Soupiska Západu

 

team

č. dresu

Jméno

 

12

Jeřábek

65

Hrbek

37

Lindák

74

Geier

10

Berger

78

Janoušek    G

 

96

Krupička Z.

72

Zapletal

24

Němec

82

Zikmund

17

Krupička J.

6

Vápenka    G

 

26

Klíma

7

Hornich

71

Kovář

20

Rumplík

16

Nejedlý

27

Švec     G

 

Soupiska Východu

 

team

č. dresu

Jméno

 

88

Molek    G

82

Hábl

83

Šojdr

22

Sigmund

8

Julina

71

Palát

 

64

Hulín    G

21

Kvoch

3

Fojtík

44

Veselý

27

Keller

67

Geier

 

11

Boček    G

77

Raul

24

Šafránek

29

Kubeš

69

Hron

96

Pabst

 

 

 

 

 

Úvodní spot MS ve Sledge hokeji 2009

06.04.2009 14:14

 

Béčko má svého vítěze

23.03.2009 14:40

Do barážových bojů o postup na Zimní paralympijské hry nastoupí celkem maximálně 4 národní týmy. Po právě ukončeném turnaji skupiny B již tedy známe první dva potenciální účastníky. Z první pozice jdou Estonci, z druhé Švédi. Dvouletou mezinárodní přestávku budou mít Poláci, Britové i Holanďané.
Tabulku skupiny B naleznete ZDE.

Třetí den v Eidhovenu přinesl dva bezchybné brankářské výkony

18.03.2009 06:47

Estonci deklasovali Brity zcela nekompromisně - 12:0 - a prakticky je vyřadili z možnosti postoupit do barážového turnaje o doplňující místa na paralympijský turnaj ve Vancouveru 2010, neboť na tým Velké Británie čeká po dnešním volném dnu už pouze aktuálně vedoucí tým tabulky MS B 2009 - Tre Kronor.

V téže tabulce si polepšili Poláci, a to vítězstvím 5:0 nad pořádajícími Holanďany.

 

Na "béčku" po dvou dnech beze ztráty pouze Švédové

17.03.2009 07:15

Švédové totiž porazili Estonce, trochu začínají tvořit tradici skóre 3:1. Britové byli opět účastníky duelu, jehož výsledek je hodný setkání mazáků s nováčky. Jenže se konalo překvapení - nepřekvapení, soupeřem Britů totiž byla spaniala družina Polski, vedená Sylwesterem Flisem. Skóre gradovalo od třetiny k třetině a když v závěrečné části hry vstřelili Poláci šest gólů, zastavil se ukazatel na stavu 10:1 pro Poláky.

Světové "BÉČKO" bojuje o šanci dostat se na Paralympiádu

16.03.2009 09:01

Mistrovství světa ve sledge hokeji 2009 skupiny B se letos dočkalo "odloučeného" místa konání a využívá pohostinnosti holandského Eidhovenu. Oproti očekávání se jej neúčastní šest, ale pouze pět týmů - Velká Británie, Švédsko, Estonsko, Polsko a domácí tým Nizozemí. Finové si na svou premiéru tedy ještě počkají.

V neděli 15. března 2009 byla sehrána dvě utkání. V prvním porazili Britové domácí Holanďany vysoko 8:2 a je zde patrný výkonnostní rozdíl mezi již "ostřílenými" ostrovany a opět začínajícími Nizozemci. 
Velká Británie se na vrcholných světových sledge hokejových akcích pohybuje již od prvopočátku, nejlepšího umístění dosáhla na MS 2004 ve švédském Örnsköldsviku - tehdy to znamenalo 5. místo.
Nizozemci měli na konci minulého století dva klubové týmy - v Groningenu a v Amsterdamu. Nikdy však nevystoupili na mezinárodních reprezentačních turnajích, groningenský tým zanikl a při životě zůstal pouze tým Amstrdam Huskies, pořádající mezinárodní klubový turnaj každoročně na konci března.

Druhé utkání proti sobě postavilo sledge hokejové "otce zakladatele"  Švédy a "benjamínky" Poláky. Utkání skončilo vítězstvím Švédů 3:1. 

Východ X Západ 2009

13.03.2009 19:57

V sobotu 18. dubna 2009 proběhne v rámci posledního reprezentačního soustředění před MS 2009 v Brně exhibiční zápas Východ vs Západ. Jedná se o zápas, ve kterém nastoupí zástupci všech klubů.
Západ: Praha, Karlovy Vary, České Budějovice
Východ: Kolín, Olomouc, Zlín
Začátek utkání je ve 14:30hodin v hokejové hale Brno www.hokejovahalabrno.cz.
Večer proběhne slavnostní předání cen za letošní sezónu.

Podrobnější program bude zveřejněn co nejdříve

 

Záznamy: 601 - 700 ze 782
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>