Archiv článků

Týmové soustředění začíná

17.08.2011 22:56

Takřka v plné sestavě zahajují hráči SHK LAPP Zlín své pravidelné soustředění před zahájením další sledge hokejové sezony. Zcela jistě bude na jejím začátku obnovený mezinárodní klubový turnaj, o němž budou záhy informace na jiném místě tohoto webu - viz LAPP CUP Zlín 2011.
Naordinován je dvoufázový trénink na ledové ploše PSG Arény ve Zlíně, prokládaný oblíbeným pobytem ve sportovním areálu Zelené.

První trénink

01.08.2011 08:42

Ve čtvrtek 11.8. se uskuteční první trénink v nové sezóně sledge hokejistů SHK Lapp Zlín na PSG Aréně od 19:00 hodin.

Sledge hokej na Nově

11.06.2011 18:34

Po rozhodujícím finálovém zápase a s vědomím, že reportáž bude odvysílána v magazínu VÍKEND v úterý, nachystal si Petr nahrávání a čekal .... Mnoho týdnů ... a potom nahrávání zrušil .... a ejhle, reportáž se nečekaně objevila. Tak pro Petra i ty další, kteří to nestihli - zde je archivní vysílání 

Filmová klapka pro ZAS Zlín

20.05.2011 12:40

Minisalon – Filmové klapky, tradiční a zřejmě nejprestižnější doprovodná akce ZFF má před sebou zlínskou výstavu (pasáž OC Zlaté jablko, 17.5.- 2.6.) a především pak veřejnou aukci. Ta oproti minulým letům neproběhne v aule Akademia Centra, ale nově v kinosále
č. 1 multikina Golden Apple Cinema v OC Zlaté jablko na náměstí Míru, a to v pátek 3. 6. od 14 h. V průběhu 51. ZFF bude slavnostně představena nová virtuální galerie www.minisalon.cz, jež bude nejen představovat projekt Minisalon – Filmové klapky od jeho začátků po dnešek, ale rovněž je zaměřena na autory Klapek a jejich další ‚neklapková‘ díla. Novinkou je také to, že v rámci letošní aukce Minisalonu budou dvě klapky vydraženy ve prospěch dalších zlínských subjektů: Klubu Íčko a Zlínských aplikovaných sportů. Jsou to klapky autora Martina Šimlíka (klapka Ticho) a autorské dvojice Lukáše a Břetislava Belliniho (klapka Dobrý vodníček Brčálníček z povodí Moravy).

 Bellini Lukáš a Břetislav-Dobrý vodníček Brčálníček z povodí řeky Moravy

 

 Šimlík Martin-Ticho

 

STC REPORT SPONSORSHIP

16.05.2011 14:14

STC REPORT SPONSORSHIP

STC REPORT - OFFICIATING

16.05.2011 13:10

STC REPORT - OFFICIATING     

STC REPORT - COMPETITION

16.05.2011 11:44

STC REPORT - COMPETITION 

STC REPORT - CLASSIFICATION

16.05.2011 10:39

STC REPORT - CLASSIFICATION 

STC REPORT - DEVELOPMENT

16.05.2011 09:55

 STC REPORT - DEVELOPMENT

Jan Matoušek sportovcem Jihomoravského kraje za rok 2010 v kategorii "handicapovaný sportovec"

31.03.2011 14:57

Plejádu zlínských sledge hokejistů mezi TOP sportovci svého regionu rozšířil i brankář Jan Matoušek, který již několik let patří do národního reprezentačního výběru. Jeho účast na Zimních paralympijských hrách ve Vancouveru neunikla hodnotící komisi ankety Sportovec Jihomoravského kraje a po zásluze byl mezi nejlepší sportovce regionu zařazen. Blahopřejeme!

foto: www.kr-jihomoravsky.cz

SHK LAPP Zlín - vicemistr ČR ve sledge hokeji v sezóně 2010/2011

27.03.2011 19:32

 Další stříbrná medaile ve sbírce zlínských sledge hokejistů přibyla po pátečním druhém zápase finálové série. Jak již několik let vědí příznivci tohoto sportu, mohla veřejnost sledovat sledge hokejová utkání díky textovým on-line reportážím na www.onlajny.cz.
Poslední tři zlínská utkání však prostřednictvím nejnovější technologie on-line streamu www.tvcom.cz jsou i k vidění. Právě proto vás ke shlédnutí posledního letošního ligového utkání zveme.
Uvidíte totiž jeden z nejlepších zápasů posledních několika sledge hokejových play off. Úsudek o kvalitě soupeřů i nasazení hráčů na obou stranách vám jistě umocní i nádherné gólové akce - a že jich bylo!

Důstojné finále ročníku 2010/2011!

Blahopřejeme Drakům k titulu a našim klukům k vynikající reprezentaci zlínského sledge hokeje.

Poslední výjezd této sezóny aneb téměř jistá STŘÍBRNÁ JÍZDA

24.03.2011 22:10

Pro zlínský sledge hokej to byla zajímavě houpavá sezóna. Tradičně v základní části několik překvapivých výsledků i líté boje v soubojích papírově jasných. A příchod nového generálního partnera LAPP. A přechod přes Spartu do finále. A první on-line internetový sportovní portál TVCOM.CZ s tisíci diváky na našich zápasech play off.

S čím jedeme do Kolína? S týmem, který ještě bude bojovat, nejedeme na popravu. Ikdyž zázemí budeme mít opět po čase U kata. Naši soupeři to dobře ví a tak diváci přímo na zimním stadionu v Kolíně i u počítače nasměrovaného na TVCOM.CZ budou svědky utkání aktuálně nejlepších týmů na české sledge hokejové mapě.

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín mezi nejúspěšnějšími sportovci zlínského regionu za rok 2010

21.03.2011 08:08

Končící sledge hokejová sezóna přináší vyvrcholení nejen finálové série, ale také miniseriál oceňování nejúspěšnějších sportovců v regionech celé ČR.
Jsme velmi rádi, že i hráči SHK LAPP Zlín jsou do těchto výběrů přizváni. Prvním z nich je kapitán týmu SHK LAPP Zlín Zdeněk Hábl, který se stal nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem města Zlína za rok 2010. Jeho medailonek, prezentovaný během slavnostního vyhlášení 17. března 2011 ve zlínském Kongresovém centru, máte možnost shlédnout naším prostřednictvím ZDE.
Věřte, že miniseriál o našich sledge hokejistech bude pokračovat - na řadě hned tento pátek bude obdobný ceremoniál v Otrokovicích. I tam máme želízko v ohni ...

Víkendovka OPEN sledge hokejová

13.03.2011 20:00

 Ligový kolotoč ještě neskončil, ale naskytla se příležitost sejít se na oblíbeném místě a zahrát si OPEN ve STUDÉNCE. Domácímu týmu budou rozpouštět led, tak pozval další 3 týmy k přátelskému ukončení sledge hokejového provozu ve Studénce v této sezóně. V tomto ohledu má reprezentat severomoravského regionu bezkonkurenční postavení pořadatele turnajů a promo akcí za uplynulé dva roky. Uznání a poděkování, přátelé!

Na ledě se krom osvědčených hvězd zúčastněných týmů měli možnost projevit i ti, jimž je po většinu sezony určeno hlavně místo na střídačkách, což je další inspirativní charakteristika tohoto jednodenního turnaje. Znovu jsme po několika letech měli možnost vidět na ledě slovenského mladíčka Martina Joppu, který je už teď jedním z nejnadějnějších Zbojníků. 

OPEN formát prospěl také "pauzírujícím" Kohoutům z Olomouce, posíleným o tahouny Krupičku a Bejvla. Rázem by liga vypadala jinak, že? 

SHK LAPP Zlín právě s Olomouckými Kohouty ztratil bod, což rozhodlo o konečné podobě čela výsledkové tabulky tunaje SLEDGE OPEN STUDÉNKA 2011.

První zápas - výhra Draků - a off-line reportáž

05.03.2011 17:22

Fyzicky nás přehráli, technika nám nepřála, ale z pohledu nezaujatého diváka to byl zápas lepší než semifinále se Spartou. Díky obětavé práci moderátorů a TVCOM.CZ však ani s mírnou časovou prodlevou o záznam nikdo nepřichází a my vás na jeho sledování zveme sem .

První zápas finálové série hrajeme doma už tuto sobotu!!!

28.02.2011 21:36

 Po dlouhé reprezentační přestávce se pozornost příznivců sledge hokeje obrací opět na domácí scénu - boje o medaile začínají tento víkend. Jistá paralela mezi národním reprezentačním výběrem a jeho ambicemi na uplynulém Mistrovství Evropy a SHK LAPP Zlín a jeho ambicí ve finálové sérii tu bezesporu existuje. Jde o obhajobu stříbrné pozice. Repre svou pozici obhájila, Zlín již má stříbro jisté, ale...
Ale!
Hráči SHK LAPP Zlín chtějí letos více - prolomit mnohaleté čekání na návrat na český sledge hokejový trůn, na kterém východomoravané stáli či seděli pouze v prvním ročníku tuzemské mistrovské soutěže - v Českém poháru 2002/2003. Od té doby už ne. Podaří se to pod vedením trenéra Tomáše Sedláčka? Poradí si s obhájcem titulu, fenomenálním týmem Draci Kolín?
Přijďte a povzbuďte naše chLAPPy!!! V sobotu 5.3.2011 ve 14:00 hodin na PSG Aréně. Utkání zahájí před kamerami on-line internetového přímého přenosu TVCOM.CZ nedávno zvolený primátor města Zlína, MUDr. Miroslav Adámek.

Nervi mi nervy!!!

20.02.2011 11:02

Kolik nervydrásajících utkání člověk může zvládnout za jedno pozdní odpoledne a večer? Jedno úplně stačí a dvě? Dvě už je příliš. V tom prvním Italové přepsali sledge hokejové dějiny - to když do bojů o bronz poslali obhájce evropského titulu Nory. Emocemi byl nabit celý zimák, fankluby obou stran bylo slyšet téměř celý zápas. Troubení, mlácení zvonců, Italia-Italia-heja-Norge. Opouštěl jsem komentátorsko-kameramansko-diskžokejské bidýlko s hlavou jak pátrací balon. Potkal jsem se s norským trenérem, kterého norský kolega zpravodaj táhl kamsi k miniposilovně na asi ne zrovna příjemný rozhovor. Na mou letmou otázku co se stalo?   Mortens jen odtušil - "je to tak lepší pro sport".  

A pak - to trápení se s Estonci. Nedaří se a ani vyložené tutovky nejsou proměněny. Jakoby měli kluci čím dál svázanější ruce. Pokud by se prodlužovalo, tak v tomto případě o deset minut. Uběhlo už deset a půl minuty poslední třetiny a Estonci se podruhé dostávají do oslabení. Fanoušci na webu tvcom.cz už do sebe lijí kde co, já opatrně usrkávám zbyteček kávy a stejně se mi dostal lógr mezi zuby. To bude artikulace...

Z přesilovky už uplynula víc než minuta a konečně se dostáváme zpět před estonskou branku. To je přesně místo, které mi cloní dřevěný sloupek konstrukce kukaně. Cinkla kovová konstrukce (to je vedle, ale je to slyšet - byl jsem nedávno poučen), je tam Šafi a Háblík a ten ještě nevzdává a ...

A je to tam! Kouzelník jediného gólu! Jediného a všichni s pohledem na časomíru doufáme, že toho vítězného. Jedno šokující překvapení denně přeci musí stačit, a to už obstarali Italové.

Zbývají dvě minuty a Estonci vyklidili svou bránu, hrají vabank.

Sledge hokej je krásný sport a utužuje nervovou soustavu. Něco o tom vím, Zdenále. Díky tobě jdeme do finále. 

 

A zase Kessler

17.02.2011 20:23

Podívejte se na zákrok německého reprezentanta Sebastiana Kesslera v utkání na Mistrovství Evropy v Solleftea 2011 na  norského hráče Thomasa Jacobsena.

Proti tomuto zákroku podala norská výprava protest ke sportovní komisy šampionátu.  

Čas zákroku 1:46 s a zpomaleně 4:02 s.

Reportáž u komory 12.2.2011

13.02.2011 19:32

 Rozhovory s hráči a trenérem po prvním utkání českých sledge hokejistů na Mistrovství Evropy proti domácímu Švédsku 12.2.2011.

 

 Rozhovor s hráčem Michalem Geierem

 

Rozhovor s trenérem Tomášem Zelenkou

 

 Rozhovor s hráčem Miroslavem Hrbkem

Reportáž připravili J. Chlubna, R. Herink a A. Ahmetaševič.

 

 

Sedmička na úvod, ale trochu jiný turnaj ... než jsme čekali ...

12.02.2011 22:34

Hm. Dovolte několik slov úvodem. Jeli jsme do Švédska na Mistrovství Evropy, v krátké sledge hokejové historii teprve třetí. Pamětníkům i těm historií sledge hokeje nedotčeným na okraj připomenu, že to PRVNÍ ME se konalo ve Zlíně v nově postavené sledge hokejové hale se šesti účastníky. Výsledky jsou k mání například zde.
Na DRUHÉ ME sledge hokejisté zamířili o dva roky později do paralympiádou prověřené Itálie. Po všech stránkách slušný standard, a naše výsledky překvapivé (ZDE). Pod značkou IPC se před aktuálně probíhajícím šampionátem uskutečnila dvě Mistrovství světa a jedna Paralympiáda. Tedy dost akcí na to, aby se stanovila jasná kritéria pro pořádání takto "značkových" akcí.
ME v Solleftea se to netýká. Zimní stadion disponuje čtyřmi šatnami pro deset týmů. Po zápase se ty šatny musí vyklidit a vše přenést do určených, ehm, kumbálů či jiných prostor určených k jiným aktivitám. Češi jsou na tom velmi dobře - skladují se v kuchyňce. Od Rusů v jídelně je dělí přepážka.

Ještě 12 hodin před prvním zápasem turnaje nebyly instalovány správně průhledné mantinely. Výškový rozdíl mezi ledem a střídačkou je řešen nahrnutím a udusáním ledu z rolby. V hledišti je instalováno 160 ks sedaček. Striktně požadované parametry IPC se ME v Solleftea nenosí. 

Týmy se též musí rozloučit s představou, že obdrží dvd se svým zápasem. Dveře tiskového střediska byly polepeny již 10.2., doposud však žádné press centrum nepracuje. Informace my už tedy nesháníme, my je tvoříme. Také provozní doba zdejšího bufetu je  nezjistitelná.  Spousta maličkostí, které by se v případě jednotlivého výskytu daly přejít povzdechem či mávnutím ruky, ale pokud se vyskytují naráz, tak je to obtížně obhajitelné. 
Informační standard MS Ostrava či ZPH Vancover? ZDE je ukázka reálného zápisu z našeho úspěšného vstupu do turnaje. Nějaký komentář? Hm, jsme přece na akci, která je hned po paralympiádě tou NEJ...
Za těchto okolností se velice omlouváme všem, kdož marně čekají na online zpravodajství z jiných než našich zápasů. Není v našich silách změnit zdejší chod událostí, tak sbíráme síly na semifinále a finále. To už totiž bude po návštěvě korunní princezny Viktorie. Hm, nevíme, jestli se vůbec v den D dostaneme na stadion. Zatím nemáme akreditace a v podstatě vysíláme ilegálně. Píše se rok 2011.

Zimní Světový pohár v Solleftea 2011

09.02.2011 21:14

Součástí Zimního světového poháru ve švédském městě Solleftea bude i Mistrovství Evropy ve sledge hokeji. O titul mistra Evropy se popere 10 evropských národních mužstev. Turnaj se uskuteční od soboty 12.2. do neděle 20.2.2011.

Budeme se Vám na našich stránkách snažit přinášet co nejaktuálnější výsledky jednotlivých utkání a informace přímo ze zimního stadiónu. Jsou zajištěny textové online, které přímo na místě bude psát Jan Chlubna a Roman Herink. Pokoušíme se od organizátorů delší dobu zjistit, zda budou zápasy přenášeny na nějaké internetové tv, ale do  dnešního dne jsme neobdrželi žádnou informaci. Pokud se nám podaří zjistit nějakou tv, která tyto přenosy bude vysílat, ihned Vás budeme na našich stránkách informovat.

Oficiální stránky winter world cup ZDE

 


Zlínští sledge hokejisté jdou do finále SPORTMALL sledge hokejové ligy 2010-2011

31.01.2011 07:19

Semifinálová série (druhého a třetího týmu po základní části) hraná na dvě vítězná utkání skončila již po dvou zápasech, neboť SHK LAPP Zlín porazil v sobotním duelu SPARTU Praha 2:1 v samostatných nájezdech.

Také Draci Kolín porazili svého semifinálového soupeře Sharks Karlovy Vary a tak se finalisté po roce setkají ve stejném složení. Loni zlínští sledge hokejisté obsadili konečné druhé místo a letos stříbrnou příčku zcela jistě obhájí. Chtěli by však suveréna posledních dvou let porazit a po dlouhých osmi letech opět získat mistrovský titul.

K tomuto okamžiku by mohlo dojít při finálové sérii, která bude zahájena úvodním zápasem na zlínské domácí půdě v prvním březnovém víkendu. Důvodem prodlevy je odjezd české sledge hokejové reprezentace na únorové Mistrovství Evropy ve švédském Solleftea.

Zlínský tým dodává do tohoto reprezentačního výběru hned čtveřici paralympioniků - jednoho brankáře – Jana Matouška a tři hráče v poli – Erika Fojtíka, Zdenka Hábla a Davida Paláta. Češi zde budou obhajovat stříbro v konkureci dalších devíti evropských celků.

Roman Herink, Zlínské aplikované sporty - Sledge Hokejový Klub LAPP Zlín

www.sledgehokejzlin.cz 

První tisícovka diváků na našich zápasech

31.01.2011 07:14

Neplníme ochozy, ale návštěvnost na tvcom.cz je za těch několik málo dní, kdy se zde prezentujeme, výtečná. Nahlédněte i vy do sekce ostatní sporty a sami se přesvědčíte. Zatím nejsledovanější je druhý semifinálový zápas se Spartou...

Test na tvcom.cz

29.01.2011 21:25

Díky přímé podpoře tvcom.cz přímo na místě proběhlo první české ligové online vysílání. Asi 4x nezvládl laptop zpracovat signál, takže došlo k několika výpadkům, přesto se na zápas dívalo přes třistapadesát sledujících a komentujících diváků, viz. ZDE. Poděkování jak tvcom.cz, tak Davidovi Háblovi za učenlivý přístup k novým úkolům za kamerou. I toto byla několikanásobná premiéra. A vy se můžete na tvcom.cz podívat na tento i předcházející zápasy na cestě do letošního FINÁLE!!!

A jde se do FINÁLE!!!

29.01.2011 21:16

Krátká zpráva: SHK LAPP Zlín zvítězil i v druhém utkání semifinálové série nad Spartou. Po vyrovnaném skóre 1:1 po základní hrací době musely rozhodnout samostatné nájezdy. Oranžové dresy si odbyly také vítěznou premiéru, zvláště díky brankáři Matouškovi. MATES SPARŤANY VYCHYTAL a to rozhodlo!

První online video vysílání

27.01.2011 16:37

 První online televizní vysílání SPORTMALL ČSHL se uskuteční pokusně v sobotu 29.1.2011 na internetové televizi tvcom.cz. Utkání Sparty Praha vs. SHK Lapp Zlín hrané na zimním stadiónu v Neratovicích od 15:30 hodin.

Další videa naleznete na www.tvcom.cz

Že by švédská mlha v území zalitém sluncem?

26.01.2011 19:47

Solleftea se za několik málo dnů stane místem konání Paralympijského zimního světového poháru. Světovost této letošní zimní prestižní akce bude korunována přítomností hlavy korunované, pozvání totiž přijala korunní princezna Viktorie. Jak sdělují na oficiálních webových stránkách www.pwwc.se pořadatelé v  doposud poslední publikované "novince" z 5. ledna tohoto roku, zúčastní se princezna slavnostního zahájení PWWC 15. února 2011. Pravda, to už naši kluci budou mít za sebou třetinu sledge hokejového turnaje, který oficiální zpráva označuje za Mistrovství světa. Zřejmě těch deset zúčastněných států vzbudilo patřičný dojem, neboť tatáž zpráva hovoří o tom, že PWWC je řazen co do významu a postavení v zimních sportech hned za zimní paralympijské hry. Možná dostáváme jiné informace, v každém případě situaci v Solleftea pozorně průběžně sledujeme. A budeme návštěvníky našich stránek orientovat co nejpřesněji, navzdory mlžení a relativní blízkosti severního pólu.

Pokusné vysílání z klubové základny úspěšné

26.01.2011 15:18

 Dnes krátce po poledni jsme to zkusili. S "Armstrongovskými" pocity, malými krůčky (kabel mezi kamerou a laptopem je příliš krátký) připravujeme velký skok pro český sledge hokejový svět. Již brzy na www.tvcom.cz ...

Blíží se on-line vysílání českého sledge hokejového play off

26.01.2011 10:15

Stačila prostá lidská vstřícnost provozovatele on-line video portálu tvcom.cz a vyřešení technických podmínek snímání, přenosu signálu a je to! Pokusíme se již  z Neratovic otestovat a na finálovou sérii oficiálně publikovat. Do konce této sezóny s úplnou bezplatnou podporou tvcom.cz. Děkujeme!

Organizátoři ME ve Švédsku jsou skoupí na informace

22.01.2011 16:58

 

Dodnes marně hledáme informace o čemkoliv, co by se dalo označit jako mediální podpora kvapem se blížícího 3. mistrovství Evropy ve sledge hokeji. Tak nějak v pozadí tradičního lyžařského Světového zimního poháru se uskuteční doposud největší turnaj sledge hokejových reprezentací v jedné kategorii. Přestože IPC v minulosti nabádalo, aby se takto neslučovalo, ve Švédsku to nevadí. Nevadí ani to, že nevhodně zvoleným termínem zasahuje ME nejen do probíhajících ligových soutěží v Itálii, Německu a u nás, ale že v podstatě pohřbilo ME i tradiční klubový sledge hokejový turnaj MALMO OPEN 2011 - letos určitě a pro další roky se ani neodvažuji předvídat. 

Kompletní servis o utkání SHK LAPP Zlín vs SPARTA Praha

22.01.2011 16:44

Informace o prvním semifinálovém zápase se Spartou je tedy kompletní. Zde můžete nalézt jak textové onlajny, tak oficiální zápisy. Již je v provozu plné video i fotogalerie.

CELÝ ZÁPAS MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE

Zápis o utkání strana 1 a strana 2

Co se do Onlajnů nevešlo...

Svaz paraplegiků - změny

21.01.2011 22:59

Svaz paraplegiků po transformaci rozvíjí činnost. Aktuální informace a přihlášky naleznete ZDE.

Jens Kask už nikdy na led nenastoupí

20.01.2011 20:57

 Ve věku 44 let zemřela náhle legendární postava švédského sledge hokeje, hráč s číslem 13, Jens Kask. Svou sledge hokejovou kariéru zahájil skvostně zlatem v Lillehammeru, přidal ještě dvě bronzové medaile a na paralympiádě se prezentoval i ve Vancouveru.
My jsme se s Jensem setkali mnohokrát na MALMO OPEN a nebo na námi pořádaných turnajích. Evropský sledge hokej ztratil jednu z nejvýraznějších osobností.

Konečně plnohodnotné internetové vysílání sledge hokejových zápasů

20.01.2011 16:05

Na vědomost se dává, že tak, jak nám to čas dovolí, budeme zveřejňovat video archiv našich zápasů. Postupujeme nazpět proti času, takže nyní si můžete připomenout zápas se Studénkou na konci minulého roku zde: https://www.sledgehokejzlin.cz/products/sedici-medvedi-zlin-vs-hc-studenka-18-12-2010/

Mladé pušky na Moravě I

16.01.2011 17:32

 Vývoj hráčské základny - to je téma, které zajímá snad každého sportovního činovníka. Měl jsem možnost shlédnout utkání Studénka - Budějovice a tak trochu se podívat do kabiny Studénky. Ba i pronést slovo s Liborem z první generace českých a moravských sledge hokejistů. To vše na téma "ti mladí"...

Jsou tu a ne že ne, mají zájem a rostou, dá-li se jim prostor. Jsou dokonce i "čekatelé", čekající, že už na ně snad přijde řada. Každý rok byste na zlínském tréninku mohli vidět, že šéf týmu Petr sedá do sledge a mimo hlavní tréninkový program uvádí do tajů a kouzla sledge hokeje mladé či nové zájemce. A ti postupně, pokud mají dostatek motivace a výdrže, podporu rodiny a přátel, nabírají "stadiony" do svých paží a začínají si tykat s pukem. Každý má své tempo a jistě i svůj limit a možná nepřeskočitelnou laťku. Někteří pak naběhnou do společného tréninku s tím, že chybějící dovednosti, návyky a postoje přijdou "samo sebou časem". Když ano a získané zkušenosti posunou sledgemana vpřed, má tým dalšího platného hráče. Ale pokud stále ještě něco chybí - lhostejno, zda rychlost, výdrž, orientace na ploše, znalost pravidel, schopnost vnímat spoluhráče či pokora k životu - dochází chtě nechtě k brzdění. A protože je to týmová hra, brzdí to všechny. Představit si to můžete jako skokana do výšky - rozběh, odraz výborný a všechno kromě paty přešlo přes laťku - a pokus je neplatný, laťka spadla. Nezbývá než zvládnout i tu "patu" a znovu a znovu opakovat pokus, dokud není platný.

Jenže - liga je liga. Mistrovská soutěž. Hon za vítězstvím. V jeho jménu nasadíme to nejlepší, tedy - ty nejlepší. Sledge hokejová sezona je naštěstí rozdělena na základní a nadstavbovou část a to umožňuje trenérům i občas zariskovat a do ostrých zápasů nasazovat i ty začátečníky a juniory. Na rozdíl od Kanady a USA tady zatím není dostatečné zázemí pro pouze juniorskou či začátečnickou soutěž, o to víc je cenné, když mladý či začátečník vydrží v konkurenci zkušenějších a reprezentantů i do další sezony. 

K těm zlínským Tondům, Tomášům, Mirům po tomto víkendu řadím i Petry, Aleše a Miry ze Studénky - a jak se proslýchá, ani v Olomouci mladí nespí. Myslím, že je čas si dát s nimi extra víkend...

 

Hlasujte v naší mimořádné FAN anketě

16.01.2011 09:38

 Vytvořili jsme speciální web pro naše sledge hokejové fanoušky. S ohledem na limitované možnosti bychom rádi jeho náplň co nejvíce přiblížili vašemu skutečnému zájmu. Klikněte SEM, abyste se dostali k naší mimořádné anketě, hlasování není nijak omezováno.

Reprezentační soustředění se dvěma mezistátními výhrami

16.01.2011 09:21

 Ve stejnou dobu se stejným programem, ale sto kilometrů od sebe, trávily reprezentační sledge hokejové výběry ČR a Německa. Naši v Litoměřicích, Němci v Drážďanech. Manažeři obou reprezentací se dohodli, že této výjimečné blízkosti využijí k sehrání dvou původně neplánovaných testovacích zápasů, v podstatě posledních před nadcházejícím nejpočetněji obsazeným mistrovským turnajem - Mistrovstvím Evropy. Zatímco ze švédského Solleftea přichází informace sporadicky a spíše o komplikacích, které mají tamní organizátoři se zvládnutím nečekaného(!?!) zájmu a nedostatečnými ubytovacími kapacitami, z Drážďan přichází zprávy jiné. V prvním zápase Češi dodatečně nadělovali, utkání vyhráli 4:1, sobotní výsledek už ukazoval na vyrovnané utkání - Češi opět zvítězili, tentokrát s jednogólovou převahou 4:3.

Hráči SHK LAPP Zlín v reprezentaci

11.01.2011 17:31

 Hráči SHK LAPP Zlín Zdeněk Hábl, Jan Matoušek, David Palát a Erik Fojtík odjíždí na první letošní reprezentační soustředění, v jehož rámci sehrají přípravné mezistátní utkání s reprezentací Německa. Vrcholí příprava na únorové Mistrovství Evropy ve švédském Solleftea a hlavní trenér Tomáš Zelenka bude vybírat hráče pro tuto vrcholnou akci sledge hokejové sezóny. Držme našim chlappcům palce!

Pokusná aplikace - kalendář

10.01.2011 13:56

 ZDE

První zápas v semifinálové sérii přinesl vítězství SHK LAPP Zlín

08.01.2011 20:59
Zase nervy. Start do play off se ve Zlíně nesl v atmosféře představování se v nových barvách a pod novým názvem - SHK LAPP Zlín. Snad pouze úvodní vhazování provedené výrobním ředitelem firmy LAPP KABEL s.r.o. Marcelem Šabršulou nebylo poznamenáno napětím.
Ale další minuty velmi vyrovnaného zápasu opět zvyšovaly pravděpodobnost kolapsového stavu u realizačních týmů na obou střídačkách - a jak se později ukázalo, i v boxu časomíry. Nenadálý technický výpadek v okamžiku oboustranného vyloučení hráčů s číslem 82 a následný chaos na světelné tabuli v situaci, kdy se ještě žhavě diskutovalo, zda zlínský první, jediný a tak i vítězný gól nebyl dosažen v rozporu s pravidly. Početný zástup diváků dnes navíc působil dost zamlkle a zápasu chyběla výraznější divácká kulisa. Stav se však  nezměnil ani při dvojnásobné početní výhodě SPARTY a tři body za první minimální vítězství v semifinálové sérii si připisuje LAPP Zlín. I tradiční pozápasové vítězné provolání na šatně bylo neobvykle krátké. Za tři týdny série pokračuje, a to v Neratovicích, které se stanou protentokrát domácím zázemím SPARTĚ.

Zlínský sledge hokej mění název týmu a dresy - LAPP Kabel s.r.o. oficiálně v pozici generálního partnera klubu

06.01.2011 16:17

Dnes v dopoledních hodinách podepsali statutární zástupci obou stran střednědobou smlouvu, která umožní občanskému sdružení Zlínské aplikované sporty zajistit stabilní chod tuzemského nejstaršího sledge hokejového klubu nejen v závěru probíhající sezony, ale minimálně i v sezoně nadcházející. V souvislosti s tím dochází také ke změnám, reflektujícím na vizuální styl generálního partnera. Do semifinálových bojů s pražskou sledge hokejovou Spartou tak zlínští nastupují v nových dresech a pod názvem SHK LAPP Zlín.

Silné partnerství sportovcům s postižením poskytuje základ pro stabilizaci stávajícího týmu i dává perspektivu pro práci s nováčky a mládeží. Dosavadní zkušenosti ukazují, že lze během několika let přivést i člověka s handicapem na vrcholné světové soutěže. To dokladovali i mladí paralympionici ve zlínském týmu, Zdeněk Hábl a David Palát při příležitosti uzavření smlouvy. 

David Palát byl podpořen svým městem

04.01.2011 13:19

 Otrokovice již v průběhu loňského roku rozhodly o podpoře nadějného reprezentanta ve sledge hokeji v rámci svého grantového programu a významnou měrou se podílely na pořízení speciální sportovní pomůcky pro sportovce s těžkým tělesným postižením - handbike. Toto unikátní kolo na ruční pohon přispívá ke zvýšení fyzické kondice, a to díky svým parametrům může Davida Paláta přivést mezi absolutní světovou elitu. Za což patří poděkování i domovské obci výše jmenovaného paralympionika.

Předsilvestrovský mač roku, ba možná i desetiletí

29.12.2010 18:34

Již zítra, tedy 30.12.2010, vyjedou naposledy na led zlínští Sedící Medvědi. Jejich soupeři budou ti, kteří na ně v průběhu celé historie shlíželi svrchu, shora, z nadhledu stojících. Pro tentokrát se však postaví, tedy vlastně posadí, na stejnou vzdálenost od ledu  - na oněch 9 cm. Přijdete-li se na vlastní oči přesvědčit, dobře uděláte. Onlajny totiž nebudou k dispozici a ani televizní technika nebude švenkovat po vyčerpaných obličejích. Tak tedy - v 18:00 hodin místo tréninku.  

Zlínský sledge hokejový tým má opět generálního partnera

26.12.2010 18:03

 V současnosti probíhá poslední fáze příprav na oficiální a velmi zásadní změnu - podruhé v jedenáctileté historii se našla firma, která svou skutečnou ekonomickou podporou naplňuje v plném slova smyslu pojem "generální partner". Velmi brzy - již v prvním zápase semifinálové série - se s novým partnerem, novým oficiálním i neoficiálním názvem, novým logem, maskotem a koneckonců i novou grafikou zlínských dresů setkají protihráči i veřejnost. Předcházet tomu bude slavnostní podepsání dlouhodobé smlouvy s následnou tiskovou konferencí v sídle firmy.

Konec základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy - jasné semifinálové dvojice

19.12.2010 17:13

 Zlínští sledge hokejisté sehráli poslední zápas základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy formou moravského derby na domácím ledě. Před necelými devíti desítkami diváků zahájil utkání úvodním bully náměstek primátora Ondřej Běták, jemuž do balíčku kompetencí patří mládež, tělovýchova a sport. Zatímco zlínské hráče znal od vidění ze čtvrtečních tréninků, kdy na sledge hokejisty navazoval blok amatérské ligy a on byl aktivním hráčem týmu "Baťovky", hráči Studénky byli pro něj neznámými. Sledoval tedy hru a snad si tak udělal ucelenější obrázek o fenoménu sledge hokeje.
Hru sledovaly oči řady dalších návštěvníků - například členů realizačního zázemí sledge hokejového nároďáku, kteří budou své poznatky jistě referovat hlavnímu trenérovi Tomáši Zelenkovi. Jiný trenér, taktéž Tomáš, zlínský Sedláček, zatím prožíval infarktové situace na domácí střídačce. Velmi stručně - důvodem byla hra Sedících Medvědů v prvých dvou třetinách zápasu a skóre na světelné tabuli - 2:3. Trenér vyprovázel hráče z ledu výzvou, že pokud nechtějí hrát, tak ať se jdou do šatny svléknout.
Vedoucí týmu Petr Julina byl naopak svědkem klidného náhledu ředitele firmy, která pod svá křídla generálního partnera převezme brzy osiřelý zlínský tým. Jako jednatel české filiálky vyjádřil optimistický náhled na další vývoj na ledě a následný vývoj skóre mu dal za pravdu. Naši hráči nejdřív vyrovnali a po oddechovém času skóre obrátili na konečných 5:3. To, po ukončení všech zápasů závěrečné série základní části ligy, rozhodlo o konečné pozici v tabulce. Jsme třetí a budeme v semifinále 8. ledna bojovat s pražskou SPARTOU. Ale to už bude až v roce 2011, v roce významné změny ve zlínském sledge hokeji...

Z webu zlínské radnice ...

09.12.2010 18:02

Tiskové zprávy

Radnice bude podporovat tělesně postižené sportovce

09.12.2010

 

Zlín – Sportovní aktivity tělesně postižených budou mít i nadále podporu radnice. Takové ujištění dostal předseda Zlínských Aplikovaných Sportu (ZAS) Roman Herink při jednání s radním Ondřejem Bětákem.
ZAS jsou organizací, která umožňuje tělesně postiženým věnovat se celé řadě sportů. Nejznámějším a také nejstarším odvětvím je sledge hokej, díky ZAS se ve Zlíně mohli zapojit i hráči florbalu na elektrických vozících (dnes samostatný klub EWH Rejnoci Zlín), šachu, své příznivce má i boccia a sálový curling. ZAS je dnes respektovanou organizací s celou řadou tuzemských i zahraničních kontaktů. "Tělesně postižení, kteří se aktivně věnují sportu, mají můj obdiv. Nepoddali se nepříznivému osudu a i díky sportu se dokázali včlenit do běžného života," svěřil se Ondřej Běták"Jsme velmi rádi, že se město o naše aktivity zajímá a hledá způsoby, jak je podpořit," prohlásil Roman Herink.
Běták i Herink se shodli na tom, že je nutné, aby se spolupráce města a organizace zastřešující tělesně postižené sportovce řídila podle přesných pravidel. "Ty je potřeba nastavit, což bude náš společný úkol pro příští týdny a měsíce," konstatoval radní.
Zlín patří mezi průkopníky sportování tělesně postižených v České republice. Právě v tomto městě vznikl před jedenácti lety český sledge hokej, což je lední hokej, který můžou společně hrát handicapovaní i zdraví hráči. Zlínští hráči poté stáli za zrodem další tuzemských klubů. Česká liga je nyní považovaná za nejkvalitnější soutěž v Evropě. Zlínští sledge hokejisté se prosazují i v reprezentaci, v současné době v ní mají pětinásobné zastoupení. Roman Herink je zároveň prezidentem České sledge hokejové asociace.

Zástupci magistrátu přijdou podpořit zlínský sledge hokejový klub ZAS Sedící Medvědi při jejich nejbližším domácím utkání, kterým bude 18. prosince souboj se Studénkou. 

Ligová přestávka ve zlínském sledge hokeji? To je čas pro reprezentaci a diplomacii prakticky po celém světě.

04.12.2010 10:32

 Zatímco V. Hamrla (H-Production, partner ČSHA) míří do Ameriky, Roman Herink jedná ve Švédsku o podmínkách účasti ČR na ME 2011 a případném obnovení účasti zlínského sledge hokejového klubu na Malmo Open, tak Erik Fojtík, Zdeněk Hábl, Jan Matoušek a David Palát (hráči), Robert Hamrla (manažer), Bronislava Hašpicová (tlumočnice),  Miroslav Salát (kustod) a Radim Šojdr (fyzioterapeut) - tato sestava spolu s dalšími členy české sledge hokejové reprezentace vyráží na Východ. Na pozvání Ruského paralympijského výboru se zúčastní Novoročního poháru v Подо́льск, v němž sehrají utkání nejen s hostitelskou Sbornou, ale též s týmy Norska a Korei. Bude to předposlední přípravná fáze před únorovým Mistrovstvím Evropy ve Švédsku, kdy do  devítitisícové Sollefteå zamíří 10 z 11 evropských reprezentací, chybět bude pouze začínající Finsko. Slovensko ani Rakousko, kde je sledge hokej také v začátcích, ještě reprezentační týmy neustanovily.

Předvánoční derby se blíží

30.11.2010 14:25

Poslední letošní domácí zápas základní části SPORTMALL SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY zavede na PSG Arénu ve Zlíně hráče, činovníky a příznivce domácích SEDÍCÍCH MEDVĚDŮ  a jejich jediného moravského rivala - HC Sledge Studénka.
V tabulce sedí výše Sedící Medvědi a rádi by tak vysoko sedět zůstali, neboť jim aktuálně (pří)sluší třetí příčka. A tedy i jistota účasti v play off. Teprve předvánoční víkend prozradí definitivně, kdo se s kým v semifinále utká. Ani České Budějovice, ani Studénka však letos nadstavbovou část domácí mistrovské soutěže neozdobí.

Přijďte 18.12.2010 patnáct minut před patnáctou do ochozů zlínské PSG Arény povzbudit náš žlutomodrý tým v bojích o co nejlepší výsledek. My se budeme snažit jej dosáhnout...  

Dva body a jedna premiéra - bilance tohoto výjezdu

28.11.2010 19:14

To je zatím stručná bilance při pohledu na reporty www.onlajny.cz. Zlínský tým v oslabené minimalistické sestavě v Kolíně žádné body nezískal a v Budějovicích získal dva. To jej v tomto okamžiku ponechává na třetím místě tabulky.
A ta premiéra ? Premiéru střelce gólu si do svých pamětí jistě uloží Tomáš Mach. Výborně, kluci!

Poslední letošní výjezd Sedících Medvědů

25.11.2010 12:11

 O tomto víkendu se Sedící Medvědi Zlín letos naposledy vypraví bojovat o důležité body v základní části SPORTMALL sledge hokejové ligy. Nejdříve se vypraví k úřadujícímu mistru ČR do Kolína, kde sehrají odvetné utkání s Draky Kolín. V předchozím utkání totiž Sedící Medvědi prohráli doma koncem září poměrem 2:6, když zcela propadli ve třetí třetině a inkasovali v ní 3 branky. Odveta začíná na ZS Kolín 27.12. v 15:30 hodin.
Na 28.12. pak připadá utkání s českobudějovickými B.B. Kings, které začne ve 13:00 na malé hale Budvar Arény. V minulém vzájemném zápase Sedící Medvědi zvítězili 4:1, přičemž góly padaly pouze v první třetině utkání.
Oba zápasy můžete sledovat spolu se mnou na www.onlajny.cz. Držme našim borcům palce!

Už i na východě Čech ...

21.11.2010 14:09


Na české sledge hokejové mapě dochází k další změně. Jak je obvyklé v našich krajích, dojde-li k nárůstu počtu hráčů v určitém klubu a přitom řada z nich dojíždí ze vzdálenějších míst, lze očekávat vznik dalšího týmu. Od letošních prázdnin se tak poprvé objevuje v médiích nový pojem - SHK Pardubice Mustangové . Jejich hlavními tahouny jsou Pavel Kubeš a Tomáš Kvoch.

Citace:
28.07.2010 - (zln) - Kraj Pardubický - str. 01

Ve městě vzniká klub sledge hokejistů

PARDUBICE

Po úspěšném návratu z paralympiády ve Vancouveru, kde Česká republika obsadila páté místo, se reprezentanti Pavel Kubeš a Tomáš Kvoch, rozhodli založit nový sledge hokejový klub v Pardubicích. Ten ponese jméno SHK Mustangové a domácí stánek najde v ČEZ Areně, kde hráčům město zajistilo pronájem ledové plochy. Již dnes má mužstvo 14 hráčů a i nadále své řady rozšiřuje o nové sportovce. Sledgehokej je sport pro tělesně postižené sportovce, kteří hrají hokej na speciálně upravených „sáňkách“.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj 

... z Hradiščá ... si Sedící Medvědi odvezli 6 bodů!

07.11.2010 18:34

Tak tento víkend si Sedící Medvědi poradili s oběma soupeři, kterým doposud v tabulce z povzdálí dýchali na záda. Potěšený trenér Sedláček přičetl výborný výsledek týmové hře a skvěle chytajícím brankářům, což spolu se slušnou střeleckou produktivitou přispělo k dosažení zmíněných 6ti bodů, posunu v tabulce na třetí příčku a aktivní gólové bilanci.
Sedící Medvědi si také v tomto víkendu velmi pravděpodobně zajistili účast v play off - v nadstavbově části letošního ročníku Sportsmall sledge hokejové ligy. 
Mnoho přítomných také poprvé zažilo mazákům dobře známou atmosféru zimního stadionu v Uherském Hradišti, umocněnou jedinečným komentátorským výkonem nestora místních hlasatelů, váženého pana Bočka. 
Reportáž ze sobotního utkání Sedících Medvědů se Spartou Praha zaznamenávala kamera ČT, tak bude slovácké kolo nabídnuto i televizním divákům...
Za tento víkend si tým Sedících Medvědů zasloužil ono vše vystihující "Hoši, děkujem!"
 

... z Hradiščá ... si Sedící Medvědi odvezli 6 bodů!

07.11.2010 18:10

Tak tento víkend si Sedící Medvědi poradili s oběma soupeři, kterým doposud v tabulce z povzdálí dýchali na záda. Potěšený trenér Sedláček přičetl výborný výsledek týmové hře a skvěle chytajícím brankářům, což spolu se slušnou střeleckou produktivitou přispělo k dosažení zmíněných 6ti bodů, posunu v tabulce na třetí příčku a aktivní gólové bilanci.
Sedící Medvědi si také v tomto víkendu velmi pravděpodobně zajistili účast v play off - v nadstavbově části letošního ročníku Sportsmall sledge hokejové ligy. 
Mnoho přítomných také poprvé zažilo mazákům dobře známou atmosféru zimního stadionu v Uherském Hradišti, umocněnou jedinečným komentátorským výkonem nestora místních hlasatelů, váženého pana Bočka. 
Reportáž ze sobotního utkání Sedících Medvědů se Spartou Praha zaznamenávala kamera ČT, tak bude slovácké kolo nabídnuto i televizním divákům...
Za tento víkend si tým Sedících Medvědů zasloužil ono vše vystihující "Hoši, děkujem!"
 

TIME OUT v pravý čas

18.10.2010 09:16

Když ukazatel svítil se skóre 2:2 a v závěrečné třetině se vlekla osmá minuta, vedení týmu Sedláček - Julina naznalo, že i naši hráči se vlečou. Trenér využil přerušení hry při našem zakázaném uvolnění a vyžádal si oddechový čas. Slova, která se z jeho úst řinula na hráče, nelze zde reprodukovat. Nicméně jejich účinek se dostavil za 16 vteřin od opětovného zahájení hry. Zdeněk Hábl s asistencí Davida Paláta dovršil svůj hattrick a o šest minut později nahrál Petrovi Stodůlkovi na pečetící trefu za Hulínova záda.

TIME OUT v pravý čas

18.10.2010 09:16

Když po dvou třetinách ukazatel svítil se skóre 2:2 a v závěrečné třetině se vlekla osmá minuta, vedení týmu Sedláček - Julina naznalo, že i naši hráči se vlečou. Trenér využil přerušení hry při našem zakázaném uvolnění a vyžádal si oddechový čas. Slova, která se z jeho úst řinula na hráče, nelze zde reprodukovat. Nicméně jejich účinek se dostavil za 16 vteřin od opětovného zahájení hry. Zdeněk Hábl s asistencí Davida Paláta dovršil svůj hattrick a o šest minut později nahrál Petrovi Stodůlkovi na pečetící trefu za Hulínova záda

Na moravské derby do Studénky

17.10.2010 14:22

Sedící Medvědi se na otočku vypravují k prvnímu ligovému utkání v této sezóně se svým regionálně nejbližším soupeřem, HC Sledge Studénka. Východní derby SPORTMALL České sledge hokejové ligy SLEDUJTE NA ONLAJNECH.CZ

 

 

 

 

 

 

 

Víkend podle papírových předpokladů

27.09.2010 11:05

 Jak se proslýchalo již před uplynulým víkendem, do zápasu s Kolínem nastupovali v pozici favoritů právě Draci Kolín. Ještě na konci druhé třetiny to však nebyla tak jasná záležitost, leč gólový nášup ve třetí třetině ukázal, že na kolínskou výpravu jedna pětka nestačí. K vidění byl dobrý hokej i tvrdé posuzování ze strany rozhodčích. Na výsledném skóre se tím nic nemění, Draci si po zásluze odvezli 3 body.
 Stejný bodový příděl si připisují i Sedící Medvědi za vítězství nad českobudějovickými B.B. Kings. Tento zápas se však nesl ve velmi, velmi tiché divácké kulise. Domácí tým si do svých statistik zapsal už druhý osobní trest za nesportovní chování v tomto víkendu a počet obdržených trestných minut už takřka dosáhl hodnoty regulérního čistého času jednoho utkání. Při nepočetné soupisce to zřejmě stojí za úvahu. Do utkání se Studénkou snad vyléčí své zranění i Pavel Julina a tým tak nastoupí k moravskému derby v co nejsilnější sestavě.

Víkend podle papírových předpokladů

27.09.2010 11:05

 Jak se proslýchalo již před uplynulým víkendem, do zápasu s Kolínem nastupovali v pozici favoritů právě Draci Kolín. Ještě na konci druhé třetiny to však nebyla tak jasná záležitost, leč gólový nášup ve třetí třetině ukázal, že na kolínskou výpravu jedna pětka nestačí. K vidění byl dobrý hokej i tvrdé posuzování ze strany rozhodčích. Na výsledném skóre se tím nic nemění, Draci si po zásluze odvezli 3 body.
 Stejný bodový příděl si připisují i Sedící Medvědi za vítězství nad českobudějovickými B.B. Kings. Tento zápas se však nesl ve velmi, velmi tiché divácké kulise. Domácí tým si do svých statistik zapsal už druhý osobní trest za nesportovní chování v tomto víkendu a počet obdržených trestných minut už takřka dosáhl hodnoty regulérního čistého času jednoho utkání. Při nepočetné soupisce to zřejmě stojí za úvahu. Do utkání se Studénkou snad vyléčí své zranění i Pavel Julina a tým tak nastoupí k moravskému derby v co nejsilnější sestavě.

Sedící Medvědi brousí o sto šest

20.09.2010 09:29

 Před prvním domácím vystoupením to ve Zlíně hodně jiskří. Brousí se totiž na mnoha frontách - brusle, hroty, zuby, drápy - to proto, že letos poprvé v rámci SPORTMALL ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY budou žlutomodří Sedící Medvědi bojovat na domácím ledě. Nejdříve si to rozdají s úřadujícím Mistrem ČR - týmem Draci Kolín, a to v sobotu 25.9.2010 v tradičním čase 15:15 hodin. Pokusí se narušit přízračnost kolínského týmu, jenž svou aktuální sestavou staví letošní ročník ligy do polohy souboje o 2. až 6. místo, neboť to první je již přece obsazeno. Uvidíme v sobotu v podvečer, komu budou liběji znít tóny navazujícího koncertu Alexandrovců.
V neděli pak od 15:00 začne utkání Sedících Medvědů s týmem, který zlínské hráče v historii již několikrát nepříjemně překvapil a který tedy nemůže být ani tentokrát podceňován - jde o jihočeský SHC B.B. Kings.
Ale zlínský tým chce vytěžit z tohoto víkendu maximum, tedy neváhejte a buďte u toho s námi.

Sedící Medvědi brousí o sto šest

20.09.2010 09:29

 Před prvním domácím vystoupením to ve Zlíně hodně jiskří. Brousí se totiž na mnoha frontách - brusle, hroty, zuby, drápy - to proto, že letos poprvé v rámci SPORTMALL ČESKÉ SLEDGE HOKEJOVÉ LIGY budou žlutomodří Sedící Medvědi bojovat na domácím ledě. Nejdříve si to rozdají s úřadujícím Mistrem ČR - týmem Draci Kolín, a to v sobotu 25.9.2010 v tradičním čase 15:15 hodin. Pokusí se narušit přízračnost kolínského týmu, jenž svou aktuální sestavou staví letošní ročník ligy do polohy souboje o 2. až 6. místo, neboť to první je již přece obsazeno. Uvidíme v sobotu v podvečer, komu budou liběji znít tóny navazujícího koncertu Alexandrovců.
V neděli pak od 15:00 začne utkání Sedících Medvědů s týmem, který zlínské hráče v historii již několikrát nepříjemně překvapil a který tedy nemůže být ani tentokrát podceňován - jde o jihočeský SHC B.B. Kings.
Ale zlínský tým chce vytěžit z tohoto víkendu maximum, tedy neváhejte a buďte u toho s námi.

Jediný bod z prvního výjezdu

13.09.2010 09:14

 To je celková zlínská bilance po odehraných dvou zápasech. Jak lze vyčíst z reportů na Onlajny.cz, v Praze Medvědy porazil Zdenda Krupička, ve Varech rozhodl Jirka Berger v samostatných nájezdech. Ale hokej to byl pěkný, jen ta naše koncovka...

Sledge hokejová liga začíná, Zlín vyjíždí do českých luhů a hájů

09.09.2010 10:06

 Sedící Medvědi, zeštíhlení hostováním svých hráčů ve Studénce a na Spartě, vyjíždí k prvním zápasům tento víkend do Prahy a do Ostrova nad Ohří. Začátek ligy tedy velmi ostrý, nicméně nový trenér Tomáš Sedláček se již s kádrem Medvědů seznámil a bude se snažit vytěžit z hráčů maximum. Oporou týmu samozřejmě budou hráči s reprezentačními zkušenostmi, příležitost však bude nabídnuta i nereprezentantům. Tak nám držte palce a sledujte naše výsledky na www.onlajny.cz.

Sledge hokejová liga začíná, Zlín vyjíždí do českých luhů a hájů

09.09.2010 10:06

 Sedící Medvědi, zeštíhlení hostováním svých hráčů ve Studénce a na Spartě, vyjíždí k prvním zápasům tento víkend do Prahy a do Ostrova nad Ohří. Začátek ligy tedy velmi ostrý, nicméně nový trenér Tomáš Sedláček se již s kádrem Medvědů seznámil a bude se snažit vytěžit z hráčů maximum. Oporou týmu samozřejmě budou hráči s reprezentačními zkušenostmi, příležitost však bude nabídnuta i nereprezentantům. Tak nám držte palce a sledujte naše výsledky na www.onlajny.cz.

Exhibice sledge hokeje v Havířově

29.08.2010 21:04

Čtveřice zlínských hráčů se v sobotu ocitla na zimním stadiónu v Havířově, aby se zúčastnila velmi zdařilé akce na podporu povědomí sportovní veřejnosti o tomto sportu. Jeden - Erik - v dresu domácích, tedy HC Sledge Studénka a tři - David, Dan a Roman v dresech hostů, tedy "výběru ČSHL". Podrobnosti z akce, která si zaslouží uznání, naleznete zde.

Sborná opouštěla Zlín poučena

24.08.2010 20:49

 Týdenní pobyt ve Zlíně přinesl po opatrném začátku jednoznačnou informaci o tom, jak na tom Sborná po několika měsících skutečně je. Na jedné straně zřetelná státní podpora - hráči Ruska jezdí buď na kanadských sledgehokejových saních značky Unique, nebo na ArcticFlash od německé firmy Otto Bock, což je nejvyšší cena i kvalita v tomto sortimentu. Už zmiňovaná fyzická připravenost k tomu a máte několik pětek dobrých bruslařů. Ale proti tomu na straně druhé několik pětek indiviualistů, jimž se daří snad vše, kromě přihrávek nebo zakončení. Nakolik se na tom podílí zvolená délka hokejek a nakolik ještě nesehranost ve standardních herních situacích nechť si přebere ruský realizační tým. Ten již v průběhu pobytu ve Zlíně dva adepty z reprezentačního výběru vyřadil pro nedodržení disciplíny...

Sborná měla více hráčů a více sil v závěru utkání

18.08.2010 09:15

 Na straně domácích nastoupilo k zápasu 9 hráčů a brankář, soupeř měl k dispozici kompletní 3 formace a 1 náhradníka a vystřídal oba brankáře. To se po dvou vyrovnaných třetinách projevilo - zlínští hráči už neměli dost sil v závěru, kdy fyzicky velmi dobře disponovaní Rusové snáze pronikali před jinak velmi dobře chytajícího Matouška. Výsledek 3:6 ukázal, že s nováčky na sledge hokejové světové mapě se bude muset velmi brzy vážně počítat. Zápis o utkání ve formátu JPG je k dispozici ZDE.
Odveta se uskuteční v pátek 20.8.2010 od 19:00 hodin v PSG Aréně.

Zápas Sedících Medvědů se Sbornou Ruska bude na onlajnech!!!

17.08.2010 00:11

 Sledujte s námi premiérovou konfrontaci aktuálního stavu sledge hokeje v obou hokejových velmocech. Tradiční náboj utkání Česko - Rusko bude mít i seriál zlínských zápasů tento týden. Kdo můžete, přijďte fandit, ostatní - sledujte www.onlajny.cz!!!

Širší kádr ruské sborné ve Zlíně

16.08.2010 11:24

 

Surname and name Year of a birth
1 Berdnik Ivan 6.4.1988
2 Glebov Alexandr 22.10.1971
3 Dvinyaninov Andrey 3.9.1985
4 Kozhevnikov Kirill 20.5.1978
5 Krulikovskiy Valeriy 21.7.1971
6 Kuznetsov Ivan 16.1.1986
7 Kuzminykh Maxim 2.9.1985
8 Lisov Dmitriy 23.10.1990
9 Lobanov Konstantin 20.12.1973
10 Lyubimov Aleksandr 24.2.1963
11 Petrov Evgeny 19.2.1990
12 Selyukin Vadim 26.3.1977
13 Starostin Vladimir 8.5.1972
14 Noskov Igor 21.4.1974
15 Shirobokov Pavel 5.9.1978
16 Shklyaev Pavel 18.11.1976
17 Frolov Dmitry 10.4.1976
18 Doletskiy Valery 27.2.1949
19 Samoylov Sergey 16.2.1952
20 Kamenetskiy Iakov 30.1.1938
21 Larionov Alexander 21.2.1970
22 Prima Mikhail 14.12.1971
23 Postnikov Viktor 18.4.1954
24 Avzalov Ilgam 1.5.1967
25 Golubev Oleg  17.8.1963

SLEDGEHOKEJOVÁ BOMBA hned na začátku sezóny!!!

12.08.2010 13:24

Sedící Medvědi budou historicky prvními tuzemskými soupeři národní reprezentace Ruska, která právě ve Zlíně stráví týden od 16. 8. 2010. Mimo zlínského týmu ji čekají také reprezentanti ČR.
Mezi členy ruského týmu jsou nejen paralympijští sportovci, ale objevují se i známá hokejová jména - Kuzněcov, Larjonov, Starostin. Rusové to s přípravou na zimní paralympiádu v Soči myslí vážně. Jak se jim daří po několika měsících, tak to uvidíme již brzy. Buďte s námi u toho.

Rozpis přátelských utkání

Zlín, PSG Aréna, vstup volný

kdy

kdo

čas

úterý 17.8.

Zlín - Rusko

17:00

středa 18.8.

Česko - Rusko

19:00

čtvrtek 19.8.

Rusko - Česko

19:00

pátek 20.8.

Rusko - Zlín

19:00

sobota 21.8.

Rusko - Česko

19:00

 

 

První trénink

06.08.2010 11:24

První trénink Sedících Medvědů v nové sezóně se uskuteční ve středu 11.8. 2010 na PSG Aréně ve Zlíně od 20:30 hodin.

Kalendář Sledge hokeje na sezónu 2010/2011

16.07.2010 10:42

Kalendář SHK LAPP Zlín na sezónu 2010/2011 ZDE

Celkový kalendář Českého Sledge hokeje  na sezónu 2010/2011 ZDE

Informace o ČSHL na sezónu 2010/2011

16.07.2010 10:29

Pravidla, propozice a kalendář ČSHL schválené valnou hromadou na sezónu 2010/2011

PROPOZICE

VÝSTROJ

KOMPLETNÍ KALENDÁŘ

KALENDÁŘ SEDÍCÍCH MEDVĚDŮ

Úspěšná nominace kapitána zlínských sledge hokejistů

02.05.2010 08:09

Již po osmé Zlínský kraj (www.kr-linsky.cz) v rámci propagace a podpory tělovýchovné činnosti vyhlásil anketu o nejúspěšnější sportovce Zlínského kraje pro rok 2009. Pořádající AGENTURA VELRYBA s.r.o. do Velkého kina ve Zlíně na slavnostní vyhlašování výsledků ankety pozvala moderátora Tomáše Hanáka. Spolu s ním se na pódiu představila také zpěvačka Dara Rolinc, skupina All-X, populární dvojice českých DJ´s Tommy Rogers & Peet a Rychlé šípy ze Slováckého divadla z Uherského Hradiště a také francouzští akrobaté.
Hejtman MVDr. Stanislav Mišák při vyhlašování mj. řekl: 

„Ocenění nejúspěšnější sportovci reprezentovali sebe, své kluby i Zlínský kraj při vrcholných soutěžích po celé ČR i v zahraničí. Považuji si za čest předat ceny a poděkovat těm, kteří se od útlého věku věnují sportu a dosahují v něm výborných výsledků."

Mezi dalšími kategoriemi byla tradičně zařazena i kategorie Nejúspěšnější handicapovaný sportovec.  Zde byla úspěšně proměněna nominace Zdeňka Hábla, který v roce 2009 v reprezentačním dresu ČR obsadil 5. místo na Mistrovství světa ve sledge hokeji a byl tamtéž zařazen jako útočník do All Stars.

 

 

 

 

Sledge hokej na ČT4 Sport

27.04.2010 10:11

ČT4 Sport odvysílá 40 minutový záznam finálového utkání ČSHL mezi SK Draky Kolín a Sedícími Medvědy Zlín. Hrané v Ostrově nad Ohří 16.4.2010.

Časy vysílání: čtvrtek 29.4. v 06:20 h, pátek 30.4. v 15:30 h, úterý 4.5. v 05:40 h, čtvrtek 6.5. v 13:35 h. ivysílání

Další reportáž z finálových zápasů ČSHL budou vysílány v Paralympijském magazínu na ČT4 Sport.

Časy vysílání: čtvrtek 29.4. v 04:20 h a 19:05 h, úterý 4.5. v 05:00 h, pátek 7.5. v 04:35 h. ivysílání 

 

Konec ročníku 2009/2010 České sledge hokejové ligy se blíží

09.04.2010 08:31

 V pátek 16. dubna 2010 se sehrají na zimním stadionu v Ostrově nad Ohří druhé zápasy play off. Zlínský tým vyráží ono ráno v 8 hodin od PSG Arény. Na své středočeské soupeře se těší, v pozici účastníka finálových zápasů se žlutomodří objevují po několikaleté odmlce. 

Český tým je v základní skupině třetí

16.03.2010 19:28

 Po bojích systémem každý s každým ve skupinách A a B je již zcela jasné, že český národní sledge hokejový tým bude pro další část paralympijského turnaje účastníkem klání o 5. - 8. místo. Překvapení ala tým Německa v Turíně 2006 se tedy nekoná. Zrekapitulujme si, že to byly zápasy CZE - JAP (1:2) a CZE - USA (0:3), které tomu zabránily. Zápas CZE - KOR (4:2) naopak rozhodl o tom, že jako dalšího soupeře budeme mít nejhorší tým ze skupiny B, naše staré známé kolegy ze slunné Itálie.

Velmi podrobné informace jsou www.vancouver2010.com, kde je možnost si průběžně v reálném čase zobrazit výsledky s tak detailním rozborem, jako je například délka doby pobytu každého hráče, jeho střelecká a přihrávková aktivita, úspěšnost při vhazování i místo průniku puku do branky.

Úvodní zápas sledge hokejového turnaje - plný dům! - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO!

13.03.2010 10:54

 Ještě 20 minut před úvodním buly mezi Kanadou a Itálií bylo v UBC ThunderBird Aréně vidět v hledišti volná místa. To se však během desíti minut změnilo a utkání začalo před plným hledištěm, určeným veřejnosti. Volná místa zůstala pouze v sektoru IPC.

V první třetině Italové houževnatě bránili a pouze nešťastně odražený puk od předního zobáku saní vlastního obránce zapříčinil změnu skóre, Kanada vyhrála první třetinu 1:0.

Druhá třetina začala se zpožděním, po úpravě ledu totiž zůstalo za brankami příliš mnoho vody a hřiště nebylo způsobilé. Přes tlak domácího týmu se však skóre nezměnilo a do šaten po druhém dějství odjížděli borci obou týmů s nezměněným gólovým účtem. Italové viditelně spokojenější s průběhem zápasu.

Třetí třetina se zpočátku neodlišovala od předchozích, hodně faulů pískaných i nepískaných. Postupně ale začala propadávat italská obrana a to bylo něco pro kanadské útočníky. Bezmocný Stillitano se jen mohl zlobit na svou doposud úspěšnou obrannou hráz. 

Zlíňané ve Vancouveru posilují

13.03.2010 08:27

 Počet Zlíňanů ve Vancouveru vzrostl nejen díky rodinné enklávě našeho kapitána, ale též díky studentovi UTB Janu Školovi a jednomu z 5 oficiálních zástupců Evropy v řadách sledge hokejových rozhodčích. Je to Leon Wesley, se kterým jsme se letmo setkali po slavnostním zahájení. Na něm se také objevil základ zlínského a českého fanklubu, reprezentovaný několikaletou obyvatelkou Vancouveru zlíňankou Jitkou.

Zpívající autobus

10.03.2010 11:59

Dnešní jízda na trénink, trvající obvykle půl až tři čtvrtě hodiny, byla časově stejně náročná. Zvláštní událostí byl skupinový spontánní zpěv, čerpající z hlubokých paměťových stop z dob raného dětství a prvních školních let. Doprovozený tu a tam tleskáním o své i cizí dlaně. Potud O.K. Jen ta mutující variabilita ...  

Testovací zápas s Kanadou

09.03.2010 20:36

 můžete shlédnout na onlajnech ZDE

David Palát se zapsal...

09.03.2010 09:01

Akreditační karta uzamčená na šatně zimního stadionu

aneb jak proniknout do neproniknutelné zóny – to už po druhém tréninku českého týmu může zájemcům prozradit útočník David. Náš bus se již blížil mezi zábranami k místu první kontroly, když se ze zadní části vozu ozvalo konstatování slušně přetlumočitelné asi takto: ach, jsem já to popleta, nechal jsem akreditační kartu na zimáku. Plni očekávání jsme sledovali chod věcí příštích. Kontrola byla důsledná a David opouští bus již v prostoru první kontroly. Spolu s ním odchází jeden z našich skvěle anglicky komunikujících Martinů. Pokoušíme se kontaktovat technické zázemí týmu obvykle ještě působící na šatně, leč to už je na zaslouženém obědě. Nekompletní výprava absolvuje i obvyklou druhou osobní kontrolu při stupu do olympijské vesnice a většina se odebírá přímo do jídelny. Za několik málo okamžiků se k nám připojují i oba předčasně vysazení a je jasné, že v tomto spletitém organizačním prostředí někdo předpokládal eventualitu výskytu takového jevu a do systému zavedl možnost vystavení dočasné akreditační karty s platností 24 hodin. Do té doby snad Davidovu kartu nalezneme.

První trénink, první taktický rozbor

08.03.2010 07:00


Fyzicky se v neděli dostal český národní sledge hokejový tým poprvé na led. Poprvé na úzkou ledovou plochu, po drobné časové úpravě způsobené pozdějším dodáním cargo zásilky se sledgemi. Také proto ještě několik hodin po tréninku technické zabezpečení týmu řešilo úpravy rámů, sedáků, hrotů na hokejkách. Zvládnuty byly i nástrahy jiného napětí ve zdejší elektrické síti. Erikovi to s novým sedákem šlo s obtížemi. Bylo to způsobeno nesprávným umístěním sedáku k rámu, kustod mu to musel převrtat a vycentrovat . Při nesymetrii amputací Erikovi totiž původně nastavený sedák sice vzhledově působil jako umístěný na ose, ale již první sklouznutí na ledě ukázalo tendenci k jednostrannému zatáčení.Fyzicky dobře disponovaný Erik to se zvýšeným úsilím korigoval, ale bylo to na úkor jeho obvyklého výkonu. Po vyladění to snad už bude lepší. Zeptáme se Erika po dalším tréninku.

 

Zatim bez hacku a carek, ale uz z Vancouveru

07.03.2010 10:09

 

Tak se hlasime z pocitacoveho centra paralympijske vesnice ve Vancouveru. Zlinska cast Ceskeho paralympijskeho tymu je tvorena pany Fojtikem, Hablem, Hamrlou, Herinkem, Matouskem, Palatem a Sojdrem.
Cesta ze zasnezene Prahy do takrka jarniho Vancouveru probehla standardne, cestou poskozena zavazadla byla uspesne vyreklamovana a po nekolikanasobnych fyzickych prohlidkach jsme dorazili do bloku D tiche paralympijske vesnice. Ubytovaci komplex umoznil, aby cely cesky sledge hokejovy tym bydlel v jedne, a to pate etazi. Bytove jednotky s velkou halou a jednou nebo dvema koupelnami se staly pro unavene paralympioniky vitanym utocistem.

 

Doma v této sezóně naposledy

18.02.2010 10:02

Sedící Medvědi Zlín již tuto sobotu ukončí účinkování na domácí ledové ploše PSG Arény v duelu s Draky Kolín. Jde o první zápas finálové série, která se hraje na dvě vítězství. Jde o zápas, jehož vítěz bude mít lépe nakročeno k získání titulu Mistra ČR ve sledge hokeji.
Jak nám sdělil předseda kolínského klubu Michal Najbrt, na jejich soupisce budou chybět ze základního kolínského kádru pánové Hron a Obořil. Obrovský otazník se vznáší též nad paralympionikem Šafránkem, jemuž se zřejmě záhy začne říkat "palič". Nejenže tu a tam spálí i vyloženou šanci, ale nyní přistoupil i k neplánované tepelné úpravě svých vlastních končetin, čímž se přesvědčil o výkonnosti domácího topného systému. My se domníváme, že blízkost ledu je za této situace více než žádoucí, pokud to tedy Zdenda zase nepřepálí. 
Nic neponechají Draci náhodě, vypravují z Čech na Moravu zájezdový autobus, do nějž lákají nejen své fanoušky, ale i hráče Sparty Praha, aby i oni měli možnost shlédnout kvalitní sledge hokejový zápas. O kvalitu se jistě postarají též oba brankáři v bílých kolínských dresech, pánové Boček a Hulín, stejně jako zahraniční hostující hráč Pabst a tuzemský hostující hráč Hornich. Síla Draků však spočívá zejména v týmové hře a souhře, při níž každý hráč v poli svým podílem přispívá, byť se do zápisu vejde pouze střelec gólu a jeho asistující spoluhráči.
Sedící Medvědi se na toto utkání těší a věří, že i divácká kulisa přispěje ke kvalitnímu sportovnímu výkonu. Utkání bude jistě bedlivě sledováno  on-line. Také televizní kamery nebou chybět, ikdyž nepůjde o přímý přenos.
Navíc zde bude přítomen i výzkumný mezinárodní tým, který si na tomto zápase otestuje pomocí tří kamer a vybraných hráčů v obou týmech systém sběru informací pro vědecké analýzy, který za necelý měsíc bude používán v UBC při Zimních paralympijských hrách ve Vancouveru.

 

Takový závěr ligy tu ještě nebyl ... a doufám už nikdy nebude

13.02.2010 10:32

Nečekaný vývoj čeká také samotný vrchol letošní tuzemské sledge hokejové sezony. Záměrně zdůrazňuji tuzemské, neboť ta mezinárodní má zcela jasně dané podmínky. Na tomto webu jsme pro zájemce připravili kompletní informační servis z paralympijského sledge hokejového turnaje ve Vancouveru. 
Ta tuzemská sezona nebyla prosta překvapení a změn zejména kvůli paralympiádě a postupně zajišťované přípravě na ni. Ale nastaly i vnitřní doposud neprožité změny - Olomouc v průběhu sezony odstoupila ze soutěže. Důsledky ředitel soutěže ještě nějakou dobu bude sumarizovat.
Po dohodě účastníků finálové série se první duel o bronzovou pozici odehraje o tomto víkendu v Ostrově nad Ohří, úvodní zápas o zlato a mistrovský titul příští týden ve Zlíně.
Potom přichází skutečná reprezentační přestávka. Ve čtvrtek 11.2.2009 se dozvídáme, že v souvislosti s náročnou logistikou směr Vancouver a zpět budou muset být sportovní zavazadla paralympijského týmu odbavena s dvoutýdenním předstihem jako cargo zásilka. Je stanoven termín 22.2.2010. Pro návrat zpět platí obdobný předpoklad - sportovní výstroj se reprezentantům vrátí z Kanady do ČR v první dekádě dubna.
Za těchto okolností ředitel ligy  upravuje harmonogram tak, aby byla naprostá  jistota, že týmy mají na čem odehrát rozhodující zápas či zápasy. Vrchol sezony tedy proběhne o víkendu 16.-18.4.2010.
Za těmito informacemi se však skrývá mnoho otazníků a skutečných komplikací. Týmy ve finálové sérii nejsou složené jen z reprezentantů a takto dlouhá repre přestávka zcela ovlivní tréninkový režim v tomto období. Žel, negativně. Je to nečekaná daň za Vancouver.

Slzy se nedaly zadržet

30.01.2010 19:48

V roce 2003 byli zlínští sledge hokejisté poprvé prvními Mistry ČR ve sledge hokeji po vítězství v Českém poháru ve sledge hokeji. Potom ještě dvakrát zažili finále, ale odešli poraženi, "pouze" stříbrní.
Po letech se znovu dostávají Sedící Medvědi do finálových bojů. Ten návrat jsme dnes v Ostrově nad Ohří my "pamětníci" obrečeli. 

 

Zpět do semifinálové série: Zlínští Sedící Medvědi míří na Západ

28.01.2010 10:12

 Po prvním zápase vedeme v sérii 1:0. Čeká nás obtížná cesta na opačnou stranu republiky k dalšímu zápasu či zápasům s úřadujícími dvojnásobnými mistry, neboť série se hraje na dvě vítězství. Chtěli bychom se po několika letech opět vrátit na medailové příčky a oslavit tak desetiletí existence zlínského sledge hokeje. Držte nám palce. Děkujeme.

V úterý se vrátí kluci z Nagana, vyzpovídáme zlínské hráče

24.01.2010 21:40

 Bohatší o další herní zkušenosti, dojmy z Nagana i Tokya, cestování proti i před časem. Nabití energií a chutí do dalších zápasů. To jsou letmá avíza. Tak se máme na co těšit.

Japonci vyhráli na nájezdy

23.01.2010 10:29

Češi vyhráli první třetinu 1:0, Japonci ve druhé vyrovnali, ve třetí třetině ani v prodloužení gól nepadl. Až v nájezdech Vápenka kapituloval. Se štěstím a podporou prihovaných příznivců jdou do bojů o zlato domácí Japonci. Naši zítra nastoupí proti poraženému týmu z další semifinálové dvojice NOR - USA. Držme našim palce, už teď ale potvrdili, že do světové špičky patří.

V sobotu opět s Japonskem

21.01.2010 13:35

 Před českou reprezentací je den odpočinku a tréninku, do sobotního semifinále jdou z prvního místa s posledními Japonci. Druzí Noři a třetí Američané si to rozdají ve druhém semifinále, vítězové se pak utkají v neděli v boji o zlato.

Aktuální tabulka JAPAN PARA NAGANO 2010

21.01.2010 11:14
NAGANO JAP CZE NOR USA VÝHRY/PROHRY SKÓRE Pozice
JAP BIG HAT 0:2 1:2 1:3 0/3 2:7 4.
CZE 2:0 JAPAN 5:3 0:1 2/1 7:4 1.
NOR 2:1 3:5 PARA 3:1 2/1 8:7 2.
USA 3:1 1:0 1:3 2010 2/1  5:4 3.

 

Kdo že porazil norské nože?!?

21.01.2010 09:50

Jako z kategorie sci-fi zní aktuální zpráva z Nagana: Výsledek utkání ČR vs NOR je 5!:3. Michal Najbrt lakonicky sděluje: Natrhli jsme jim PRDEL! Michal Geier si připsal další 2 góly, Erik Fojtík jeden, dnešní narozeninový oslavenec Zdeněk Klíma nadělil dáreček Norům do prázné brány a Zdeňa Hábl předvedl "medvědí valašskou specialitu" - ukázal, jak se dávají góly v oslabení. Co vy na to?

Na VÝRAZNÉ UPOZORNĚNÍ opravuji: Romane řekl jsem:"natrhli jsme jim zadek"

NEEEE PRDEL

Michal

S úřadujícími mistry světa čeští sledge hokejisté prohráli s nejmenším možným rozdílem

20.01.2010 10:36

 

Utkání s týmem USA skončilo před chvílí. Přes obtížné získávání informací Vojta Buhr zjistil, že Češi prohráli 0:1. Samotný výsledek hovoří sám za sebe, byl to náš historicky první zápas s Američany, týmem stojícím ještě loni touto dobou o dvě výkonnostní pozice výše. A byl to prý zápas vyrovnaný. Díky, kluci.  

 

Naši se štěstíčkem překonali domácí

20.01.2010 10:12
Japonské Nagano v těchto dnech hostí tradiční Turnaj 4, který letos poprvé zahrnula do svého harmonogramu přípravy na Zimní paralympijské hry i česká sledge hokejová reprezentace. V prvním zápase se svěřencům Tomáše Zelenky podařilo dvakrát překonat japonského brankáře a přitom udržet na své straně čisté konto.V českých barvách se tentokrát střelecky prosadili Michal Geier (SKV Sharks Karlovy Vary) a Erik Fojtík (Sedící Medvědi Zlín), zápas tak po třetinách 0:0, 1:0 a 1:0 skončil výsledkem 2:0. 

 

První zápas turnaje v Nagano zná svého vítěze

19.01.2010 11:11

Rozlosování turnaje proti sobě postavilo oba finalisty posledního Mistrovství světa ve sledge hokeji v Ostravě - Zlaté USA a Stříbrné Nory. Tentokrát skandinávský tým poslal všem soupeřům ve Vancouveru jasný vzkaz: NOR 3 - USA 1. 

Naši v Zemi vycházejícího slunce

17.01.2010 21:13

 Česká sledge hokejová reprezentace se v rámci přípravy na Zimní paralympijské hry vypravila do Nagana na tradiční turnaj ČTYŘ. Kromě pořádajícího Japonska otestují také Norsko a USA.

Velký Klobouk - Big Hat - Wakasato. To je víceúčelový komplex, v němž pod vedením Tomáše Zelenky sehrají i hráči Sedících Medvědů v barvách repre utkání s týmy, které všechny na loňském Mistrovství světa v Ostravě skončily před námi.   

 

18. ledna    (Po) Tréninky: 11:00  JPN 13:00 USA 15:00  NOR 17:00 CZE 19. ledna  (Út)    Kvalifikační kolo 15:00 NOR-USA 18:40 CZE-JPN 20. ledna (St)  Kvalifikační kolo 15:30 CZE-USA 18:30 NOR-JPN 21. ledna (Čt)  Kvalifikační kolo 15:30 NOR-CZE 18:30 USA-JAP 22. ledna (Pá) volný den 23. ledna (So)  Semifinále 15:30 1. vs 4. 18:30 2. vs  3.  24. ledna (Ne)                         11:00 utkání o bronz     14:00

utkání o zlato  

 

 

 

 

 

Po dvou letech jdou Sedící Medvědi Zlín do play off České sledge hokejové ligy

04.01.2010 09:20

Čtvrtá pozice v letošní tabulce základní části České sledge hokejové ligy znamená pro zlínský tým jistotu účasti v bojích o medaile. Znamená to však také to, že ve všech zápasech bude v pozici týmu s horším umístěním a to podle nastaveného systému znamená již jen dvě domácí utkání.

To nejbližší se odehraje již v sobotu 9. ledna 2010 od 15:00 hodin na domovské PSG Aréně ve Zlíně, soupeřem bude tým úřadujících Mistrů ČR v posledních dvou letech - tým SKV Sharks Karlovy Vary. Semifinále se hraje na dvě vítězná utkání, výhodu případných dvou utkání tedy zužitkuje náš soupeř, ke kterému se vydáme deset let poté, co jsme se představili v České televizi tuzemským divákům.

V základní části jsme v tomto ročníku ČSHL s Karlovými Vary 1 x vyhráli (u nich - překvapení sezóny) a 1x prohráli (doma - krutý debakl). Oba týmy disponují výraznými reprezentačními oporami národního sledge hokejového výběru, který se v březnu tohoto roku vydá poprvé v historii ČR na Zimní paralympijské hry do Vancouveru, na ledě by mělo být vidět celou polovinu reprezentačního týmu - Berger, Geier, Hrbek, Kvoch na straně hostů, Fojtík, Hábl, Matoušek a Palát na zlínské soupisce.

Zveme proto všechny hokejové příznivce do hlediště PSG Arény - přijďte povzbudit dva ze čtyř letos nejlepších sledge hokejových týmů, zvláště pak nás, domácí Sedící Medvědy. Vstup je tradičně volný.

Peter Štít bloguje na www.sledgehokej.sk

01.01.2010 10:20

Na exhibícii dobre, ale bez divákov 20.12.2009

Exhibičné stretnutie sa pripravovalo dlhší čas. Napriek tomu, že bolo vyrobené trochu na kolene a nikto z organizátorov nemal s podobnými akciami veľké skúsenosti, na mieste všetko fungovalo fajn.

Najlepšia na celej akcii bola dobrá nálada. Všetci účinkujúci sa zabávali a vytvorili okolo seba príjemnú atmosféru.

Najskôr sme si my sledgehokejisti zahrali sami proti sebe – modrí proti žltým. Hralo sa na desať minút. Mal som na sebe žltý dres. Samozrejme nehralo sa úplne na doraz. Boli sme trochu lepší a vyhrali sme 2:0. To, že som na prvý gól nahral a druhý som dorazil sám v poslednej sekunde je samozrejme nepodstatné. Ale spomenúť som to musel...

Nasledujúcich 5 minút sme hrali proti trenčianskym extraligovým hokejistom. Tam už ozaj išlo o zábavu. Pretože mali našeho skvelého brankára, súboj sa skončil 0:0, niekoľko samostatných nájazdov nevyužili ani Trenčania.

Proti futbalistom, medzi ktorými nechýbal Fanendo Adi z Nigérie sme už vyhrali 2:0, aby nebola hanba. Hokejisti porazili futbalistov 1:0 a bolo vidieť, že ľadu viacej rozumejú.

O výsledky samozrejme nešlo. Na ľade bolo príjemne, dobre padlo, že všetci brali svoje účinkovanie s úsmevom. V záverečných sekundách posledného zápasu dokonca došlo k súboju na päste. Samozrejme s nadhľadom.

Všetko s prehľadom moderoval Michal Bujna, televízny reportér.

Sama Tomečka na korčuliach som nezažil, lebo som bol v sprche. Určite bol podmanivý.

Na prášky bola bohužiaľ Petra – hlavná organizátorka a duša akcie. Vzhľadom k tomu, že prišlo asi 200 divákov a nevydražili sa dresy, príjem je minimálny. Z tohto pohľadu je akcia vlastne prepadákom. Škoda obrovského úsilia, ktoré do toho vložila.

Verím, že prínosom bude aspoň propagácia medzi zúčastnenými a nabraté skúsenosti. Ja som sa cítil dobre a snáď aj väčšina zúčastnených.

Články, fotky a videá na internete:
https://www.supporters.sk/index.php?cat=1&clanok=161
https://www.hokejportal.sk/?q=clanok/24226
https://www.sportal.sk/hokej/v-trencine-zostali-bariery-primrznute

DERBY ZLÍN - STUDÉNKA - Neděle 13.12.2009

09.12.2009 10:16

Sedící Medvědi mají před sebou poslední zápas základní části České sledge hokejové ligy 2009/2010. Po odstoupení týmu Olomouce v průběhu soutěže už zbývá jediný tým, který ještě v PSG Aréně proti domácím Sedícím Medvědům nenastoupil - "nováček" ligy, HC KES Studénka.

Poprvé v dresu domácích nastoupí i čerstvý přírustek - Tomáš Mach. Na tréninku se už také znovuobjevil Kamil Šnajdar. Před zápasy play off tak doma vystoupí většina akceschopných hráčů.

Přijďte povzbudit zlínské sledge hokejisty v neděli v 11:15 hodin!

Zrušení pravidelného treninku

30.11.2009 09:30

Ve Čtvrtek 3.12.2009 se neuskuteční trenink sledgehokejistů Zlina.

Záznamy: 601 - 700 ze 821
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>