Zlín

Olomouc

1:3

Zlín

Pardubice

ne

14.9.10:45

Zlín

Sparta

so

27.9.

Zlín

Karlovy Vary

ne

28.9.

Ostrava

Zlín

so

4.10.

Havířov

Zlín

ne

5.10.

Pardubice

Zlín

so

22.11.

Olomouc

Zlín

so

13.12.

Zlín

Olomouc

ne

14.12.

Sparta

Zlín

so

20.12.

Karlovy Vary

Zlín

ne

21.12.

Zlín

Ostrava

so

3.1.

Zlín

Havířov

ne

4.1.

23.11.2021 Redakce

zlin.cz : Sledge hokejisté Zlína jdou tvrdě za obhajobou titulu

Sledge hokejisté Zlína jdou tvrdě za obhajobou titulu

Zlínští sledge hokejisté vévodí ligové tabulce. Foto: Petr Koval

ZLÍN - Šestinásobný český mistr, sledge hokejisté SHK LAPP Zlín, po vítězství v první polovině základní části i v odvetách potvrzuje svou letošní suverenitu. O víkendu si na své konto připsal další dvě výhry.

Po sobotním vítězství na půdě druhého celku české parahokejové ligy z Pardubic zlínští sledge hokejisté přivítali v domácím prostředí nebezpečné kohouty z Olomouce. Vstup do utkání měli Zlíňané přímo parádní, když v šesté minutě vedli 3:0.

V šatně jsme si řekli, že na ně musíme vletět, dát dva třirychlé góly, což sa nám podařilo. Potom musí soupeř otevřít hru a tlačit se dopředu a nám se hraje o moc lépe,“ uvedl zlínský útočník Martin Joppa.

Právě Joppa má v posledních zápasech formu jako hrom. V utkání s Pardubicemi zápas rozhodl brankou v poslední minutě a také s olomouckými kohouty zářil. Na své konto si připsal hned tři branky. Není se ale čemu divit, Martin Joppa se v současnosti tvrdě připravuje se Slovenskou reprezentací na barážová utkání o postup na paraolympijské hry.

Je to časově náročné, trénujeme na Slovensku pět dní v týdnu. Už se těšíme, až ta kvalifikace konečně přijde a že po ní snad budeme odpočívat s úsměvem na tváři a s postupovými kartami,“ usmívá se Joppa.

Zlínští hokejisté měli zápas s Pardubicemi jasně pod kontrolou a po vítězství 8:3 si upevnili své vedoucí postavení v české para hokejové lize. I když má trenér Tomáš Sedláček po celou ligu k dispozici jen dvě pětky, nebojí se, že by jeho svěřenci soutěž nezvládli.

Fyzicky to určitě náročné je, ale kluci mají natrénováno. Jsou tady hráči, kteří by to měli fyzicky dávat, a zapojujeme také nějaké nové hráče, kteří se postupně dostávají do hry,“ říká trenér zlínských sledge hokejistů Tomáš Sedláček.

Para hokejová liga pokračuje v sobotu 4. prosince, kdy do Zlína přijede pražská Sparta.

Autor: Vojtěch Johaník