Sparta

Zlín

Karlovy Vary

Zlín

8:2

Zlín

České Budějovice

so

14.10.11:30

Zlín

Pardubice

ne

15.10.11:00

Ostrava

Zlín

so

28.10.

Havířov

Zlín

ne

29.10.

Olomouc

Zlín

so

11.11.

Zlín

Olomouc

ne

12.11.

Zlín

Sparta

so

18.11.

Zlín

Karlovy Vary

ne

19.11.

České Budějovice

Zlín

so

6.1.

Pardubice

Zlín

ne

7.1.

Zlín

Ostrava

so

20.1.

Zlín

Havířov

ne

21.1.

25.03.2023 Jakub Kudláč

Kapitán Marian Ligda: Finále rozhodla efektivita, jinak ale převládají pozitiva

Sezonu zakončenou úspěchem v podobě zisku stříbrných medailí mají za sebou sledge hokejisté Zlína. Jejich kapitán Marian Ligda hodnotí nejen finálovou sérii, ale i celý ročník.

Máte stříbrné medaile, jak chutnají?

"Po té sezoně, která byla divoká a dost týmů bojovalo o play off až do poslední chvíle, tak si myslím, že to je úspěch. Ale když zhodnotím finále, prohráli jsme si to vlastními chybami. Nebyli jsme horším týmem, ale jednoduše jsme nebyli efektivní v zakončení a nabídli jsme soupeři čisté šance, kde tým, jako Karlovy Vary, dá ze šesti nájezdů sedm gólů."

Máte nějaký konkrétní bod, co rozhodlo finálové boje?

"Individuální chyby, to byl rozdíl, který rozhodl. A ona efektivita v zakončení. První třetinu jsme hráli 2:2, pak se to zlomilo gólem, který smrděl ofsajdem. Ale na to už se nehraje. Pak jsme nedokázali deset minut chytit tempo, dostali jsme tři góly a pak už to bylo těžké. Třetí třetinu jsme sice drželi v rukou, ale dali jsme dvě tyčky... No, to je ta efektivita."

Třetí inkasovaná branka vás dost vyhodila z tempa, za pět minut už byl stav 6:2...

"Byly to odražené puky, tím, že je hráč natočený k brance, tak padly dvě branky z takovýchto ošemetných puků. To jsou jednoduše mrtvé puky."

Jaké bude celkové hodnocení sezony?

"Hodnocení může být jedině pozitivní. Tým dal ze sebe všechno, ukázal, že umí hokej hrát. Když bychom spolu častěji trénovali, myslím si, že by to bylo ještě lepší. Ale je to pořád amatérský sport."